V911 Kullanıcı Soruları / Problemleri / Çözümleri / Tavsiyeleri

Ahmet Turan YENER' Alıntı:
abi anakartın yanıp yanmadığını nereden anlayacaz ana palller dönüyor kuyruk palleri dönmüyor duman filanda çıkmıyor şu anda kabloyu çıktığı yere değdirdiğimde kuyruk palleri dönüyor
Ahmet, sorun yok demek ki. Elektronikçiye git ve kabloyu lehim yaptır, sonra da uçmaya devam ;)

süper zaten ikinci bnf de yolda peki neden böyle olmuş olabilir kuyruk pali dayanıksız diyorlardı ama duman çıkacağını beklemezdim?

Abi dediğin gibi elektronikçiye gittim adam lehimledi ama hâlâ dönmüyor bende yanlış lehimlediğini düşünüp kabloyu çıkardım (adam beceriksiz birine benziyordu ilk başta lehimlediğinde bu kısa devre yapar dedi bozup baştan lehimledi ama kontrol etmedi bu sefer) eskiden dokunduruncada dönüyorduu şimdi oda yok ne yapacağımı şaşırdım bu olay aşırı canımı sıktı kafayı yiyecem daha ikinci günden ne yapmalıyım yol gösterin bana model heli tamir yeri varmı istanbuldda bildiğiniz?

Ahmet ne dememizi bekliyorsun. Ancak geçmiş olsun, moralini bozma diyebiliriz :-\

Büyük ihtimal kablo ile oynarken ana kartta, ilgili elektronik ekipman yandı. Eğer kablo sağlam ve lehimler düzgün diyorsan.
$40 heli seti yapan çinli amcalarne yazık ki kalite kontrol yapmıyorlar. Şansızlık bazen böyle şeyler oluyor. Moralini çok bozacak bir durumda yok. Bu hobide bizlerin neler başına geliyor bir bilsen :embarras: Bu işin bir parçası da bu ne yazık ki.

Mesela $150-$200 dünyaca bilinen ESC alınıp, $1.500 modele takıldığı ilk gün havada arıza yapıp, model düşüyor :-\ Bilmem anlatabildim mi ;)

Abi ama hâlâ sadece kuyruk pali dönmüyor bu sefer babama lehim yaptıracağım olmazsa zaten bnf yolda bir kaç güne gelir bu da yedek olarak kalır verdiğiniz örnek çok kötü bir şey bu hobi hem çok zevkli hemde çok acı verici neyse hayat devam ediyor bnf yi bekleyecez iyi günler.

abi anakartın yanıp yanmadığını nereden anlayacaz ana palller dönüyor kuyruk palleri dönmüyor duman filanda çıkmıyor şu anda kabloyu çıktığı yere değdirdiğimde kuyruk palleri dönüyor

Kabloyu çıktığı yerlerine dokundurduğunuzda gaz vermeden kuyruk motoru dönüyorsa anakartı daha tamire götürmeden yakmışsınız demektir. Çünkü kuyruk motoru ancak gaz verdiğinizde döner.

BNF almak mantıklı. elinizdeki helinin motorları ve paraları da yedek olur.

bnf aldım zaten yakın zamanda gelir ilginiz için teşekkürler

Merhaba v911 yeşil bnf geldi mükemmel derecede stabil havada asılı kalıyor ip gibi ama burnunun ucu kendi kendine yavaş bir şekilde sağa dönüyor o biraz can sıkıcı bir şey ama çokta engel değil bir nedeni varmıdır acaba yani düzeltilebilirmi cevabınızı bekliyorum bu arada heliye bayağı alıştım çalışmam gereken hareketler varmı birde bnfnin yanında 5 tane 200 mah pil aldım 120 mah a göre çok çabuk bitiyor yani 120 likler 6 dk iken 200 mah lar 4.5 dk o biraz şaşırttı beni

Merhaba v911 yeşil bnf geldi mükemmel derecede stabil havada asılı kalıyor ip gibi ama burnunun ucu kendi kendine yavaş bir şekilde sağa dönüyor o biraz can sıkıcı bir şey ama çokta engel değil bir nedeni varmıdır acaba yani düzeltilebilirmi cevabınızı bekliyorum bu arada heliye bayağı alıştım çalışmam gereken hareketler varmı birde bnfnin yanında 5 tane 200 mah pil aldım 120 mah a göre çok çabuk bitiyor yani 120 likler 6 dk iken 200 mah lar 4.5 dk o biraz şaşırttı beni
Şayet çok küçük bir kayma oluyorsa çokta takılma. Aslında kumanda üzerinde sol stick altında yatay pozisyonda TRIM dediğimiz tuş ile bu düzeltilebilir. Ama hatırladığım kadarı ile kumandayı açıp kapatınca resetleniyordu. Zaten uçuş sırası kısa yeniden ayarlamaya değmez bence.

Pil konusuna gelince, dediğin gibi tuhaflık var ama demek ki piller üzerindeki etiket değerlerinde değil demek ki :-\

Çalışman gereken çokta bir hareket yok 4 kanal için. Nasıl hoşuna gidiyorsa, havada o şekilde uçmaya devam Ahmet ;)

Merhaba şu v911 in kuyruk :mad: yine bozuldu bu sefer ki saçma bir şey bilmiyorum çözümü varmı yinede sorayım dedim heli perdeye çarptı düştü arka pal de yerinden çıkmış 2 defa daha olmuştu önceden onları takınca düzeliyordu ama bu sefer takıyorum dönmüyor elimle döndürmeye çalışıncada eskisine göre zorlanıyor yani dönüyor ama diğer v911 de üfleyince dönüyor eskiden buda öyleydi ama şimdi üfleyince dönmüyor çözümü varmıdır?
Ama inat ettim yapıcam bu hobiyi hiç bir kırımın helede şu v911 in beni soğutmasına izin vermeyecem zaten çok rahat kullanıyordum oda da bile :D neyse çözümü varsa iyi olur yoksa zaten heliden öğreneceğimi öğrendim ben ikinci modelimi seçeyim , :) teşekkürler.

2.kitin ana karti saglam sadece kuyruk motoru arizalandi ise, 1.kittin motorunu 2.kite takmayi deneyebilirsin Ahmet ;)

anakarttan kabloları filan sökmeyekmiyiz ? Nasıl yapabilirim?

anakarttan kabloları filan sökmeyekmiyiz ? Nasıl yapabilirim?
Senin kendinin yapabileceği bir şey değil. Tamir işinden anlayan bir tamirciye götür Ahmet. Şu an elimde V911 olmadığı için ne yazık ki birebir tarif edemeyeceğim :-\