[Urun]: ALZRC Devil 380 Fast

Emre Kaman' Alıntı:
Goblin neden alinir? Sekil, kuyruk, kayis, ses, kalite... Hepsine tamam, ama asil goblin alma sebebi nedir? "sende ne var makina?" sorusuna "Baba bende goblin var" demek varken, bende aalezearsii var demek istemez insan.
Ben devil fast 480 modelini kullandim, kalite acisindan en kaliteli klonumdu. Ama klondu sonucta. Sende ne var sorusuna hep uzatilmis trex 450 pro klonu 360 palli diye cevap verirdim. Zamaninda align piyasayi domine ederken el altindan izin veriyordu bu klonlara, demek ki sab da izin vermeye baslamis, buna boyle bakmak lazim. Yoksa kolay kolay oyle her vidayi kopyalatmazlar adama.
Ben bunu alir miyim? Almam. En azindan bu paraya almam. Yeni basladigim zaman alir miydim? Alirdim, ama hayatimin hatasini yapmis olurdum. Agir makine, yuksek kafa turu olan bi makine, ama skid yok :D her inis bir kirim :) Ben bu islerin hep bir plan dahilinde yurudugune ve bu modelde sab'in parmagi olduguna inaniyorum. Yoksa neden alzrc her markadan birer ikiser kopyalamasin ki? Cesit cesit, renk renk yap sat :)

Aynen abi katılıyorum söylediklerine, ve goblin alacak hedef kitleyi pek etkilemiyor aslında. Align firması trex klonlarına izin vererek bütün piyasayı trex muadilleriyle doldurdu mu? Evet. Sonra ne yaptı, kendi super combolarıyla klonlara karşı cazip fiyatla ek satış elde etti. Sonuçta insanlar trex450'ye ve klonlarına öyle alıştılar ki herkes gözü kapalı söküp takabiliyordu ;)
Bence SAB da piyasayı goblingillerle doldurmak için böyle yapıyor. FBL markalarının da istenmeden klonlandığını hiç düşünmeyin. İstenmeyen klonlanmıyor. Bailout lu klon niye yok mesela? Adamlar fbl satışı hızlansın diye resmen dağıttılar kaynak kodları. Ikonun klonu niye yok mesela? Neden sadece microbeast ve vbar'ın klonları en ufak bir farklılık olmadan klonlanabiliyor?

Bence ah bu çinliler neden klon üretiyorlar diye üzüleceğimize bize yararı ne olur ona bakalım, bence 300usd bu kitin motor esc si ile birlikte olmasına rağmen çok fazla. Ben fotoğraflardan malzeme kalitesinin SAB ile farkını görebiliyorum, seri üretim modellerinin daha iyi olma ihtimali yok değil, ancak genelde tersi olur.
Bu durumda 300usd yerine 250usd bandını geçmeseymiş işte o zaman ciddi satış rakamlarına ulaşırmış bence..

ESC en azından 30 dolar... Motor da en az o kadar tutsa... Kit fiyatı 240 dolar diyelim. Goblin kit fiyatı 350 dolar...

Bilemiyorum ben de :/ Biraz daha uygun tutulabilirmiş...

Kod dağıttı dağıtmadı bilemiyorum ama mikado çok uğraştı kbar fubar vs ile... Ünite lisans işlemleri, registration işlemleri, güvenlik tedbirleri daha sıkı tutmaya çalışıyorlar. Helifreakte de çok konuşturmuyorlar bu klon üniteler hakkında...

2016 Temmuzunda kaç dolar bandında olacak acaba diyip,o vakte kadar zaten zorunlu beklemedeyim ben de.
Rasim abinin dediği gibi en az 60$ tutan motor-esc ikilisinden sonra 240$ gibi bir kıt fiyatı var,ki goblin ile arasında ki aşağı yukarı 100$ olan kıt fiyatındaki bu farkı bugüne kadar kullandığım Alzrc marka kitler ve CNC ürünleri dusununce vermeye gerek yok diye düşünüyorum.
Bu hobide zaten takım tutar gibi marka tutmak bana hep mantıksız geliyor, kaliteyi ucuza alıyorsam gerisi teferruat.
Bkz. Yep esc serileri gayet mükemmel çalışıyor.
Bakalım benim önüme yeni bir model için 10 ay gibi bir sure var , ama fiyatında çok fazla oynama olmasa dahi HF yorumları ya da ülkemizden alanların yorumlarına da bakarak %99 alırım ben bu modeli :)
Kimse almazsa 15 Temmuz gibi siparişi gecerim :)

Spirit FBL + Savox servolar ile gayet hoş bir setup olacağına inanıyorum.
Not : Aslında zaten Alzrc benim çok sevdiğim bir marka ,This is not clone :D

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pahalıymış be ... , ben yine orjinal takılmaya devam... :laugh: , bu kadar parayı vermeye niyetlenseydim , sıkardım kendimi orjinal alırdım...50 dolar fark orjinal kit için , 60 dolar esc ve motor için olacaksa , 110 dolar fark için değer mi abi..........Birinde orjinal Goblin yazacak , diğerinde devil 380 ...Üstelik malzeme imalat kalitesi aynı olsa da , hammadde kalitesinde mutlaka bariz farklılık vardır...Ben kararımı verdim ..... :(p

Tabii orjinal Goblin kit aldıktan sonra ona ALZRC motor, Hobbywing ESC takılmıyor genelde...

120$ xnova veya 145$ xnova tareq edition alınıyor...

Castle esc de 100-110$ civarında...

O fark öyle olmuyor yani... Ya 1000-1500 liraya klon toplanıyor ama herşeyiyle klon... Yada 2500-3000 verip full marka/kalite sistem kuruluyor...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Tabii orjinal Goblin kit aldıktan sonra ona ALZRC motor, Hobbywing ESC takılmıyor genelde...

120$ xnova veya 145$ xnova tareq edition alınıyor...

Castle esc de 100-110$ civarında...

O fark öyle olmuyor yani... Ya 1000-1500 liraya klon toplanıyor ama herşeyiyle klon... Yada 2500-3000 verip full marka/kalite sistem kuruluyor...

O fanteziye soyunduktan sonra , onu da yapardım Rasim , ne olur yani , orjinal kite scorpion motor ya da savöx servo takılsa ne olur , elektroniği farklı oluverir eni sonu , sanki mevcut modellerimizin hakkını verecek pilotajımız mı var ...Bu iş zevk işi , para işi , elbette gönül hep iyisini ister , istersen de bir şekilde alıyorsun...
Kiti orjinal alırsın , zamanla da içinin elektroniğini yükseltirsin , zaten öyle yapmıyor muyuz , hepsini bir seferde alacak gücümüz yoksa , çaresi bu.....
Bilemiyorum , herkesin farklı bir yaklaşımı , farklı beklentileri olması normal , ama ben bu klon kit ve fiyatı üzerinden yorum yapıyorum , arada sadece bir mikro parası kadar fark olacaksa , en azından kitin orjinal olmasını isterim , haa , fiyat Kağan'ın dediği gibi 250 bandına falan düşer , o zaman fark açılır , kırmalık , korkmadan uçacağın ekstra bir model yaparsın , o da ayrı bir yol...

Zaten şu da bir gerçek , bu kiti alan biraz daha dolar harcayıp , hayati bölgelerdeki parçaları orjinal SAB yapacak , yapmak zorunda , hep öyle olmadı mı , Tarot alıp kuyruğu , şaftları, dişlileri Align yapmadık mı , aynı senaryo , milim şaşmaz , bu sebeple bu kit fiyatının çok cazibesi bana göre yok....

Marvel canopy ler cok hosuma gitti. Ileride goblin toplarsam kesinlikle oyle bir canopysi olsun isterim

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Spirit FBL + Savox servolar ile gayet hoş bir setup olacağına inanıyorum.
Not : Aslında zaten Alzrc benim çok sevdiğim bir marka ,This is not clone :D
Mehmet kardeşim buna klon dememek ayıp olur, çok fena çakmışlar bence :lol: :lollol:
Spirit + savox yapacaksan 100 dolar ben koyarım üzerine sen git orjinalini al :halay: :halay:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
O fanteziye soyunduktan sonra , onu da yapardım Rasim , ne olur yani , orjinal kite scorpion motor ya da savöx servo takılsa ne olur , elektroniği farklı oluverir eni sonu , sanki mevcut modellerimizin hakkını verecek pilotajımız mı var ...Bu iş zevk işi , para işi , elbette gönül hep iyisini ister , istersen de bir şekilde alıyorsun...
Kiti orjinal alırsın , zamanla da içinin elektroniğini yükseltirsin , zaten öyle yapmıyor muyuz , hepsini bir seferde alacak gücümüz yoksa , çaresi bu.....
Bilemiyorum , herkesin farklı bir yaklaşımı , farklı beklentileri olması normal , ama ben bu klon kit ve fiyatı üzerinden yorum yapıyorum , arada sadece bir mikro parası kadar fark olacaksa , en azından kitin orjinal olmasını isterim , haa , fiyat Kağan'ın dediği gibi 250 bandına falan düşer , o zaman fark açılır , kırmalık , korkmadan uçacağın ekstra bir model yaparsın , o da ayrı bir yol...

Zaten şu da bir gerçek , bu kiti alan biraz daha dolar harcayıp , hayati bölgelerdeki parçaları orjinal SAB yapacak , yapmak zorunda , hep öyle olmadı mı , Tarot alıp kuyruğu , şaftları, dişlileri Align yapmadık mı , aynı senaryo , milim şaşmaz , bu sebeple bu kit fiyatının çok cazibesi bana göre yok....

Aynen abi senaryo tamamenhttps://www.rckolik.com/Smileys/msnicons/bravo.gif aynı :)

Abi 250 dolar altında olsa o zaman hakkaten rekabetçi olur, turnigy servo ve kbar ünite ile efsane klon heli olur. klon almanın en büyük avantajı yedek parça aslında, Align trex 450'nin 12 dolarlık torq tube dişli seti hk'da 3 dolar. Bu nedenle kiti hk kullanıp geri kalanını align yapmıştım kendi 450 klonumda, uçuşu efsanedir ama :lol: :lollol:

Bu senaryonun sonunda SAB da kendi elektroniğini ürettirip super combo satmaya başlayacak bence..

şöyle bir bakınca maziye kendimi çok bir klon sever gördüm :laugh:

hayaller SAB, TSA vs. gerçekler Tarot, HK vs. kendi adıma :lol: yalnız bu alet bana bile pahalı geldi sanki :-\

Bu model belli seviyede plotaj ve tecrübe gerektiren model,yani başlangıç modeli olmaz.Belli seviyeye gelmiş modelcilerin de büyük çoğunluğu benim tahminim klon modele yönelmez,(istisnalar kaideyi bozmaz).Belki de bu yüzdendir ki 700 boyutunda klonları 450 ler kadar göremiyoruz,çünkü hobiye yeni başlayan insan paraya daha zor kıyar :) bu yüzden başlangıç modelleri genelde klon oluyor.Tabiri caizse kaşarlanmış modelci biraz daha bu konuda esnek davranıp özgüveninin de fazlalığı ile kesenin ağzını daha fazla açıp orjinal model alabiliyor.Tabi bir çok etken var,maddi durumu çok iyi olan bi modelcinin ince hesaplar yapması gerekmeyebilir :)
Benim bu modelle ilgili şahsi görüşüm şudur; buna para vereceğime ikinci el goblin380 alırım (forumumuzda da ilan görmüştüm).Hem de 1500 liraya yanlış hatırlamıyorsam canavar gibi gayet iyi elektroniğe sahip model satan arkadaşlarımız oldu.
Combo fiyatı 300 dolar ise uçmak için 400- 450 dolar ı bulur.Dolar 3 lira olmasa hiç problem yok da :) 1000 liranın altında bu modeli uçurmak çok mümkün gözükmüyor...

murat kurdoğlu' Alıntı:
Bu model belli seviyede plotaj ve tecrübe gerektiren model,yani başlangıç modeli olmaz.Belli seviyeye gelmiş modelcilerin de büyük çoğunluğu benim tahminim klon modele yönelmez,(istisnalar kaideyi bozmaz).Belki de bu yüzdendir ki 700 boyutunda klonları 450 ler kadar göremiyoruz,çünkü hobiye yeni başlayan insan paraya daha zor kıyar :) bu yüzden başlangıç modelleri genelde klon oluyor.Tabiri caizse kaşarlanmış modelci biraz daha bu konuda esnek davranıp özgüveninin de fazlalığı ile kesenin ağzını daha fazla açıp orjinal model alabiliyor.Tabi bir çok etken var,maddi durumu çok iyi olan bi modelcinin ince hesaplar yapması gerekmeyebilir :)
Benim bu modelle ilgili şahsi görüşüm şudur; buna para vereceğime ikinci el goblin380 alırım (forumumuzda da ilan görmüştüm).Hem de 1500 liraya yanlış hatırlamıyorsam canavar gibi gayet iyi elektroniğe sahip model satan arkadaşlarımız oldu.
Combo fiyatı 300 dolar ise uçmak için 400- 450 dolar ı bulur.Dolar 3 lira olmasa hiç problem yok da :) 1000 liranın altında bu modeli uçurmak çok mümkün gözükmüyor...

Evet o canavanar İzmir ekibinde Tufan arkadaşımız da,, başına bir şey gelmesin diye üniteden bile indirmiyor :)

Alzrc Denemek lazım ama ben bu saatten sonra 550 veya 700 size model düşünüyorum, hayalimde 3 palli bir goblin 570 var çıkarsa tabi ;) model çok güzel duruyor mantıklı fiyatlara kırmaya bile alınır bence.

Kit fiyatı 238 dolar olacakmış...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol