[Urun]: Velos 880 - Çift Motorlu

4 Cyclic servo, 2 motor, 2 ESC .... Tam zengin işi :laugh: ;D ;D

Rasim hayırdır :) Yoksa yeni model araştırmaları içerisinde miyiz ? :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu hayırdır muhabbetlerini aşmış olmamız lazım çoktan :) Her paylaştığımızı alacak durumumuz yok... Durumumuz yok diye paylaşımda bulunmazsak da forum "ölü" oluyor, "uçak, multi, yeni başlayanlar" kısır döngüsüne saplanıyor, sıkıcı bir hal alıyor... Bazı günler yeni yazılan tek konu günaydın konusu oluyor, ona da öğleden sonra ikide üçte bile yazan oluyor... Ne yapalım yani öyle mi olsun :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bu hayırdır muhabbetlerini aşmış olmamız lazım çoktan :) Her paylaştığımızı alacak durumumuz yok... Durumumuz yok diye paylaşımda bulunmazsak da forum "ölü" oluyor, "uçak, multi, yeni başlayanlar" kısır döngüsüne saplanıyor, sıkıcı bir hal alıyor... Bazı günler yeni yazılan tek konu günaydın konusu oluyor, ona da öğleden sonra ikide üçte bile yazan oluyor... Ne yapalım yani öyle mi olsun :)

Haklısın :D Ama ne bileyim sen de o potansiyeli görüyorum şahsen :)
Bakarsın birgün Velos 880 alırsan burdan devam ederiz muhabbete :D

Haklısın rasim abi ciddi anlamda foruma katkı sağlıyorsun .konularını okumak çok keyifli detaylı ve akıcı bi şekilde skılmadan okuyorum.

İyiki varsın..

Rasim Öztürk' Alıntı:
... Bazı günler yeni yazılan tek konu günaydın konusu oluyor, ona da öğleden sonra ikide üçte bile yazan oluyor... Ne yapalım yani öyle mi olsun :)

Senin gibi kardeşlerimiz olduktan sonra bu forum ölmez Rasim'cim, hiç korkumuz yok bu konuda. :thumbup:

Dinamizm elbette önemli ama dostluklar bu yüzden bizim için daha önemli her zaman. :RCKolik:

Not: Velos 880'in varsa bozdur 2 tane gönlüne göre 700 al derim ben. :lollol: :lol: :lol:

Eyvallah Türker abi :) Yalnız hesap çok karışık, işin içinden çıkamadım;

700+700=880 :rolleyes:

Bu heli ile ilgili kafama takılan bir husus var. Heli 2 motor ve tek kayış ile ana rotoru döndürüyor. Motorlar ayrı ayrı pillerden mi besleniyor ? (12s 5000 mah 2 adet ) Yoksa tüm piller birleştirilip (12s 10000 mah )motorlarımı besliyor ? Bunu şundan soruyorum. Diyelimki bir pilin performansı diğerine göre düştü. Bu sefer motorlar farklı hızlarda döneceğinden sistemin zarar görmesi mümkün diye düşünüyorum.

oguzhannn' Alıntı:
Diyelimki bir pilin performansı diğerine göre düştü. Bu sefer motorlar farklı hızlarda döneceğinden sistemin zarar görmesi mümkün diye düşünüyorum.

Şuan cidden çok mantıklı geldi :laugh: Gerçekten öyle bir durumda ne oluyor ki? Bunu yapan mühendis sanırım böyle bir detayı düşünmüştür.. Eğer düşündüyse nasıl bir sistem olabilir onu merak ettim :rolleyes: