[Urun]: Wireless 9 in 1 Simulator Adapter - Hobbyking

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar,

Hobbyking yine yapacağını yapmış ve " " kopyasını piyasaya çıkarmış.

Hobbyking bu yeni ürüne ait LINK :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Peki bu ürün nedir, ne iş yapar. Isterseniz burdan başlayalım.

Bu ürün diğer "USB SIM Dongle" olduğu gibi, kendi uçuş kumandanızı Real Flight, Phoenix gibi sim yazılımlarında Crack-EMU olmadan kullanmanıza imkan verir.

ILAVE olarak ;bu ürün kablo ile bağlantının yanı sıra, 1 receiver yardımı ile kumandanızı PC'ye kablosuz bağlamanıza imkan sağlar.

Ben "Real Flight 4.5" ve "Futaba 7C" ile test ettim. Sonuç gayet başarılı. Kolayca çalıştı ve oldukca pratik geldi bana :)

Temel olarak ürün özellikleri:

1-
XTR, Aerofly, FMS, Phoenix 3.0, 4.0, Realflight G3, G4, G5. desteği

2-Kablolu-Wire Bağlantı: Diğer Dongle oldugu gibi Sim kutusundan çıkan kablo Kumandaya bağlanıyor.

NOT: Kumanda bağlantı adaptoru kutunun içinden çıkmıyor. Mesela Futaba kumanda için gerekli kare kabloyu elimde oldugu için kullandım. Elinizde yok ise ayrıca sipariş etmek gerekiyor

SIM kutusu üzerinde secme anahtarları konum değiştirince, PC bağlantısını çıkarıp yeniden takmak gerekiyor. Aksi halde yapılan yeni seçim aktif hale gelmiyor

2- Kablosuz-Wireless: Bunun için ilave bir receiver ihtiyacınız var.

Ürün az önce elime geçti ve hemen bir inceleme konusu açayım dedim. Bu nedenle uzun süre kullanma imkanım henüz olmadı fakat ilk izlenimim ve sitedeki yorumlar oldukca olumlu.

Bence fiyat-performans olarak düşünüldüğünde kesinlikle ürün bu fiyatı hak ediyor.

Umarım faydalı bir paylaşım olmuştur :

Erkin Doğan katkıları için teşekkürler.
Kabloların bağlantı yerleri şu şekilde. Hangi kablonun hangi kanala takıldığına bir bir dikkat ederek takarsanız ayar bile yapmadan sim'e başlarsınız.

Alıcının 7 kanal olma zorunlulu yoktur. 4 kanal, 6 kanal alıcı ile de problemsiz çalışmaktadır.

Spektrum- JR Bağlantı Detayı:
Türker kardeşime teşekkürler :)
You must be registered for see images attach

You must be registered for see images attach

Ynt: [Urun]: Wireless 9 in 1 Simulator Adapter - Hobbyking

Mehmet bey açıklamanızı okuyarak bende siparişi verdim. Bakalım çalıştırabilecek miyim:)

mavikaya2011' Alıntı:
Mehmet bey açıklamanızı okuyarak bende siparişi verdim. Bakalım çalıştırabilecek miyim:)
Kesinlikle doğru tercih %p Bir sıkıntı olursa biz burdayız ;)

Mehmet Bey;
Bu icatlar güzel ama bizi sahadan uzaklaştırıp pc başına kilitlemez inşallah. :laugh:

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Mehmet Bey;
Bu icatlar güzel ama bizi sahadan uzaklaştırıp pc başına kilitlemez inşallah. :laugh:
Bence sahada geçirdiğin süre hiç değişmiyor. Bu seferde kırdıklarını tamir etmek için sahadan uzak kalıyorsun.
Simulator daha zevksiz ama daha ekonomik olduğu kesin. Artık tercih meselesi tabi. :laugh:

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Mehmet Bey, Bu icatlar güzel ama bizi sahadan uzaklaştırıp pc başına kilitlemez inşallah. :laugh:
Senin Simulatorü az önce sipariş geçtim. Gelince bakarız artık, hala buluşmalara gelirsen bir sıkıntı yok demektir :laugh:

Mehmet Bey;
Siparişi vermeden beni düşünmüş olmandan dolayı teşekkür ediyorum. Malzemeler gelince bi kurban keser yanınada semaver de çay demleriz artık. :laugh:

Mehmet Abi, ürün sayfalarına giden link adreslerinin başında ufak bir düzeltme yaparsan çalışacaklar :)

İyigünler
benim The TURNIGY 9X kumandam için bir tane Wireless 9 in1 Simulator Adapter aldım bugün elime geçti
bunu kullanırken kumandada yapmam gereken ayarlar varmıdır teşekkürler.

mehemt abi şu simülasyon programını bir alabilseydin :D

Ynt: Ynt: [Urun]: Wireless 9 in 1 Simulator Adapter - Hobbyking

hakan' Alıntı:
mehemt abi şu simülasyon programını bir alabilseydin :D
Mehmet Bey, bu hafta şehir dışındayım. Önümüzdeki haftasonu inşallah gelirken yine harddisk yetiririm.

Ama gün içinde fırsatınız olurda benim iş yerine uğrayabilirseniz, CD olarak da verebilirim. ;)

Turnigy 9X - Simulator Ayarı

Mordo Ortasi' Alıntı:
İyigünler
benim The TURNIGY 9X kumandam için bir tane Wireless 9 in1 Simulator Adapter aldım bugün elime geçti
bunu kullanırken kumandada yapmam gereken ayarlar varmıdır teşekkürler.
Merhaba Mordo Bey,

Az önce nette Turnigy 9X'nin simulasyon bağlantısı ile ilgili bir araştırma yaptım. Sonradan aklıma geldi, geçen hafta Hüseyin abinin kumandasını almıştım, FLYSKY marka, ki Turnigy nin bireber aynısı.

Hemen kablo bağlantısı ile hızlı bir şekilde Real Flight deneme yaptım ve çalıştırdım. Bunun için ;

1- Öncelikle Turnigy'in sim ile haberleşebilmesi için arkasındaki MODUL çıkarmanız gerekiyor. Şayer çıkarmaz iseniz haberleşmiyor. Gerçi bunu da çözmüşler :laugh: Fakat aşağıdaki video anlatıldığı şekilde arkasını acıp bir direnc leyimlemeniz gerekiyor ki bence hiç gerek yok. Modul çıkarın daha iyi.

2- Kumanda da yeni bir model tanımlayın ve tipini "Heli - H1" olarak seçin

3- Sonra gelen Wireless unitesini "WIRE" ve "Real Flight" şeçin.

4- Kumandanın arkasındaki portta ses soketine benzer Wireless üniteden gelen kabloyu bağlayın.

5- Real Flight çalıştırın ve sonra aşağıdaki adımları sim programında yapın

a- Controller Menusu-Select Controller- Interlink Elite Transmitter 8 Channel seçili olduğunu teyid edin.
b- Controller Menusun-Controller Calibration 'dan kumandanızı kalibre edin.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şayet bir sorun olursa lutfen çekinmeden sorun :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
mavikaya2011' Alıntı:
Kesinlikle doğru tercih %p Bir sıkıntı olursa biz burdayız ;)

Mehmet Abicim, sanki ürünü satan senmişsin gibi "bir sıkıntı olursa biz buradayız" demilşsin ya koptum :D

Katkıların ve paylaşımın için çoook teşekkürler, sayende birçok kişi yeni yeni şeyler görüyor öğreniyor duyuyor ;)

Merhabalar;

bu son resimde turnigy alıcısına bağlanan kablo nasıl bir kablo anlayamadım ondan bulabilirsem bu ürünü almak isterim çünkü tgy9x kumandamı 3.5mm mikrofon girişinden bilgisayarıma sağlıklı bağlayamadım

bahadır' Alıntı:
Merhabalar;
bu son resimde turnigy alıcısına bağlanan kablo nasıl bir kablo anlayamadım ondan bulabilirsem bu ürünü almak isterim çünkü tgy9x kumandamı 3.5mm mikrofon girişinden bilgisayarıma sağlıklı bağlayamadım
Merhaba Bahadır Bey,

Turnigy 9X için ilave kabloya ihtiyaç yok. Zaten paketin içinden çıkan kablo mikrofon uçlu kablo ve direkt Turnigy takılabiliyor. Eğer kumandanız markası Futaba, Jr olsaydı o zaman kablolu bağlantı için extra cevirici kabloya ihtiyacınız olacaktı.

Ayrıca elinizde fazladan alıcı var ise, WIRELESS olarak da turnigy simulatorde kullanabilirsiniz %p

Bu arada aramıza hosgeldiniz. Rica etsem bölümünde kısaca kendinizcen kısaca bahseder misiniz ?? (Nerede yaşıyorsunuz, Yaşınız, var ise modelcilik geçmişiniz, İlgili oldugunuz model tür Ucak / Heli )

Böylece sizleri daha yakından tanımış ve ilerleyen günlerde sorularınıza daha doğru cevap verebiliriz ;)