[Urun]: Align Trex 550L Dominator

Mesut AKIN' Alıntı:
Türker ben hız ve torq değişmiyor demiyorum yanlış anlaşılmasın kesinlikle değişiyor ama 6 volttada çalışıyor rahatlıkla yani 7.4 volt ideal bir HC servo için . 8.4 volt en üst limitte oluyor yani araban var 8000 devir çeviren motoru var sen bunu hep 8000 devirle kullanırsan motorun ömrü kısa olur :D ama 4000 , 5000 de kullanırsan hep güzel perfomans alırsın hemde motorunu yormamış olursun gibi :D
Valla üstad şahsen benim pilotajıma zaten 6 Volt'ta vereceği performansta hayli hayli yeter. :laugh: Zaten o yüzden pek gerekli görmüyorum HV servoları.

Ama diyelim ki paraya kıymış adet başına 100 $ para vermişim, hiçbir zaman kullanmayacak bile olsam 20$ daha verip bir BEC alırım ve sırf hırsımdan 8,4 Volt ile beslerim o servoları. :lollol: :lol:

Bence en güzeli hic HV servolara bulasmayacaksin :) HV servon mu var derken var demektir :):)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bence en güzeli hic HV servolara bulasmayacaksin :) HV servon mu var derken var demektir :):)
Düşündümde Mehmet Abi her ne kadar henüz uçmamış modeller için almış olsakta daha biraz önce " HV servoya gerek yok " diyen ben ve yukardaki mesajında " HV servon mu var derdin var " diyen sen HV servo sahibi. :lol: :lol: Bu nasıl bir çelişkidir böyle. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Düşündümde Mehmet Abi her ne kadar henüz uçmamış modeller için almış olsakta daha biraz önce " HV servoya gerek yok " diyen ben ve yukardaki mesajında " HV servon mu var derdin var " diyen sen HV servo sahibi. :lol: :lol: Bu nasıl bir çelişkidir böyle. :laugh:
Ben bu duruma "Kaşıntı", "Oylayamayan Gelin, Yerim dar" dermişe bağlıyorum :lollol: :lol:

şimdi bu dominatör serisinde 550 ve 700 ikisindede bec yok ama 700 boyutunda 2300 2s pil gerekenler listesinde var bu pili fbl ünitesine direkt bağlıyoruz heralde . bu arada çok kararsız biri olarak ben trex 700L dominatöre karar kıldım ayın 13 de siparişi geçeceğim goblin570 ardından 630 ardından gauix5 ardından trex 550 dominatör ve sonunda aralarında 400dolar fark gözüme az geldi ve nihayet 700L dominatör e karar verdim rc711 den almayı düşünüyorum goblin630 için 70 dolar indirim vermişlerdi adamlardan sadece 450 pro için 600 dolarlık yedek aldım ;D artık 700L için indirim istedim mailele bakalım ne kırpacaklar kırpmasalarda siparişi geçeceğim trabzon gurubunun alay konusu oldum sırf onlarda 600 var diye 550 den gecip 700 e karar verdim artık onunla arada hover yaparım :). birde kit tamamen kurulumsuz geliyor yapboz gibi artık loctite elimizde bakalım kaç güne toparlarım

Muammer Akbulut' Alıntı:
şimdi bu dominatör serisinde 550 ve 700 ikisindede bec yok ama 700 boyutunda 2300 2s pil gerekenler listesinde var bu pili fbl ünitesine direkt bağlıyoruz heralde . bu arada çok kararsız biri olarak ben trex 700L dominatöre karar kıldım ayın 13 de siparişi geçeceğim goblin570 ardından 630 ardından gauix5 ardından trex 550 dominatör ve sonunda aralarında 400dolar fark gözüme az geldi ve nihayet 700L dominatör e karar verdim rc711 den almayı düşünüyorum goblin630 için 70 dolar indirim vermişlerdi adamlardan sadece 450 pro için 600 dolarlık yedek aldım ;D artık 700L için indirim istedim mailele bakalım ne kırpacaklar kırpmasalarda siparişi geçeceğim trabzon gurubunun alay konusu oldum sırf onlarda 600 var diye 550 den gecip 700 e karar verdim artık onunla arada hover yaparım :). birde kit tamamen kurulumsuz geliyor yapboz gibi artık loctite elimizde bakalım kaç güne toparlarım
Hayırlı olsun Muammer Bey, keyifle toplar kırımsız uçuşlar yaparsınız inşallah. :saygilar:

Ynt: [Urun]: Align Trex 550L Dominator

Muammer Akbulut' Alıntı:

Bu siteye bir göz at. Sahibi türk asıllı. Maille iletişime geç. Zaten oldukça Fiyatları makul.

Ynt: Ynt: [Urun]: Align Trex 550L Dominator

ERHAN YILMAZ' Alıntı:

Bu siteye bir göz at. Sahibi türk asıllı. Maille iletişime geç. Zaten oldukça Fiyatları makul.
Dominator serisi 450 harici göremedim. Cazip indirim yapılırsa uygun bişeyler olabilir ama şu haliyle helipross ve infinity nin gerisinde gibi göründü bana...

Ynt: Ynt: Ynt: [Urun]: Align Trex 550L Dominator

Rasim Öztürk' Alıntı:
Dominator serisi 450 harici göremedim. Cazip indirim yapılırsa uygun bişeyler olabilir ama şu haliyle helipross ve infinity nin gerisinde gibi göründü bana...
Sahibine mail atınca mutlaka Size cazip fırsatlar sunar. HELİ helipros ve infinity hobi cidden Fiyatları iyi ama Stokta heli yok. Kaç haftadır Gaui nx4 bekliyorum. Out Of stock. Bu nu da göz ardı etmeyin.

Dediğim gibi siz mail atın cevaba göre yolunuz devam edersiniz.

Muammer tercihlerinizi takip etmekte artık zorlanıyoruz :laugh: :D Son kararınız bu ise hayırlı olsun şimdiden %p

Eğer 700 boyutu bir heli ile rahat uçabileceğinizi düşünüyorsanız neden olmasın ;) Sadece nacizeyane tavsiyem, şu an uçamadasam da ileride uçarım diye model almamanız. Malum o kadar sık yeni ve ugrade modeller çıkıyor ki, sonradan modelim eskidi yenisi alayım derdine düşüyoruz çoğu zaman :D

Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: [Urun]: Align Trex 550L Dominator

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Sahibine mail atınca mutlaka Size cazip fırsatlar sunar. HELİ helipros ve infinity hobi cidden Fiyatları iyi ama Stokta heli yok. Kaç haftadır Gaui nx4 bekliyorum. Out Of stock. Bu nu da göz ardı etmeyin.

Dediğim gibi siz mail atın cevaba göre yolunuz devam edersiniz.
Gaui genelde öyle :) helidirectte de başka yerlerde de gaui biraz seri üretim gibi değil. Belli zamanlarda stok giriyor, aralarda out of stock :D

Align bu konuda daha iyi, genelde stokta oluyor. Muammer hocam en son 700L kararına vardı, o bakımdan dedim supreme de yok o model diye.

Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: [Urun]: Align Trex 550L Dominator

Rasim Öztürk' Alıntı:
Gaui genelde öyle :) helidirectte de başka yerlerde de gaui biraz seri üretim gibi değil. Belli zamanlarda stok giriyor, aralarda out of stock :D

Align bu konuda daha iyi, genelde stokta oluyor. Muammer hocam en son 700L kararına vardı, o bakımdan dedim supreme de yok o model diye.
SİTE sahibi yanlış hatırlamıyorsam İngilterede. Çok geniş bağlantılara sahip. Heliteknik te konusu da vardı. Siz marka model donanım isteklerini Zi gönderin maille Ha bide türkiyeden olduğunuzu belirtin. Yapacağını yapar bence.

ALIGN T-REX 550L Dominator Super Combo RH55E09XW --- Weight(w/o power system): 2790g

Gaui x5 FES --- Total weight: 1850g +- %3 (Equipped with blades and all electronic gears except battery)

Aradaki ağırlık farkı muazzam. Tamam güçlü motor, güçlü servolar falan... Alttan sürgü lipo, 700L den adapte edilen bilimum güzel özellikler tamam da... Bu ağırlık farkı ciddi değil mi? Neredeyse bir kilograma yakın ???

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
SİTE sahibi yanlış hatırlamıyorsam İngilterede. Çok geniş bağlantılara sahip. Heliteknik te konusu da vardı. Siz marka model donanım isteklerini Zi gönderin maille Ha bide türkiyeden olduğunuzu belirtin. Yapacağını yapar bence.

Helisupreme sitesi sahibi Mehmet bey forumda birden ortaya cikmis, bilgisi ve tecrubesiyle de cok begeni toplamisti. Siteden de sorunsuz sekilde kit alan arkadaslarim oldu, helileri sorunsuz ellerine ulasti. Ancak Mehmet bey ayni sekilde birden ortadan kayboldu. Site de nerdeyse bir yildir guncellenmiyor sanirim.

Ynt: [Urun]: Align Trex 550L Dominator

Emre Kaman' Alıntı:
Helisupreme sitesi sahibi Mehmet bey forumda birden ortaya cikmis, bilgisi ve tecrubesiyle de cok begeni toplamisti. Siteden de sorunsuz sekilde kit alan arkadaslarim oldu, helileri sorunsuz ellerine ulasti. Ancak Mehmet bey ayni sekilde birden ortadan kayboldu. Site de nerdeyse bir yildir guncellenmiyor sanirim.
Yazdığın mailleri cvp veriyor. Istediğimiz Ekipmanları yazın Size geri dönecektir. En azından fiyat alın.