V911 Kullanıcı Soruları / Problemleri / Çözümleri / Tavsiyeleri

Tekrar selamlar v911 i sorunsuz bir şekilde kullanırken düşürdüm ve şimdi denge sıkıntısı var ayrıca yerde çalışmaya başlayınca kendi etrafında dönüyor acaba nerde nasıl bi sıkıntı olmuştur nasıl düzeltebilirim yardımlarınızla inşallah eskisi gibi olur.

Gökhan Kuş' Alıntı:
Tekrar selamlar v911 i sorunsuz bir şekilde kullanırken düşürdüm ve şimdi denge sıkıntısı var ayrıca yerde çalışmaya başlayınca kendi etrafında dönüyor acaba nerde nasıl bi sıkıntı olmuştur nasıl düzeltebilirim yardımlarınızla inşallah eskisi gibi olur.
Gökhan forum olarak bu modele yabancıyız o yüzden düşme sonrası modelde meydana çıkan fiziksel problemi söylememiz zor. Sadece eğer kendi etrafında dönüyorsa kuyruk motoru çalışmıyor demektir. Kuyruk motorunu, kablosuna ve bağlantılarını kontrol etmeni öneriyorum..

Mehmet abi dediğin gibi kuyruk motorunda sıkıntı galiba pervanesi bi dönüyo bi dönmüyo nasıl düzeltebilirim

Gökhan Kuş' Alıntı:
Mehmet abi dediğin gibi kuyruk motorunda sıkıntı galiba pervanesi bi dönüyo bi dönmüyo nasıl düzeltebilirim
Gökhan kuruk motoruna ip saç vs. dolanmış olabilir pervaneyi çıkarıp motor milini temizleyip tekrar tak , eğer sorun devam ediyorsa lehimleri kontrol et lehimlerde de sorun yoksa yeni bir kuruk motoru almalısın.

Utku dediğin gibi pervaneyi temizledim, ana karta baktım ama kuyruk moturundan gelen kablolarda lehim zaten yok gördüğüm kadarıyla. Tamamen bi çalışmamazlık yok bi temassızlık var gibi motora biraz vurduğumda çalışıyo ve soldaki stiği sola doğru ittiğimde pervane duruyor linkteki gibi yani.

Benimde ondan var ve tarif ettiklerini bana normal gibi geliyor yani gyro ister çalıştırır ister çalıştırma tork la alakali sen onu eline al bi gaz ver havaya at söyle yatağın felan üzerinde yani yumşak yerin üzerinde hava da bak bakalım kendi etrafında dönüyor mu? dönmüyorsa normal, az az sönüyor sa normal az az dönemlerde pili takar ken yere paralel tut heli yi bunları bir denermisin.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Benimde ondan var ve tarif ettiklerini bana normal gibi geliyor yani gyro ister çalıştırır ister çalıştırma tork la alakali sen onu eline al bi gaz ver havaya at söyle yatağın felan üzerinde yani yumşak yerin üzerinde hava da bak bakalım kendi etrafında dönüyor mu? dönmüyorsa normal, az az sönüyor sa normal az az dönemlerde pili takar ken yere paralel tut heli yi bunları bir denermisin.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sorun hafif dönme değil malesef bildiğin 360 derece dönüyo yerde öyle oluncada havalanmıyo zaten bunun nedeni de arka motor pervanesinin dönmemesi, pervaneye dokununca normale dönermiş gibi oluyo fakat buseferde yön verince iyi tepki vermiyor attığım linkteki gibi sola çekincede arka pervane duruyor.

Gökhan Kuş' Alıntı:
Sorun hafif dönme değil malesef bildiğin 360 derece dönüyo yerde öyle oluncada havalanmıyo zaten bunun nedeni de arka motor pervanesinin dönmemesi, pervaneye dokununca normale dönermiş gibi oluyo fakat buseferde yön verince iyi tepki vermiyor attığım linkteki gibi sola çekincede arka pervane duruyor.
Fırçalı motor olduğu için muhtemelen bozulmuştur en iyi yöntem yeni bir kuyruk motoru alıp denemektir. (söylediklerim tecrübeyle sabittir)

utku yalçın' Alıntı:
Fırçalı motor olduğu için muhtemelen bozulmuştur en iyi yöntem yeni bir kuyruk motoru alıp denemektir. (söylediklerim tecrübeyle sabittir)
Hiç çalışmamazlık yok ama düzeltme onarma imkanımız yokmudur.

Gökhan Kuş' Alıntı:
Hiç çalışmamazlık yok ama düzeltme onarma imkanımız yokmudur.
Sanmıyorum :(

Yardımlarınız için teşekkürler yinede başka tavsiye veren olursa uygulamaya çalışırım.

merhaba arkadaşlar v911 in tek pali kırıldı değişimini gerçekleştirdim linkleri güzelce oturttum wd 40 sıktım çok güzel hareket ediyorlar ama gel gör ki havalanınca titreşim yapıp istemsiz hareketler yapıyor kuyruk motoru çalışıyor kıl tüy vs yok başka ne yapabilirim yedek parça sipariş ettim ama henüz elime ulaşmadı ne yapabilirim arkadaşlar

şimdiden herkese teşekkür ediyorum..

kadir özsunar' Alıntı:
merhaba arkadaşlar v911 in tek pali kırıldı değişimini gerçekleştirdim linkleri güzelce oturttum wd 40 sıktım çok güzel hareket ediyorlar ama gel gör ki havalanınca titreşim yapıp istemsiz hareketler yapıyor kuyruk motoru çalışıyor kıl tüy vs yok başka ne yapabilirim yedek parça sipariş ettim ama henüz elime ulaşmadı ne yapabilirim arkadaşlar

şimdiden herkese teşekkür ediyorum..
Hatırladığım kadarı ile şu an için forumda aktif olan tek VXX kullanıcısın Kadir. O yüzden yardım etmemiz biraz zor ne yazık ki....

Dur sanki söyle bir şey hatırlıyorum : Paller kırılınca çift olarak değiştir. Tek değişince pallerin ağırlıkları farklı olduğu için balans ve buna bağlı titreşim neden olabiliyordu..

Merhabalar internette v911 tipi heli almak istiyorum fakat bir turlu anlamadıgım 2 tip var. Birincisi 911-1 yeşil ve daha pahalı, ikincisi 911-2 pro bunlardan hangisi yeni versiyon acaba ve eger 911-1 daha eski model ise neden daha pahalı. Ve siz hangisini almamı tavsiye edersiniz. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Biz olsak 4 kanal heli kesinlikle almazdik ve forum olarak da kesinlikle 4 kanal heli tavsiye etmiyor ve destek veremiyoruz ne yazık ki. Bunun yerine hem 4 kanal hem de 6 kanal olarak kullanılabilen V977 tavsiye ederiz.

Daha fazla detay ıcın :

Tabii ki 6 kanal icin simulasyon calismasi sart.

Sent from my iPhone using Tapatalk