V911 Kullanıcı Soruları / Problemleri / Çözümleri / Tavsiyeleri

Çok teşekkür ederim. Hocam parça montajı için bilgi vermeniz makbule geçti .
Air parsel register ne işe yarıyor hocam. Bilgilendirirseniz memnun olurum.
Bana mesaj geçtiler resend edelim dediler parçaları ( 5 adet kanat 5 adet flybar 5 adet bağlantı aparatları) kabul edersen.
Bende ücretsiz mi dedim cevap bekliyorum. Toplamda 6 dolar tutuyor. Bakalım ne yapacaklar. Live Chatla görüşüyorum. Ancak onlar satış öncesine cevap veriyorlar.
Satış sonrası biraz pasif
Sağlıcakla kalın.

Air parcel register demek takip numaralı sipariş (genelde 1 dolar kadar olur) demek abi yoksa 2 aydaha bekleyebilirsin
Bu arada helinin başka arizali parcasi varsa ona bakmani öneririm (örn: anakarti calisiyormu nem den dolayı vb.) büyük ihtimalle ücretsiz olur (emin olmak için be de sormustum )
Ben tesekkur ederim bu arada saygilar

Teşekkürler Heli çalışıyor. Ancak uçamıyor. Kendini sağa sola atıyor.Herhalde yapıştırmayı beğenmedi. Hiç stabil değil. Nasıl uçacak bilemem.Adam gibi uçacağına aklım erimiyor. Yerden yarım metre kaldırınca geniş bir daire çizmeye başladığı için bende bir sakatlık olmasın diye gazı kesiyorum. O da pat diye düşüyor. Tabi bir kaç denemede yapıştırma denge barı gene kırıldı gene yapıştırdım(japon iş yapmadı baly ile yapıştırdım. Gerçi kırılan birleşme noktalarındaki simetri biraz bozuldu . Bu sefer tam kuruması için 2 gün bekleyeceğim
Şimdilik 39.90 tl'lik 3,5 kanal ile zevkli iniş kalkış ve uçuşlar yapıyorum. Galiba bu gidişle de 3,5 kanallara devam edeceğiz. Daha az sorunlu. Ayda bir heli al idare eder.

İlhami abi bence banggood bir hata yapmis diye v911 efsane [emoji12] [emoji12] i suclama bence malum o v911 sağlam gelseydi abi o zaman 3-3.5 kanal demez 6 kanali arardin emin ol abi
Tekrardan geçmiş olsun abi saygilar..

Muhammet hocam,
Bu benim v911'in denge barını iç piyasadan 6 kat fazla fiyatla temin ettim(orjinali 2,5 tl .)
kırık bardan kalan zamk vb artıkları temizledim.Yenisini yerine taktım.Vidayı tam sıkmadım. Denge barı vida üzerinde aşağı yukarı hareket edebiliyor.
Ancak çok ta serbest değil cihaz kapalı iken paller boşta değil yani. Heli off ken aşağı yukarı hareket edince paller ve denge barı yere paralel konumunu koruma gibi bir davranışa girmiyorlar.
Bu denge barının vidasını çok sıkınca denge barı yukarı aşağı eksen itibarı sıkı hale gelerek sabitleniyor. Senin v911 in denge barı vida üstünde elinle aşağı yukarı oynatabiliyormusun ?
Çünkü V911 'i hover modunda tutamıyorum. Kumandada ki swichlerden sağ-sol /yukarı-aşağı ayarlarını çapraz olarak ters yönde bir diş sonra iki diş sonra iç diş yapıp v911'i uçuruyorum.Bir türlü stabilliği sağlayamadım.
Alçak hovera gelmiyor.Hoverı başarmadanda uçuşa geçmek istemiyorum. Çünkü kaza kırım olasılığı çok yüksek.Bi de bu alçak her düşüşünde-10 düşüşün 7 sinde- ayakları üstünde düşüyor. Alçak kedi gibi. Mana veremedim.
Senden ricam senin denge barı vida üstünde serbet oynuyor mu biraz sıkı mı yoksa hiç oynamıyor mu?

