[Urun]: Wireless 9 in 1 Simulator Adapter - Hobbyking

Ynt: [Urun]: Wireless 9 in 1 Simulator Adapter - Hobbyking

Mehmet bey çok teşekkür ederim
ben kumandayı telsiz olarak PhoenixRC simulatör programı ile kullanabildim harika bir şey ! çok hoşuma gitti
kumandaya hiç bir ayar yapmama gerek kalmadan kullanıyorum.
bukadar kolay olacağını tahmin etmiyordum.
Hepinize bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Ynt: Ynt: [Urun]: Wireless 9 in 1 Simulator Adapter - Hobbyking

Mordo Ortasi' Alıntı:
Mehmet bey çok teşekkür ederim
ben kumandayı telsiz olarak PhoenixRC simulatör programı ile kullanabildim harika bir şey ! çok hoşuma gitti
kumandaya hiç bir ayar yapmama gerek kalmadan kullanıyorum.
bukadar kolay olacağını tahmin etmiyordum.
Hepinize bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Morto Bey, harika bir haber %p Hoşunuza gitmesine ayrıca sevindim, güzel günlerde zevkle kullanın inşallah :)

Ynt: Ynt: Ynt: [Urun]: Wireless 9 in 1 Simulator Adapter - Hobbyking

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
bahadır' Alıntı:
Merhabalar;
bu son resimde turnigy alıcısına bağlanan kablo nasıl bir kablo anlayamadım ondan bulabilirsem bu ürünü almak isterim çünkü tgy9x kumandamı 3.5mm mikrofon girişinden bilgisayarıma sağlıklı bağlayamadım
Merhaba Bahadır Bey,

Turnigy 9X için ilave kabloya ihtiyaç yok. Zaten paketin içinden çıkan kablo mikrofon uçlu kablo ve direkt Turnigy takılabiliyor. Eğer kumandanız markası Futaba, Jr olsaydı o zaman kablolu bağlantı için extra cevirici kabloya ihtiyacınız olacaktı.

Ayrıca elinizde fazladan alıcı var ise, WIRELESS olarak da turnigy simulatorde kullanabilirsiniz %p

Bu arada aramıza hosgeldiniz. Rica etsem bölümünde kısaca kendinizcen kısaca bahseder misiniz ?? (Nerede yaşıyorsunuz, Yaşınız, var ise modelcilik geçmişiniz, İlgili oldugunuz model tür Ucak / Heli )

Böylece sizleri daha yakından tanımış ve ilerleyen günlerde sorularınıza daha doğru cevap verebiliriz ;)

Öncelikle hoşbulduk;

Uzun uğraşlardan sonra Tgy9x kumandamı 3.5mm ses kablosuyla pc'ye bağlayabildim. Ama ufak sıkıntılarım var onları çözemedim hala araştırıyorum. Mesala Throttle ve diğer bazı kanallar ya %0 yada %100 oluyor ara yüzdeleri algılamıyor ve helikopterime %100 gaz versem bile havalanmıyor.

Bende Mordo beyin dediği gibi ayar sorunlarıyla uğraşmamak için wireless alıcı ile kullanmak istiyorum. Onun için son resimde alıcıyı adaptöre bağlayan bir kablo vardı asıl sormak istediğim oydu ama tam izah edemedim sanırım. Bu arada hertürlü yardımlarınızı bekliyorum.

Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: [Urun]: Wireless 9 in 1 Simulator Adapter - Hobbyking

bahadır' Alıntı:
Bende Mordo beyin dediği gibi ayar sorunlarıyla uğraşmamak için wireless alıcı ile kullanmak istiyorum. Onun için son resimde alıcıyı adaptöre bağlayan bir kablo vardı asıl sormak istediğim oydu ama tam izah edemedim sanırım. Bu arada hertürlü yardımlarınızı bekliyorum.
Son resimde Turnigy alicinin kanallari ile adaptorun kanallarini baglayan 3 adet kablo var. Bu kablolar kutunun icinden cikiyor. Yapmaniz gereken sadece adaptorun cikisini dogru alici kanalina baglamak. Sonra Mordo beyin test ettigi uzere ilave kumanda uzerinden herhangi bir ayara gerek kalmadan Phoenix duzgun calismis.

