tarot 450 sorun!

tarot 450 sorun!

abdullah sapmaz' Alıntı:
oradaki vidalar yalama olmuş. çıkardıktan sonra oraya uygun başka bi vida alsam olurmu ?
Aynısını bulduktan sonra neden olmasın Abdullah. ;)

tarot 450 sorun!

abdullah sapmaz' Alıntı:
o vidaların aynısını nereden temin edebilirim ?
Başka forumlarda arkadaşlar bu siteyi zamanında tavsiye etmişler ben de not almışım. Manualden tüm vida ebatlarını liste halinde çıkar ve bir seferde yedek olarak sipariş et ;)

Ya da orjinali yurtdışından set olarak sipariş etmen gerekecek. Aslında hırdavatçılarda vardır ama Van'da bulması epey zor olacaktır tahminim :embarras:

tarot 450 sorun!

Merhaba o model en son bende uçtu ve fıratın eline geçti manyak bir model kıymetini bir :laugh:

1.5mm alyanları sökmeyi denemeden önce havya yardımı ile iyice ısıt elinde topro alyan takımın varsa çok kolay sökersin yalama dediğin vidayı bile söküyor
başka birşeyle deneme 3 hafta o alyanları sökmek için uğraştım :laugh:
veya elinde dramel varsa vidaların uçlarına bir çizik atıp düz tornavida ile her daim rahatlıkla sökebilirsin

vida seti olarak Main Frame Screw Set For Trex TREX 450 PRO olarak ararsan işini görecek 1.5mm vidalar setin için de mevcut

tarot 450 sorun!

çok sağlam titanyum vidalar var ama küçükleri yok büyük modelde kullanılabilir.

tarot 450 sorun!

hepinize teşekkür ederim vida sorununu şimdilik çözdüm ama bi sorunun çıktı elavatör ileri verdiğimde servolar çok az hareket ediyo diğerlerinde sorun yok

tarot 450 sorun!

sorularım devam ediyo :D kuyrukta problemim var turnıgy 9x kumandam burda REVO CURVE diye bi menü var burdaki değerlerle ilgili olabilirmi hep bi tarafa değil bi bitarafa kaçıyo bi diğer tarafa kaçıyo neden olabilir?

tarot 450 sorun!

abdullah sapmaz' Alıntı:
sorularım devam ediyo :D kuyrukta problemim var turnıgy 9x kumandam burda REVO CURVE diye bi menü var burdaki değerlerle ilgili olabilirmi hep bi tarafa değil bi bitarafa kaçıyo bi diğer tarafa kaçıyo neden olabilir?
Gyro olmasi gerektigi gibi Head Lock modda ayarli oldugu icin olmasin sakin ;)

tarot 450 sorun!

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gyro olmasi gerektigi gibi Head Lock modda ayarli oldugu icin olmasin sakin ;)

aynen öyleymiş abi teşekkür ederim 3 gündür uğraşıyorum bugün uçurcam artık :)

tarot 450 sorun!

bugün ilk hoverımı yaptım ama beni tatmin etmedi pil süresi 2 dakika bile gitmedi pil 2200 mah 11.1v 3s 20c buzzer takılıydı 3.5v'a ayarlı bakıyorum 10v kadar kalmış, Ayrıca ani gaz verdiğimde kuyruk çok kaçıyo..

tarot 450 sorun!

abdullah sapmaz' Alıntı:
bugün ilk hoverımı yaptım ama beni tatmin etmedi pil süresi 2 dakika bile gitmedi pil 2200 mah 11.1v 3s 20c buzzer takılıydı 3.5v'a ayarlı bakıyorum 10v kadar kalmış, Ayrıca ani gaz verdiğimde kuyruk çok kaçıyo..
Ucus oncesi pil voltajini olcmus muydun peki ? Buyuk ihtimal piller ölmus yada bayatlamis olabilir.

kuyruk kacmasini Gyro gain degeri ile oynayarak cozenilirsin

tarot 450 sorun!

pilleri yeni almıştım doğru düzgün ilk defa kullandım öyle bi sorun olacağını sanmıyorum.. gyro ayarınıda ben gözden kaçırmışım ilk fırsatta düzeltcem teşekkür ederim abi.. :saygilar:

tarot 450 sorun!

murat çetin' Alıntı:
pilleri yeni almıştım doğru düzgün ilk defa kullandım öyle bi sorun olacağını sanmıyorum.. gyro ayarınıda ben gözden kaçırmışım ilk fırsatta düzeltcem teşekkür ederim abi.. :saygilar:
O zaman durum gercekten tuhaf :eek: Piller tam dolu iken kac Volt olcunuz peki ?? Hucreler arasi kac volttu ??

tarot 450 sorun!

abi onu tam olarak hatırlamıyorum ama bütün hücrelerdeki voltaj eşit değildi imax b6 bende balance şarjmı etmem gerekiyo

tarot 450 sorun!

abdullah sapmaz' Alıntı:
abi onu tam olarak hatırlamıyorum ama bütün hücrelerdeki voltaj eşit değildi imax b6 bende balance şarjmı etmem gerekiyo
Evet abdullah aynen oyle. 1S den buyuk tum lipolar mutlaka balance sekilde sarj edilmeli. Yoksa hucreler esit sekilde asla dolmaz. ;)