[Urun]: BLADE 230S İnceleme, Miaden ve 3D Performansi

Agilty mod ıdıl 2 olması lazım drğilmi. Onda kaçmamamsı lazım. Kuyruk palini hiç elledinizmi

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Agilty mod ıdıl 2 olması lazım drğilmi. Onda kaçmamamsı lazım. Kuyruk palini hiç elledinizmi

Evet idle 2 de ceyrek tur kadar kacma oluyor bir iki kere söktük kuyruk palini

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuyruk palini bide ters bağlayın

Bu arada stok kumanda Phoenix de çalışoyor, RF de çalışmadı ???

Cem çok sevindim. Sorunlarını nasıl çözdün. Veya nerde yanlış yol izledin. Konu altında paylaşırsan daha sonra alacak arkadaşlar için iyi olur.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Cem çok sevindim. Sorunlarını nasıl çözdün. Veya nerde yanlış yol izledin. Konu altında paylaşırsan daha sonra alacak arkadaşlar için iyi olur.

Erhan aslında hiçbirşey yapmadım :) Kırım sonrası main gear , main blade değişimi ve kayıp linkage i tedarik ettikten sonra ( Oğuzhan sağolsun ) yamulan tailboom u bile değiştirmeden denedim ve garip cırıltılı benzeri bir ses hariç bir sıkıntı kalmadı. Uzun süre bu modeli kullanmadığım için seste bir anormallik olup olmadığınından emin değildim ancak Oğuzhan da normal değil gibi deyince daha da emin oldum. Bu ilginç sesle birlikte ilk haver yaptığımın 10. saniyesinde havadayken ses birden düzeldi sanki birşeyler yerine oturdu?
Tahminim main framedeki kırıklardan dolayı ana iskelet gönyesinden kaçmıştı ve düzeldi. Şu an aklıma bu geliyor.
Bu arada kuyruk kaçırma olayı kalmadı kuyruk palini ise hiç ellemedim bilgine.

Herkese iyi forumlar;

Cem Tataroğlu' Alıntı:
Bu arada stok kumanda Phoenix de çalışoyor, RF de çalışmadı ???
Bir ara kablo ile kumandayı RF 7.5 da çalıştırdım fakat pek hoşuma gitmedi sim performansı.Kablonun çeşitli uçları mevcut denemek isteyen arkadaşlar için:

Birde Blade 230s için lipo araştırması yaptım malum kendi pili ( ) sınıfına göre biraz pahalı. Şöyleki 3 seçenek oluştu yabancı forumlarda daha çok uçuş ağırlıkları üzerinden yorumlar yapılmış linkleri aşağıda veriyorum sizinde başka pil önerilerinizi yada bu piller hakkındaki görüşlerinizi beklerim Saygılar..
1-
2-
3-

Sezgin YILDIZ' Alıntı:
Herkese iyi forumlar;
Bir ara kablo ile kumandayı RF 7.5 da çalıştırdım fakat pek hoşuma gitmedi sim performansı.Kablonun çeşitli uçları mevcut denemek isteyen arkadaşlar için:

Birde Blade 230s için lipo araştırması yaptım malum kendi pili ( ) sınıfına göre biraz pahalı. Şöyleki 3 seçenek oluştu yabancı forumlarda daha çok uçuş ağırlıkları üzerinden yorumlar yapılmış linkleri aşağıda veriyorum sizinde başka pil önerilerinizi yada bu piller hakkındaki görüşlerinizi beklerim Saygılar..
1-
2-
3-

Sezgin Merhaba,

Benzer kablo + Dongle seti bende de var ancak RF 7.5 görmedi stok kumandayı ( Spektrum DXe ) ? Sen hangi kumanda ile denedin? ve nasıl bir ayar yaptın ? Teşekkürler..

