[Urun]: ALZRC Devil 380 Fast

bence emeğe saygısızlık. bunca sab mühendisi boşuna mı ar-ge yaptılar. belkide lisans almış olabilir sab dan. ama diğer türlü ne ahlaka uyar nede ticaret mantığına.

Aha , goblini de cortlatmışlar... :D , Bu ne abi , arkadaş kopyalarsında , hiç olmazsa bir kaç yerini değişik yapta emeğe saygı olsun , bu eminim her vidasına kadar aynısı olmuş... :lollol:

Bence bunca zaman iyi bile dayandı, neden bu kadar geç kaldıklarını düşünüyorum aslında.

Eskiye göre sanki çinlilerde bir performans düşüşü var, size de öyle geliyor mu ? :laugh:

Bence bu işte sab ın eli vardır piyasada goblin pahalı olduğundan kendisi bir ürün çıkartmış olabilir yani ticari bir olay olabilir.
çünki piyasada sab tan daha uygun modeller var ve para başka yere akmasın ucuzunu yapalım nasılsa sab satıyor şaşırtmaca olabilir :rolleyes:

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
bence emeğe saygısızlık. bunca sab mühendisi boşuna mı ar-ge yaptılar. belkide lisans almış olabilir sab dan. ama diğer türlü ne ahlaka uyar nede ticaret mantığına.

Emeğe saygısızlığa ben de karşıyım ama uzun süredir heli işine gönül vermiş bir insan olarak biliyorum ki bazı şeylere ulaşabilmemizin en büyük nedenlerinden biri klonların piyasadaki büyükbaşlara indirim yaptırtması, şuan bu hobi ülkemizde de gelişiyorsa ; klon endüstrisinin de önemli bir katkısı var bence.. Hele ki doların 3 lira üzerinde seyrettiği dönemlerde klonlar baştacı olur. SAB iyidir hoştur, ancak yeni aldığım carbon edition kitte bile opsiyon parça almak durumunda kalıyorsam ki aldığım fiyat ucuz değil, bu da biraz tüketiciyi söğüşlemek oluyor. Hem parası olan zaten klona yanaşmıyor ki ;) Klonlar isteyip de alamayanların derdine derman oluyor genelde :thumbup:

Türker Akgün' Alıntı:
Bence bunca zaman iyi bile dayandı, neden bu kadar geç kaldıklarını düşünüyorum aslında.

Eskiye göre sanki çinlilerde bir performans düşüşü var, size de öyle geliyor mu ? :laugh:

Abi kesinlikle haklsıın, çinliler de krizle uğraşıyorlar ondan, önümüzdeki sene daha da yavaşlama olur gibi duruyor.

Murat Samastı' Alıntı:
Bence bu işte sab ın eli vardır piyasada goblin pahalı olduğundan kendisi bir ürün çıkartmış olabilir yani ticari bir olay olabilir.
çünki piyasada sab tan daha uygun modeller var ve para başka yere akmasın ucuzunu yapalım nasılsa sab satıyor şaşırtmaca olabilir :rolleyes:
Murat bu firma cok eski bir firma ve su ana kadar hep Align kopyalıyordu. Yanı bu iste SAB parmagi yok, emin olabilirsin :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Align 450 klonu çok kaliteliydi buda kaliteli ve ucuz olursa düşünülebilir aslında :)

Alzrc nin gaui parçalarıda var. Belkide büyük bir firmadır ve align gaui gibi firmaların yedek parça tedarikçisidir :)

Kağan Kazancı' Alıntı:
Emeğe saygısızlığa ben de karşıyım ama uzun süredir heli işine gönül vermiş bir insan olarak biliyorum ki bazı şeylere ulaşabilmemizin en büyük nedenlerinden biri klonların piyasadaki büyükbaşlara indirim yaptırtması, şuan bu hobi ülkemizde de gelişiyorsa ; klon endüstrisinin de önemli bir katkısı var bence.. Hele ki doların 3 lira üzerinde seyrettiği dönemlerde klonlar baştacı olur. SAB iyidir hoştur, ancak yeni aldığım carbon edition kitte bile opsiyon parça almak durumunda kalıyorsam ki aldığım fiyat ucuz değil, bu da biraz tüketiciyi söğüşlemek oluyor. Hem parası olan zaten klona yanaşmıyor ki ;) Klonlar isteyip de alamayanların derdine derman oluyor genelde :thumbup:

klon tabiki olsun. ama emek hırsızlığı bunu açıklamaz. hc3x, vbar vs bir çok kaliteli firma boşuna para yatırıp, boşuna zaman harcıyorlar. sözlerimi sakın yanlış anlama Kağan ama bu konuda biraz dar görüşlüyüm.

bak şuna tamam ne biliyim aktarım organını benzetirsin, ne biliyim yandan görünüşünü benzetirsin vs. ama tutupta komple baştan aşşa kopyalamak aban ters geliyor.

ama belki Murat ın dediği de olabilir. el altından ürettiriyor olabilir.

[/quote]
Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Murat bu firma cok eski bir firma ve su ana kadar hep Align kopyalıyordu. Yanı bu iste SAB parmagi yok, emin olabilirsin :D

Mehmet abi belli olmaz. çin bile olsa, bu alzrc ''devil 380'' uluslar arası piyasaya, bu ürünü pazarlıyor. el altından piyasaya verse anlarım. çoğu çin eşyaları gibi. ama bunu gümbür gümbür, duyura duyura böyle duyurması bana ilginç geldi.

bence bunun altında sab ile anlaşma vardır.

Erhan ben de buna bu kadar sasirmana saşırdim dogrusu. Çinliler bunu yıllardır yapıyor. Daha once Align kopyalıyordu şimdi de SAB. Adam dunyayı pek dikkate almadı ıcın kafasına göre kopyalayıp satıyor.

Bu falan bir sey degil. Yıllar once almanlar YGE Çin'de üretme hatasında bulunmuşlar. Adamlar kopyalayıp YEG piyasaya sürdü.

Mesela Iphone ilk üreticisi kim bil bakalım. Samsung :) Apple ile Samsung telefon yüzünden kaç yıldır mahkemelik..

Bu böyle uzar gider. Ama bu emek hırsızlığını destekledim anlamına gelsin aman yanlış anlama olmasın lütfen :)

Ama merak etmeyin arkadaslar Alzrc sadece 450 ve max 500 sınıfına kadar Klone yapıyor. Nedense yıllardır 500 ve üzeri modellerin basarili bir Klone yapamadılar.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Erhan ben de buna bu kadar sasirmana saşırdim dogrusu. Çinliler bunu yıllardır yapıyor. Daha once Align kopyalıyordu şimdi de SAB. Adam dunyayı pek dikkate almadı ıcın kafasına göre kopyalayıp satıyor.

Ama Goblin'e dokunmuyorlardı Mehmet abi, Goblin temizdi... Şimdi kelimenin tam anlamıyla "patlatmışlar" :laugh:

Neyse ki KDS Innova biraz esinlenmiş olsa da, böyle puluna kadar Mikadoya el atan yok :coolxf:

Yılbaşında yapıştıralım birer çakma Goblin, 200 dolar atarız ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ama Goblin'e dokunmuyorlardı Mehmet abi, Goblin temizdi... Şimdi kelimenin tam anlamıyla "patlatmışlar" :laugh:

Neyse ki KDS Innova biraz esinlenmiş olsa da, böyle puluna kadar Mikadoya el atan yok :coolxf:

Yılbaşında yapıştıralım birer çakma Goblin, 200 dolar atarız ;)

:lollol: :lollol: :lollol:

Arkadaşlar , öyle ya da böyle adamlar yapmış işte , gerçekten etik değil ama , bunun etik olmadığını nasıl anlatırsın, kitlerini satın almayarak ancak şahsi düzeyde tepkini gösterebilirsin diğer yandan global pazar bu , peynir ekmek gibi satılma ihtimali de var... :lol: :lol:

Sen dünya masraf yap , mühendis , ekipman , en kalite hammadde kullan , yetmedi sponsor ol , etkinlikler düzenle , reklam ve promosyon için elinden geleni yap sonuç böyle olsun.
Gerçekten acı bir durum..Plastik frameli modelleri klonlamıyorlar abi , sanırım çakmasının da maliyeti aynı olduğu için gerek duymadılar , mini titanın bir tane klonu yapmamışlar , mikadoyu da bunun için klonlamamış olmasınlar sakın :D :lollol:
Çine giderseniz , bir yerlerde fotoğraf falan çektirmeyin arkadaşlar, yarın bi bakmışsın ya çakma robotunu , ya da milyoncularda satılan oyuncak bebeğini yapıverir bu adamlar :lol:

Yok abi adamlar işi biliyor. Rüzgar aligndan esiyorsa, onu kopyalıyorlar. Goblinden esmeye başladı mı onu kopyalıyorlar. Şöhretin bedeli diyelim :laugh:

Dünyanın ilk flybarless ünitesi olan Vbar ı kopyalayarak mikadoya zaten yeterince zarar verdiklerini düşünüyorum, modellerini bari rahat bıraksınlar :)

Bu arada şahsi düzeyde tepki gösterecek arkadaşlar umarım YEP falan kullanmamıştır/kullanmıyordur. Malum o da YGE kopyası...

Benim kimseye bir tepkim yok valla, çinliler bunu hep yapıyor. Bütçeye uyar akla yatarsa ilerde bir zaman neden almayalım. Ben zaten Goblin almam dedim, ALZRC almam demedim ;D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yok abi adamlar işi biliyor. Rüzgar aligndan esiyorsa, onu kopyalıyorlar. Goblinden esmeye başladı mı onu kopyalıyorlar. Şöhretin bedeli diyelim :laugh:

Dünyanın ilk flybarless ünitesi olan Vbar ı kopyalayarak mikadoya zaten yeterince zarar verdiklerini düşünüyorum, modellerini bari rahat bıraksınlar :)

Bu arada şahsi düzeyde tepki gösterecek arkadaşlar umarım YEP falan kullanmamıştır/kullanmıyordur. Malum o da YGE kopyası...

Benim kimseye bir tepkim yok valla, çinliler bunu hep yapıyor. Bütçeye uyar akla yatarsa ilerde bir zaman neden almayalım. Ben zaten Goblin almam dedim, ALZRC almam demedim ;D

Rasimcim , bu tepkiyi sen ben gösteremem zaten :D , Kağan'ın da dediği gibi parası olan gider orjinal alır...Çinlilerin çakmadığı ve günlük hayatta kullanmadığımız bir eşya var mı Allah aşkına... :lol:
Ah bir de scale gövdelerinin şöyle 600 sınfını falan da bir kopyalasalar , hiç düşünmeyip alacağım da , kopyalamıyorlar işte :D , dediğin gibi rüzgarı az esiyor diye herhalde... :lol:

Şimdi söyle bir hadi kap var. Yep esc yi, hobi king Avrupa deposundan da satıyorlar avrupalılar havalimanında klon çanta gördüklerinde el koyup ceza yazan insanlar. Bu yge buna nasıl izin veriyor. Bu imkansız bişey. (benim duyduğum başka bir şehir efsanesi elde kalan eski serilerini eritiyorlar). Aynı şekilde alrzc markası herhangi bir Avrupa gümrüğü tarafından geri çevriliyor mu Yo hayır . Bunlar büyük markalar. Benim düşüncem lisans anlaşması olduğu. tabi bu şahsidir. Herkezin düşüncesine saygılıyım.

Aslında bunu direk firmaya sorabiliriz. Boşuna kafa patlatmaya gerek yok. :lollol: