[Urun]: BLADE 230S İnceleme, Miaden ve 3D Performansi

Bence kurtarma modunda şuan. Konuyu baştan okursan bilgi sahibi olursun. Aradığın cevaplar burda.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cem Tataroğlu' Alıntı:
Murat hayırlı olsun, kırımsız uçuşlar.

Sorunun cavabı konusunda bilgim yok anacak panic tuşu için kullanmadan önce manueli ve burada yazdıklarımızı mutlaka incelemeni tavsiye derim.

Tam olarak senin yaşadğın sorunu yaşamışım abi. Birisi daha yazmış hatta o da aynı sorunu yaşamış üst mesajlarda. Çok saçma değil mi bu şekilde olması. Yani orta da bir beginner mode var ama ben kalkış sırasında ustalık gerektiren bir hamleyle başlamam lazım.

Alanım dar olduğu için deneyemedim ama beginner modda kalkmaya çalışırken bariz sağa yatıyor. Umarım kolaydır kalkışta toparlamak. Palleri parçalamasam bari daha kalkamadan :D

Ayrıca intermediate modda idle up açıldığı için daha zor olabilir. Yine ayrıca intermediate moda alınca da swash düzelmiyor. Ben düzeltsemde o yine sağa yatıyor.

Murat YILDIZ' Alıntı:
Tam olarak senin yaşadğın sorunu yaşamışım abi. Birisi daha yazmış hatta o da aynı sorunu yaşamış üst mesajlarda. Çok saçma değil mi bu şekilde olması. Yani orta da bir beginner mode var ama ben kalkış sırasında ustalık gerektiren bir hamleyle başlamam lazım.

Alanım dar olduğu için deneyemedim ama beginner modda kalkmaya çalışırken bariz sağa yatıyor. Umarım kolaydır kalkışta toparlamak. Palleri parçalamasam bari daha kalkamadan :D

Ayrıca intermediate modda idle up açıldığı için daha zor olabilir. Yine ayrıca intermediate moda alınca da swash düzelmiyor. Ben düzeltsemde o yine sağa yatıyor.

Murat ilk mode stability mode ve bu mode pal dönüş hızının en az olduğu seçim. Bunda yada intermediate modda kalkabilirsin. 2. ve 3. yani intermediate ve agility modlar sırasıyla daha yüksek pal hızları ve daha çabuk tepkiler analamına geliyor. Ben ilk hoverı intermediate da yaptım. Stability ile başlatıp 5 sn sonra intermediate a alıp hover a başlamıştım.

Forumdaki diğer arkadaşlar kadar usta değilim ancak sana tavsiyem şu : kendi alışkanlıkların ve hislerin çerçevesinde belli bir devire ulaştıysan yerde fazla oyalanmadan hover a geçmeye çalış. 230s havada çok stabil ( bir problemin yoksa ). Bir kaç hover sonrası zaten bunları düşünmemeye başlıyorsun.

İnşallah temiz bir ilk uçuş yaparsın.

Dönüş hızı ya da idle up falan o kadar sorun değilde işte kalkış sırasında sağa yatmaya çalışması biraz can sıkıcı. Ama denemeden öğrenemeyeceğim sanırım. Az sonra ilk uçuşumu yapacağım bakalım umarım havada toparlarım dediğin gibi abi.

Gerçekten mükemmel bir heliymiş. Bu kadar rahat bir uçuş beklemiyordum. Benim 120sr bundan daha agresiftir. Yeni başlayan birisine bile tavsiye edilebilir. Üstelik bu kadar beginner seviyedeki bir helinin aynı zamanda bu kadar pro mode a geçmeside çok güzel. Pro modu deneyemedim gerçi piller daha yeni olduğu için 1er dakika falan uçtum ama gerçekten çok keyifli bir heliymiş.

Kalkış sırasında biraz kontrollü kalkınca sorun olmuyor. Boşuna korkmuşum o konuda. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Acil yedek ihtiyacı olan olursa haberleşelim.

Herkese iyi forumlar ve kırımsız uçuşlar...

Selamlar :RCKolik:

Daha önce yaşadığım talihsizlikler sonrası cesaretimi toplayıp bu hafta panic recovery denemesi yaptım. Sonuç başarılı ve kesinlikle kurtarma tamamlanana kadar panic tuşunu bırakmamak gerektiği netleşti %p

Cem Tataroğlu' Alıntı:
Selamlar :RCKolik:

Daha önce yaşadığım talihsizlikler sonrası cesaretimi toplayıp bu hafta panic recovery denemesi yaptım. Sonuç başarılı ve kesinlikle kurtarma tamamlanana kadar panic tuşunu bırakmamak gerektiği netleşti %p

Cem çok sevindim. Sorun çözüldü ise gelsin uçuşlar.

Hadi gözün aydın Cem :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Herkese selamlar,
Blade 230s ile ilk soft 3d denemelerine başladım kendi çapımda elim ayağım titredi ya :) ama çok memnun kaldım heli gerçekten süper... %p Bu uçuş "Flight Mode 1" ile yapıldı.
Bu arada lipo olarak Turnigy nano-tech 950mah 3S 25~50C almaya karar verdim siparişi verdim gelince yazıcam performansını.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sezgin YILDIZ' Alıntı:
Herkese selamlar,
Blade 230s ile ilk soft 3d denemelerine başladım kendi çapımda elim ayağım titredi ya :) ama çok memnun kaldım heli gerçekten süper... %p Bu uçuş "Flight Mode 1" ile yapıldı.
Bu arada lipo olarak Turnigy nano-tech 950mah 3S 25~50C almaya karar verdim siparişi verdim gelince yazıcam performansını.

Hadi hayırlı olsun. Memnun kaldığınıza çok sevindim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Hadi hayırlı olsun. Memnun kaldığınıza çok sevindim.
Teşekkür ederim kardeş. Senin açtığın bu konundaki incelemende çok faydalı oldu :agreed:

Invert Hover falan gayet basarili :bravo: sadece flip yanı takla atarken dogru zamanda biraz daha negatif acı verebilirsin model daha az Deplase olacak ve hareket daha sık ortaya çıkacak. çalısmalara devam :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Şuraya güzel bi video paylaşalım :)