Ben benim Futaba 7C Real Flight duzgun calismasi icin kumanda uzerinde ilave tanimlama yapmistim. Bu belki kumanda belki de farkli sim olmasindan kaynakli. Siz alin, bir sekilde calistirirz %p

Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: [Urun]: Wireless 9 in 1 Simulator Adapter - Hobbyking

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
bahadır' Alıntı:
Son resimde Turnigy alicinin kanallari ile adaptorun kanallarini baglayan 3 adet kablo var. Bu kablolar kutunun icinden cikiyor. Yapmaniz gereken sadece adaptorun cikisini dogru alici kanalina baglamak. Sonra Mordo beyin test ettigi uzere ilave kumanda uzerinden herhangi bir ayara gerek kalmadan Phoenix duzgun calismis.

Ben benim Futaba 7C Real Flight duzgun calismasi icin kumanda uzerinde ilave tanimlama yapmistim. Bu belki kumanda belki de farkli sim olmasindan kaynakli. Siz alin, bir sekilde calistirirz %p

aaa hadi ya ben onu tek kablo zannettim. Hemen sipariş veriyorum o zaman. Çok teşekkürler.

arkadaşlar 9 in 1 adaptörüm geldi v922 ile kullanıcam fakat bi türlü olmadı forumlarda resimlerde gördüğüm kadarıyla adaptör üzerinde sağ üstte yeşil bir ışık var bu bağlanıncamı yanıyor öyle ise heralde bana gelen adaptör arızalı kablolu olarak bağlanıcam real flight ile kullanıcam ama adaptörde çalıştığına dair hiçbir ışık yok

akan tekin' Alıntı:
arkadaşlar 9 in 1 adaptörüm geldi v922 ile kullanıcam fakat bi türlü olmadı forumlarda resimlerde gördüğüm kadarıyla adaptör üzerinde sağ üstte yeşil bir ışık var bu bağlanıncamı yanıyor öyle ise heralde bana gelen adaptör arızalı kablolu olarak bağlanıcam real flight ile kullanıcam ama adaptörde çalıştığına dair hiçbir ışık yok
Akan Bey, o ışık Dongle USB kablo ile PC bağladığınız zaman yanıyor. ışık yanmamasi cok buyuk problem degil bazen sadece led problemli olabiliyor ama duzgun çalışıyor. Bu durum benim basıma Klone alici da gelmişti. Ama calismasinda problem yoktu.

Siz kablonuzu kumandaya baglayarak test ettiniz mi peki ??

evet test ettim ama çalıştıramadım phoneix de ve real flighta kumandayı bağladım ama bi sonuç alamadım

akan tekin' Alıntı:
evet test ettim ama çalıştıramadım phoneix de ve real flighta kumandayı bağladım ama bi sonuç alamadım
Hadi ya :-\ o zaman sadece led degil urunun kendisinde de problem var :embarras:

valla ben hiç bir şekilde çalıştırmadım hiç bir simde çalışmıyor bi kaç videoda yeşil ışık yandığını gördum usb takınca bende yanmıyo valla saatlerdir uğraşıyorum olmadı maalesef heralde ürün arızalı

real flight emuyu çalıştırdığımda kumanda menusü çıkınca burada tanıması lazım değilmi ben auto detecte tıkladığımda olmuyor

akan tekin' Alıntı:
real flight emuyu çalıştırdığımda kumanda menusü çıkınca burada tanıması lazım değilmi ben auto detecte tıkladığımda olmuyor
Real Flight calistirirken EMU degil de orjinal exe calistiriyoruz. Bu dongle icindeki chip vasitasiyla kendi kumandanizi orjnal kumanda olarak görüyor. Bu nedenle EMU ihtiyac duymuyoruz.

orjinal exe ile de no authiorized interlink found yazısı çıkıyor

akan tekin' Alıntı:
orjinal exe ile de no authiorized interlink found yazısı çıkıyor
Dongle switch konumlarından emin iseniz (Real Flight ve Wire seçili ise) bu durumda çıkan mesaja göre ürün arızalı gözüküyor ne yazık ki :embarras:

evet real flight ve wire seçili aynı şekilde phoenix tede çalışmadı kaç gündür bekliyorum simulatörde çalışmak için