İlhami abi vidayı cok sıkmiyorum ve flybari elimle hareket ettirebiliyorum ne bileyim öyle com serbet değil ama öyle çok sıkı değil ekleyebilirsem bir video ekleyecegim kusura bakmayin

Muhammed hocam çok sağol acaip fikir sahibi oldum.
Anladım benim denge barı biraz daha sıkı
Hocam senin v911 hoverda durabiliyor mu ?
yani bir noktada havada askıda kalabiliyor mu ?
Bunla indoor değil galiba ?

benim kuyruk motoru biraz zayifladi sola trim verince hoverda duruyor Bunla indoor değil i de biraz acarsan sevinirim abi

indoor evin içinde Oda da kapalı alanda kullanma anlamına geliyor.
Bu v911 için kapalı alanın 200-300 metre kare olması durumunda kırım ihtimali düşer. 33 M2'lik bir salonda her an kırım kaçınılmaz.Acaip dikkatli uçuruyorum.
Yeni Denge milini zimparalayıp yerine uydurup .Senin videoda yaptığın gibi yaptım.Baktım ki hemen hemen aynı ayar oldu. Uçurdum. Uçtu. Ancak hala stanbil hover durmuyor. Evin içinde uçurmak tehlikeli. Gerçi çok dayanıklı 3 kere paller çıktı taktım. Bir kaç kere pal denge çubuğu bağlantı aparatları sağa sola saçıldı buldum taktım. Ben galiba gene ev içinde 3,5 kanal uçuracağım. Eğer v911'le stabil hoverde durmayı başaramazsam.
Şu an paller gene dağınık.Pili alttan yuvaya bantlıyorum ki sert düşüşlerde yerinden fırlamasın.Şu beyaz kağıt bantlardan kullanıyorum. Plastik kargo bantları tehlikeli açılması zor.

V911 için teknik bilgi;
Dikkat ederseniz servonun bağlı olduğu beyaz plastiklerde çift delik vardır ve default olarak dış tarafa takılı olarak satılır. Yani Çevik modda uçuş içindir.
Eğer v911'i stabil uçurmak istiyorsanız. İç kısımdaki deliklere takmanız gerekir.

Kaynak : Kılavuzun Step 2. Bölümünde ki açıklama
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çarparım Bu RC Copterlere "ULEN";
Pilotmuyuz tamircimiyiz anlamadım.
Hergün tamir yapmaktan bıktım ULEN;
10 Dak. uçur 20 dak. tamir yap. 10 dk uçur 45 dak tamir yap nedir ULEN bu
Acilen Benim HELi hangarım için Tamirci usta aramaya başlayacam.
Ben uçayım usta tamir etsin de
Şimdi ustayı nereden bulacan da ? her zaman nasıl hazır edecen de ? Maliyeti kaça olacak ta ? Acil usta pozisyonu var mı da ?

Bu V911 de bir acaip dayanıklı,
Gerçekte olmayacak işler.
Abi şaşmamak elde değil. Alçak kuyruğunu sandalyenin köşesine takmasına rağmen sıyrılıp uçmaya devam ediyor.
Koltuğun köşesine vuruyor sekip uçmaya devam ediyor. Köftehor uçmaya hemde agresif uçmaya programlanmış gibi. Her halukarda uçuyor.
Yani bunun içinde yolcu olsan yanmışın. Yere konduğunda koltuğundan kalkıp dışarı çıkman için 15 dakika oturup bekledikten sonra,dışarı adımını attığında da bir direğe tutunup bir 15 dakikada öyle bekleyip. Ondan sonraki 15 dakika çocuklar gibi "taytay" yapıp bilahare gel babana çocuğum modunda 4-5 adımdan sonra normal yetişkin 60 lık bir adama benzersin. Nihayetinde bir saat sonra normal duruma geçersin.

Ayrıcana çok da sağlam alcak kırım da olmuyor ki biraz dinlenelim.
Kuyruk motoru yerinde 3-5 mm oynuyor. Hopala başlıyor etrafında dönmeye. İşin yoksa kabloyu kopartmadan motoru yerine oturtmaya çalış, nihayetinde oturduktan sonra falçata ile ince bir bant kes ayarla yerine bantla. Sonrada gelsin denge problemi ,bantı küçült, rüzgara karşı çıkıntı bırakma ; iki uçuruyosun hop pil çıkar. Bu sefer pili alttan bantla , "Bantlı V911 " oldu bu makine.

2 palde yerinden fırla darmadağın ol. Bende üzeleyim kırım oldu diye nerede pallerin uçundaki vida deliği ince taraftan yırtıl (her iki palde de) sıyır vidalar üstünde biri salonun bir tarafına diğeri öbür tarafına saçıl
hemen "A2" leri taktım. Aslında burada da bir incelik var. A2 takılı gelmesi lazım. "B2"'ler yedek olması lazım onada bir mana veremedim zaten. Her neyse penseyi sapından paket lastiği ile mengene haline getirip vida deliğine toplu iğne soktum ki. Japon vida deliğini tıkamasın. Japonu yırtığa damlatıp pense ile de sıkıştırıp yırtığı birleştirip donmaya bıraktım.Hikayenin görsel materyalı mesaj ekindedir.

Bir de arkadaşlar. Senaryolu nizami gerçek hayatta olan uçuşları simule etmek için 3,5 kanal RC'lerle uçuyorum (Mr. Küçükşahin beğenmeyecek ama) . Bir yerden kalkıp bir yere planladığım rota ile gidip dönüyorum.
Azami dikkat gerektiren agresif sportif akrobotik uçuşlar için V911'le uçuyorum.
Bir müddet sonra geçersem öncelikle micro 6 kanala geçeceğim. Trexlere ömrüm yeterse bakarız. Biraz pahalı ve kırım olduğunda sadece helikopterde değil bende de kırım olacağından şimdilik uzak duracağım. Her ne kadar simülasyon da olsa gerçek hayatta olduğu gibi kontrol zayıflığı an meselesi
Küçükşahin beni bağışlasın. Ayrıcana emeklilelerin maaşının artırlması için bol bol dua etsin. ki 6 kanal kırımı bizde kırıma sebeb olmasın. Yoksa Hanımla papaz oluruz. Nafakayı deveye yüklemekten hüküm giymeyelim içişleri bakanından

Konyu Bilenler için not :
Bangoo hatasını kabul edip bana 5 'er adet denge çubuğu , pal, kuyruk pervanesi, pal denge çubu motor bağlantı aparatını barındaıran "SKU100315" paketini bedava gönderecek
Bende ayıp olmasın diye yanında bir adet V911 BNF ve 5 pilli SKU: SKU096588+5xSKU058046 paketini alacağım. Böylece payapa l itirazı kapatacağım
Allah herkese böyle anlaşma bahşetsin.
Bir kusurumuz olduysa af ola. Herkez sağlıcakla kala

Herkese merhaba, v911 benden çektiğini kimseden çekmemiştir sanırım :) ilk önce 20metre yüksekten düşürdüm ve anakartı yandı onu değiştirdim, ardından kendi etrafında dönüp yere çakılmaya başladı bunun üzerine bir türlü ayar veremedik tüm parçalarını değiştirdim düzeldi. şimdide hover durmuyor sağ arka tarafa dogru çekiyor kumandadan da ayarlamaya çalıştım olmadı. bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

merhaba herkese slmlar, v911 helikopterimi sipariş verdim ve elime geçti ilk başta kumandayı açtığımda mavi panel ışığı yanıyodu sonra heliye bataryayı taktım uçurmaya çalıştım ama olmadı kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyo ve şimdide panel ışığıda yanmıyo kısacası heliyi uçuramadım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

Gökhan merhabalar,

Öncelikle bir tanışma konusu ile kendini tanıtırsan seviniriz. Gerekli bilgiler, imzamda mevcut.

teşekkür ederim ilginiz için