[Urun]: Mikado Vbar Control - Vbar neo ( Pro Rescue ) İnceleme / Tanıtım

Bu durumda Vbar her daim düz kurtarma yapıyor diyoruz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu durumda Vbar her daim düz kurtarma yapıyor diyoruz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet mehmet abi çok güven verici öyle değilmi :halay: :lollol:

Ben eskiden hangi pozisyon yakınsa ordan kurtarsın seçeneğini tercih ederdim. Pilotaj kıt olunca, modeli kabaca inverte alıp rescueya basarken bir taraftan da rudder verirdim. Invertten kuyruk çevirerek yükselirdi model, hoşuma giderdi :laugh: Servolara da aşırı yük binsin istemezdim rescue sırasında...

Ta ki yozgat olayıma kadar... Gecenin karanlığında oryantasyonu çözmeye çalışıyordum ara ara rescueya basarak. Bi ara sahne ışığı modelin üzerine denk geldi ve invertte olduğunu gördüm. Rotor diskini çok yatırınca invertten kurtarmış. Aşağıda insanlar falan :eek: O sahne hala gözümün önünden gitmez, şok edici bi andı... Sonrasında zaten rescue dan çekmedim elimi hiç ve sesi duyulmaz olana kadar da uzaklaştırdım.

O günden sonra invertten kurtarmaya biraz daha mesafeli oldum. Normal pozisyonda kurtarma olsa, her halükarda düz olacağını bilecektim modelin ve pozitif açılarda kalabilecektim. Belki o kadar rescueyu köklemeye gerek kalmadan en azından enkazını kurtarabilecektim. Neyse olan oldu, sonrasında protosta normal kurtarma seçeneğini seçtim.

Mevlüt abiye de önceleri rescue acro ayarlamıştım. O da ters bi durumda biraz kilitlenip kalıyordu. Butona basıyordu invertten kurtarıyordu model kendini, butondan çekince tam gaz alçalıyordu çünkü o ara pozitifte kalıyordu Mevlüt abi, eli negatife gitmiyordu. Butona bastıkça yükseliyor çektikçe alçalıyordu invert pozisyonda... Sonra ona da rescue normal ayarladık :)

Bencede kurtarma fonksiyonunun modeli duzeltip pilota teslim etmesi cok daha mantikli. rescue switchini bir kez cekmen ( basili tutmadan ) modeli duzeltip collective vermesi icin yeterli switchi biraktigin zaman modelde herhangi bir irtifa kaybi olmuyo. Hatta unite o kadar yumusak yapiyo ki bu isi arada bir rescue basasi geliyo insanin [emoji3] [emoji3]

Yalniz soyle bir durumda var modele duz ucusta ( alan turu ) hiz kazandirip rescue cekerseniz modeli hizlandirdiginiz tarafa dogru duzelterek kaldiriyo belki bu modelin cok uzaklasmasina sebep olabilir. Ki benim icin sorun bile olmadi.

Birde rescueden ziyade unite gercekten basarili cok stabil bunu kullandiginiz zaman hissediyorsunuz.

Bende vbar neo ve vcontrol var diye soylemiyorum. Su ana kadar ucuslarimdan bu kadar zevk almamistim.

Rasim bu sistemi kullaninca sende bana hak vereceksin :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: fatih cebir
Hey gidi... Kullanıcı sayısının artmasını geçtim, artık adına aranıyor konuları açılır olmuş :)

Farklı yerlere de bakmak lazım tabii :)

Mesela midlandde transparent seri (mavi yeşil) 375 pound, yani 485 dolar...
Bir dönem benim de almayı düşündüğüm çok güzel görüntüye sahip olan beyaz versiyon ise 400 pound, yani 515 dolar...

(kullanıcı girişli yukarıdaki fiyatlar...)

Haa, artık sineğin kanadından yağ çıkarılıyordur, herşey gümrüğe sokuluyordur, "yurtiçi kumanda üreticilerini desteklemek adına" yurtdışından getirtilen kumandalara %30 ek vergi uygulanıyordur... İşin orasını bilemem ?

Yine 500 dolarsa düşünülebilir. Gerçi benim için yine düşünülemezde :D gümrük muhabbeti herşeyde var. Ya bu gümrüğü ödeyecen yada bu hobiyi yapmayacan gibi bişey. Hayıflanıp duruyorum son zamanlar nolacak halimiz diye. Durumlar iç açıcı değil

Piyasaların durumu ortada lakin kalite her zaman satıyor gerçekten

V Control kumandanın kalitesini artık herkes biliyo,Vbar Neo entegreli çalışıyor oluşu rescue özelliği pc.bağımlılığı ortadan kalkması vs vs,kendimden örnek vereyim Vbar neo ve V Control kumandaya geçeli kırım yaptığımı hatırlamıyorum..Tamamen bütçe meselesi,fiyatı pahalı olabilir deyim yerindeyse ne kadar ekmek o kadar köfte misali:D
almak isteyene de kesinlikle öneririm

• Beğen
Tepkiler: fatih cebir