[Video]: 26.04.2015 Eskişehir Buluşması

Bavarian parasını çıkardı :laugh: Metal case rescue oldu resmen ;D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bavarian parasını çıkardı :laugh: Metal case rescue oldu resmen ;D

Aynen öyle olmuş valla. Adamlar boşa metal case yapmamış helal olsun. Gerçi arkadan vurarak biraz düzelttim demişsin ama görüntü seni tatmin etmediyse
sanayide vakumla çekerek çıkartırlar ufak göçüğü. :laugh:

Modelde iki alternatif var ünite yerleşimi için. Birisi bu iş için ayrılmış, ana şafta dik, tam şaftın altındaki yer... Burası tavsiye ediliyor firma tarafından da, kullanıcılar tarafından da. Düzlem bir yüzey... Ama bu tip tersten vurmalarda sıkıntı olabiliyor.

Bir de tail boom case üzeri var. Orası ortada ek yerinde milimetrik tümsek ve çok açıkta. Hafif yağışta falan uçulmaz. Malum bavarianın soketleri üstte. Kanopi de kapatmıyor protosta.

Neyse artık önemi yok, logoda doğrudan orası tavsiye ediliyor. Case bu hali ile kalabilir. (düzelttiğim hali ile yani)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bir de tail boom case üzeri var. Orası ortada ek yerinde milimetrik tümsek ve çok açıkta. Hafif yağışta falan uçulmaz. Malum bavarianın soketleri üstte. Kanopi de kapatmıyor protosta.

Neyse artık önemi yok, logoda doğrudan orası tavsiye ediliyor. Case bu hali ile kalabilir. (düzelttiğim hali ile yani)

Tail boom case tarafları sıkıntı ya titreşim vs. açısından frame içi en güzeli.

Gene aynı şekilde konulup üstüne extra bir koruyucu sünger tarzı birşey konulabilir.Case de zaten kozmetik olarak bir şey yok benim dediğim şakasına işin abartısı. :)

TT modellerde daha bi sıkıntı diyorlar titreşim. Kayışlılar için o kadar sorun olmasa gerek. Ki goblin de oraya koyduruyor, mikado da...

Rasim Öztürk' Alıntı:
TT modellerde daha bi sıkıntı diyorlar titreşim. Kayışlılar için o kadar sorun olmasa gerek. Ki goblin de oraya koyduruyor, mikado da...
TT 450 ve 500 de tail case uzerinde FBL ünitesi sıkıntı yasatmamisdi bana .

Sent from my iPhone using Tapatalk

zaten en sıkıntı nitro modeller abi... tt de kontrol etmek gerekiyor. ünitelerin analyzer ları var. kayışta çok bi sorun yok.

TT 450 modelimde bende case üzerinde kullanıyorum. Fakat tork tube aktarması olduğu için case üzerinden ünite fazlaca titreşime maruz kalıyor; bununla ilgili açtığım konuda paylaşımlar yapmıştım. Zaten bende konuda kayışlı modellerde case üzerinde ünitenin bir sorun olmayacağını belirtmiştim.

Fakat helikoptere gaz verilip bakılacak olursa, nihayetinde bir aktarma olduğu için boomun bir vibrasyona maruz kalması her zaman için muhtemel. Case ile boom doğrudan bağlantılı olduğu için imkan varsa benim tercihim gene tail case üzeri olmamalı. Tabiki imkan yoksa herhangi bir sorun olabileceğini bende sanmıyorum. Aynı zamanda kayışlı modellerdeki statik elektriklenmeyi düşünürsek mutlaka topraklama yapılmalı diye düşünüyorum. :saygilar:

Nitro helikopterlerde titreşim problemi olsada, 600 nitro helikopterimde üniteyi kuyruktan uzak, önde konumlandırma imkanım olduğu için hiç bir sorun yaşamıyorum.

Quaddı, uçaktı... İçim daraldı :rolleyes:

Forumda bi cansızlık var yine bizim tayfada, neyse ki buluşma tarihi geliyor :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Quaddı, uçaktı... İçim daraldı :rolleyes:

Forumda bi cansızlık var yine bizim tayfada, neyse ki buluşma tarihi geliyor :laugh:

Aynen. :laugh: Rasim sana fastland uzmanı olarak sorayım takip nosuz alınan kargoları ben bir haftada geliyor diye biliyordum ama bu gidişle buluşmaya yetişmeyecek.

Arda Erkan' Alıntı:
Rasim sana fastland uzmanı olarak sorayım takip nosuz alınan kargoları ben bir haftada geliyor diye biliyordum ama bu gidişle buluşmaya yetişmeyecek.

Onu nerden çıkardın Arda, yok öyle bi kanun :) Ben hep takipli alırım Fastladden, 8 pound... 13 dolar falan yapıyor ve çoğu zaman aynı gün sevk ediyorlar, bir buçuk iki günde ingiltereden türkiyeye geliyor. Gerisi ptt nin insafına kalmış. Royal mail de sallıyor bu aralar, fastlad aynı gün veriyor, bunlar iki gün sonra sevk ediyorlar falan ama bir haftada geliyor ortalama...

Bi zamanlar HK avrupadan alırdım, 23 dolarlardan başlardı kargosu...Bir haftada sevk dahi etmiyorlardı paketleyip... Bırak elinde olmasını... Ortalama iki haftada elimde olurdu. Kargosu iki kat olmasına rağmen...

Takipsizin ayrı bir heyecanı var, bilemiyorsun sorgulayamıyorsun. Ama ben heyecanı uçuşta yaşamayı tercih ediyorum, kargoda değil :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Onu nerden çıkardın Arda, yok öyle bi kanun :) Ben hep takipli alırım Fastladden, 8 pound... 13 dolar falan yapıyor ve çoğu zaman aynı gün sevk ediyorlar, bir buçuk iki günde ingiltereden türkiyeye geliyor. Gerisi ptt nin insafına kalmış. Royal mail de sallıyor bu aralar, fastlad aynı gün veriyor, bunlar iki gün sonra sevk ediyorlar falan ama bir haftada geliyor ortalama...

Bi zamanlar HK avrupadan alırdım, 23 dolarlardan başlardı kargosu...Bir haftada sevk dahi etmiyorlardı paketleyip... Bırak elinde olmasını... Ortalama iki haftada elimde olurdu. Kargosu iki kat olmasına rağmen...

Takipsizin ayrı bir heyecanı var, bilemiyorsun sorgulayamıyorsun. Ama ben heyecanı uçuşta yaşamayı tercih ediyorum, kargoda değil :laugh:

Bilmiyorumki forumda okudum diye aklımda kalmış. :laugh: Takipli iki kargom 3- 4 günde gelmişti.Fakat 3 dolarlık malzeme içinde 8 pound kargo ödemek istemedim. :lol: Neyse sağlık olsun.:laugh: