[Urun]: BLADE 230S İnceleme, Miaden ve 3D Performansi

Rasim Öztürk' Alıntı:
Şuraya güzel bi video paylaşalım :)
Vay be çok şeker. :thumbup: Belki birgün şu night flight işine de girelim bir o kaldı dersek bütçeyi anormal şişirmeden 230'la yapabiliriz demek ki. :hoppa:

Türker Akgün' Alıntı:
Vay be çok şeker. :thumbup: Belki birgün şu night flight işine de girelim bir o kaldı dersek bütçeyi anormal şişirmeden 230'la yapabiliriz demek ki. :hoppa:

Abi ekstradan uğraşmaya da gerek yok... Adamlar night edition sunmuşlar :bravo:

Upgrade kit de var;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sezgin YILDIZ' Alıntı:
Herkese selamlar,
Blade 230s ile ilk soft 3d denemelerine başladım kendi çapımda elim ayağım titredi ya :) ama çok memnun kaldım heli gerçekten süper... %p Bu uçuş "Flight Mode 1" ile yapıldı.
Bu arada lipo olarak Turnigy nano-tech 950mah 3S 25~50C almaya karar verdim siparişi verdim gelince yazıcam performansını.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Tebrikler Sezgin,

Bahsettiğin pili alıp deneme şansın oldu mu?

Teşekkürler...

yıldızı parlayan bir heli oldu bu 230s

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,

230s rescue özelliği ile ilgili dün fark ettiğim bir şey paylaşmak isterim. Rescue ya basınca model kendini düzeltiyor malum, eğer düğmeyi bırakmayıp basmaya devam ederseniz collective stick sıfır pozisyonda dahi olsa model irtifa kaybetmiyor :halay:, tabiki recue bırakmadan önce pozitif pitch ile throttle vermeyi unutmayın aksi taktirde model hızla irtifa kaybediyor ;). Belki sizler biliyorsun ancak ben yeni farkına vardım ve bence çok güzel bir özellik.

Herkese iyi forumlar, kırımsız uçuşlar

Cem Tataroğlu' Alıntı:
...
230s rescue özelliği ile ilgili dün fark ettiğim bir şey paylaşmak isterim. Rescue ya basınca model kendini düzeltiyor malum, eğer düğmeyi bırakmayıp basmaya devam ederseniz collective stick sıfır pozisyonda dahi olsa model irtifa kaybetmiyor :halay:, tabiki recue bırakmadan önce pozitif pitch ile throttle vermeyi unutmayın aksi taktirde model hızla irtifa kaybediyor ;).
Paylaşım için teşekkürler Cem abi, bence yeni alacak arkadaşlar için güzel bir tüyo oldu. :thumbup: :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Cem abi, bence yeni alacak arkadaşlar için güzel bir tüyo oldu. :thumbup: :RCKolik:

Türker Merhaba,

Biz zor yoldan öğrendik bu 230s in rescue özelliğini bari başkaları faydalansın :)

Güncel arkadaşlar. konu eskimesin. model heliye başlamak isteyen ama nerden başlarım sorusu soran arkadaşların bire bir ilacı. :)

Ben kuyruk motorunu hiç beğenmiyorum, özellikle de model avuçiçinden daha büyük olmaya başladı mı... Çok irite edici bir sesi var :)

180cfx taraftarıyım açıkçası...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ben kuyruk motorunu hiç beğenmiyorum, özellikle de model avuçiçinden daha büyük olmaya başladı mı... Çok irite edici bir sesi var :)

180cfx taraftarıyım açıkçası...
aynen sana katılıyorum. ama işte böyle olamsı çok büyük avantaj sağlıyor. türk tüp olayı olmayınca.

Öncelike bu konu niye sabit değil :( Heliden sayılmıyor mu gariban 230s.

Bu heli ile 3d yapanlarınız var mı acaba? Ayarları daha hassas yapmak için kumanda ayarlarınızı nasıl yaptınız? Heli yana yatmıyor resmen ne yaptıysam.

DR EXP - Elevator ve Aileron
Exp +100%
DR %125

Travel adjust ayarları ise
Herşey %100 de fakat,
Aileron 150-150
Elevator 150-150

Throttle curve
Norm 0-25-50-75-100
ST-1 100-80-75-80-100
ST-2 100-90-85-90-100

EXP OFF da. Ne demek bu exp onuda bilmiyorum.

Pitch Curve
Norm 30-40-50-75-100
ST-1 0-25-50-75-100
ST-2 0-25-50-75-100
HOLD 25-37-50-75-100

Auto DR EXP lar kapalı. Bunun da ne olduğunu bilmiyorum.

Bu heli ana rotor pal benim Blade SR ile ayni ebatta. Turkiyede nereden yedek parca bulabilirim?

Bu heli ana rotor pal benim Blade SR ile ayni ebatta. Turkiyede nereden yedek parca bulabilirim?
Blade Türkiye dist şu firma. Varsa onlarda vardır.

Yoksa en iyisi şu Amerika sitesinden temin etmek.

• Beğen
Tepkiler: Hakan SAHBAZ