Sezgin YILDIZ' Alıntı:
Herkese iyi forumlar;

1-
2-
3-

Bu arada farklı ve daha ekonomik pil bulabilirsek çok iyi olacak bencede :thumbup:

Cem Tataroğlu' Alıntı:
Sezgin Merhaba,

Benzer kablo + Dongle seti bende de var ancak RF 7.5 görmedi stok kumandayı ( Spektrum DXe ) ? Sen hangi kumanda ile denedin? ve nasıl bir ayar yaptın ? Teşekkürler..
Benim kumanda da DXe rtf modelinden çıkan kumandası. Abi benim aparatta usb girişinde kademeli olarak yapılmış sim seçenekleri var orda G5 G6 G7 seçeneğini seçtim ve en ince olan kablosunu kumandanın arkasındaki girişe taktım direk gördü sıkıntı olmadı. Başka ayar yapmadım. sadece sim de kumanda ile ilgili kalibrasyon vs. falan yaptım. Saygılar..
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sezgin YILDIZ' Alıntı:
Benim kumanda da DXe rtf modelinden çıkan kumandası. Abi benim aparatta usb girişinde kademeli olarak yapılmış sim seçenekleri var orda G5 G6 G7 seçeneğini seçtim ve en ince olan kablosunu kumandanın arkasındaki girişe taktım direk gördü sıkıntı olmadı. Başka ayar yapmadım. sadece sim de kumanda ile ilgili kalibrasyon vs. falan yaptım. Saygılar..

Sezgin cevap icin Teşekkürler. Ben de aynisini yapiyordum ancak kumada modeli olarak spektrum sectigim icin sim kumandayi gormemis. Interlink kumanda uzerinden gidince calisti.

Sonunda bende kavuştum 230s ime :D Bu haftasonu ilk denemeleri yapacağım.

Ayarlar kosusunda manuelden destek alıyordum ki ne göreyim. Benim dx7 artık tarih olmuş sanırım :D Yeni jenerasyonun ayarları var ve menüler biraz değişmiş.

dx6i ve dx7s kombinasyonuyla hangisi benim menüme uyuyorsa onu yaptım. Sanırım sorun olmaz.

D/R & Expo ayarlarında, Aileron, Elevator ve Rudder sticklerini 0 ve 1 konumuna getirip ayarları yaptım ama garip geldi. Uçarken hiç bir zaman kullanmadığım stickler bunlar. Şimdi gerekecek mi yani?

Modeları atayabileceğim, 3 tane seçenek olan tek stick Gear Switch. Ama ona da nasıl ayar yapacağımı anlayamadım.

Ve bir de panic mode u nasıl ayarlacağımı anlamadım. Bind tuşunda otomatik olarak ayarlı diye yazıyor ama saçma geldi o da.

Murat YILDIZ' Alıntı:
Sonunda bende kavuştum 230s ime :D Bu haftasonu ilk denemeleri yapacağım.

Ayarlar kosusunda manuelden destek alıyordum ki ne göreyim. Benim dx7 artık tarih olmuş sanırım :D Yeni jenerasyonun ayarları var ve menüler biraz değişmiş.

dx6i ve dx7s kombinasyonuyla hangisi benim menüme uyuyorsa onu yaptım. Sanırım sorun olmaz.

D/R & Expo ayarlarında, Aileron, Elevator ve Rudder sticklerini 0 ve 1 konumuna getirip ayarları yaptım ama garip geldi. Uçarken hiç bir zaman kullanmadığım stickler bunlar. Şimdi gerekecek mi yani?

Modeları atayabileceğim, 3 tane seçenek olan tek stick Gear Switch. Ama ona da nasıl ayar yapacağımı anlayamadım.

Ve bir de panic mode u nasıl ayarlacağımı anlamadım. Bind tuşunda otomatik olarak ayarlı diye yazıyor ama saçma geldi o da.

Murat hayırlı olsun, kırımsız uçuşlar.

Sorunun cavabı konusunda bilgim yok anacak panic tuşu için kullanmadan önce manueli ve burada yazdıklarımızı mutlaka incelemeni tavsiye derim.

Ya ayarlarım olmadı ya da rodlarla oynamam gerekiyor. Gerçi rodluk bir durum olduğunu sanmıyorum çünkü servo kollarıda bir garip duruyor.

Stickleri neutral haline getirdiğimde resimdeki gibi kalıyorlar. Sağa yatık yani. Niye olur ki bu?