Turnıgy 9x Wingdragona göre nasıl ayarlıyacam ?? :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Alıcının son durumu resim çekip paylaşırsan daha iyi yardımcı olabiliriz. Unutmadan tamir sonrası yerde cekim mesafe testi yapmayı ihmal etme.

Bu arada neden düştün ? Teknik mı yoksa pilotaj kaynaklı mı ??

Sent from my iPhone using 2
yarın resmini atarım abi. Alıcıdan çıkan ince gri kablo koptu. Düşüş nedenimde teknik hata. Uçağın trim ayarları bozulmuş. Yükseliyor sola dönüyor sağ rudder veriyordu zor tuttum trimleri ayarlamaya çalıştım ama beceremedim abuk sabuk uçuyordu.

Abilerim kablo aynı resimdeki gibi koptu. resim alıntı.[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• Turnigy 9x receiver broken antenna2.jpg
    Turnigy 9x receiver broken antenna2.jpg
    44.4 KB · Görülme: 113

Lehim yap düzelir fakat soğuk lehim olmamasına dikkat et birde soğuk bir mekanda yaparsan lehimi soğuk lehim olayı olmaz ( bizzat denedim )

Furkan Bozacı' Alıntı:
Lehim yap düzelir fakat soğuk lehim olmamasına dikkat et birde soğuk bir mekanda yaparsan lehimi soğuk lehim olayı olmaz ( bizzat denedim )
Emin misin sen nerde denedin seninde mi böyle oldu?

V911 de denedim başarılı idi ;D

furkan saolda öyle olmaz bu. O kablo 2 kısımdan oluşuyor. Bakır tel, kaplama ,metal ôrgü ,kaplama diye. Bakır telle metal örgü birbirine değmeyecek. Yarın okul tatil bizim öğlen elektronikciye götürcem onlar yapar inş.

Onlar bozmasinda :laugh:

Furkan Bozacı' Alıntı:
yeni alıcı alcam. Bozmazlar niye bozsun adamlar tamir ıcın elektronikcı olmuşlar. 15+kargo ya alcam alıcıyı. Alıcı düzelsin olmazsa yazın wd yi satıp clon heli toplucam.

Kumandan var bence zagi topla

Kadir Kurt' Alıntı:
acil yardım. Bugün uçtum ama düştüm dşnce alıcının antenı koptu gri yeri lehimlesem düzelir mi ? Alıcı çalışıyor öylesine bantladım ama lehimleyince düzelir mi ? Mesafe de sorun olmaz demi ? Bida düşersem hobiyi bırakcam :(
Resimlerde görülen sadece anten sorunlu görünüyor, lehimle işi hızlı halledersin tabii lehim bilgin varsa, yoksa bi cep telefoncuya veya bir arkadaşın varsa rica et yaparlar. yalnız 2 kablo var dikkat et .

lehim işleminden sonra mutlaka mesafe testi yap
nasıl olur dersen;
Alıcıya servo ve besleme takarak bir arkadaşını başına dik :) sonra kumandayı alıp ( Açık alanda ) ilerle ve ortalama 500mt 1000mt arası çekiyorsa sorun yok :)

Muharrem abinin dediklerini aynen yap. Olmazsa yada en sağlamı yeni bir alıcı al. Zira tüm modellerimizi ona teslim ediyoruz, riske girmeye gerek yok ;)

muharrem abi, mehmet abi saolun rahatladım biraz inş. düzelir. 15 tatilde de yeni alıcı alacam yedek dursun :) bir adım yaklaşık 60 cm. 500m için yaklaşık 833 adım, 1km için 1666 adım atmam lazım :D

Bugün tatili ve ödevlerin olmadığını fırsat bildim ve hemen elektronikçiye gittim. Abiye söyledim 2 kablo var eskisi gibi olsun dedim. Kabloyu güzelce alıcının kartına lehimledi. Eve gelince ilk iş çalışıyor mu ona bakmaktı çalıştı :D Şimdi mesafe testi yapmak gerekiyor ama Afyon da havalar soğuk ve yağmurlu olduğundan şimdilik yapamam :)

Geçmiş olsun gözün aydın :)

Furkan Bozacı' Alıntı:
Geçmiş olsun gözün aydın :)
Saol :) İşte beklenen an kar yağmaya başladı benim mesafe testi işi ertelendi :)