[Video]: 26.04.2015 Eskişehir Buluşması

Emre çok büyük geçmiş olsun.
Can sağlığı olsun model önemli değil.

Video başındaki şakalaşma biraz ilginç olmuş hakikaten de... Benzer konuşmaları hep yapıyoruz :) Ben nazar boncuğu sticker iki tane taktım protosa, o da gitti... Bazen pilotaj, bazen gaz kesme, bazen link çıkması kırılması... Bi sebep oluyor. Allah korusun kötü bi durum olabilirdi...

Benim invertten modelin yere düşmesi ve ana şaftın dişliyi ve rulman bloğunu kırarak alt taraftaki üniteye vurması ile ilgili görseller de şöyle.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ünitenin çalıştığının kontrolü;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Model toplanıp ayarları yapılınca fonksiyonların da kontrolü yapılacak. Ama sorun olduğunu sanmıyorum, altta oldukça kalın bir sünger tabakası var. O kısım korumuş... Tabii iyi ki metal case. Plastik kutu olsa böyle dayanmayabilirdi...

Offf :( , içim acıdı , hem de 3sx :-\ , Rasim gerçekten şanslısın mı diyeyim , model kırık geçmiş olsun mu diyeyim , ne diyeyim bilemedim... :embarras:...
Ana şaftı bükecek kadar ,şiddetli bir enerji boşalması, ünitenin metal case'ini zorlamış kırım.Ünitenin kartının zarar görmemiş olması teselli eden tek nokta sanırım.Bu arada ünitenin case'i gerçekten sağlammış , çin malı bir ünite case'si metalden yapılmış gibi görünse de , mutlaka delinirdi.Demek ki adamlar case'in hakkını da teslim etmişler.
Kolay gelsin , Eskişehir ekibi bu hafta nazar oldu , bu kadarla atlatılmış olsun , cana geleceğine mala gelsin demekten başka bir şey bulamıyorum... :embarras:

Ünite ikon falan olsa ana şaft içinden geçerdi heralde :)

Ünitem benim herşeyim :) Uçuşlarımın en büyük güvencesi, emniyet sübabı...

Sorun yok ya, captrona yazarım, varsa ellerinde bi case gönderiversinler. Yoksa da bunu tersten vurarak bayağı düzelttim, durumu iyi... %p

Bu nasıl bir pazar olmuş böyle :( Diyecek kelime bulmak çok zor, keşke hiç görmeseydik böyle bir konu. :'(

Çok şükür size birşey olmamış, ama tahmin ediyorum herkese benim gibi bir ürperti gelmiştir. :rolleyes:

Sizin kılınıza zarar gelse kahroluduk, X5, 3SX, Protos hepsi yalan...

Kara Pazar resmen Türker abi :)

Kemerburgaz tarafından da pek iyi haberler alamadık çünkü, sadece biz değil toptan bi uğursuzluk olmuş.

Türker'in de dediği gibi keşke bu konuyu hiç görmeseydik.İnanın izlerken elim ayağım titredi. çok geçmiş olsun.
Kimseye akıl verme niyetinde değilim yanlış anlaşılmasın. Ben uçarken genelde yere yakın uçarım. Videolarıma bakarsanız uçuşları çeken kameranın objektifi nerede ise yere daima paraleldir ve yer de model ile birlikte görünür. Böyle olmasının temel 3 nedeni var
*seyir zevkinin daha fazla olduğunu düşünüyorum
*model çok yüksekte iken kontrol edemicekmişim hissine kapılıyorum. (Biraz miyop da var)
*en önemlisi de olası teknik hata veya pilotaj hatası sonrasında model çok savrulmasın ve olduğu yerde düşsün. Kimseye bişey olmasın
Raptor ile iki kırımım oldu. Birincisinde modelin irtifasından dolayı kuyruğu tam seçemedim. Hatta kardeşim yanımda ona sordum. Ama emin olamadığımdan modeli uzakta indirme kararı almıştım ama yan yattı. Az hasarla atlattım. Ama paller kullanılmaz halde idi. İkincisinde ise kuyruk şaftı kırıldı ve deli gibi savruldu. İrtifa az olmasına rağmen arabayı park ettiğim yerin arabayı park ettiğim yerin arkasına indirebildim.

Ben yüksek irtifa yanlısıyım. Yoksa yapmaya çalıştığım hareketleri yapamam. Yere yakın heyecan oluyor, kurtarma şansı azalıyor. Tamam ünite kurtarıyor da... Her seferinde ünite ile toplamıyorum, gerçekten gerektiğini hissettiğimde... Kendim toplamaya çalışırken de pilotaj gelişiyor.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ben yüksek irtifa yanlısıyım. Yoksa yapmaya çalıştığım hareketleri yapamam. Yere yakın heyecan oluyor, kurtarma şansı azalıyor. Tamam ünite kurtarıyor da... Her seferinde ünite ile toplamıyorum, gerçekten gerektiğini hissettiğimde... Kendim toplamaya çalışırken de pilotaj gelişiyor.
Tabi bu da senin tercihin. Model yükselince başım dönüyor sanki.

Rasim Öztürk' Alıntı:

Katılıyorum. Modelle aramdaki bağın koptuğunu hissetmedikçe ellemiyorum ben de kurtarmaya. Diğer yandan ben sadece self level kullanıyorum ve modelin yükselmesi için açıyı kendim vermek zorundayım, biraz yüksek olması daha fazla zaman veriyor. Ama yere yakın uçtukça daha güzel göründüğü kesin. Modelin kontrolünü kaybettiğimde yaklaşık 10-12m yüksekteydi, videoda yerin görünmemesi zoomdan kaynaklanıyor aslında.

Emre abinin son yüklediği video Tapatalk'ta görünmüyor..Ilk mesajdaki videolar görünüyor ama. :) Geçmiş olsun Emre abi,senin başına birşey gelmemiş gerisi muhim degil..Senin X3'e göz koydum bu arada :) Ismail abinin 450L yi düşünüyordum senin ilan çeldirdi aklımı,bakalım elimdeki modeli satabilirsem bir tercih yapıcam :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Benim invertten modelin yere düşmesi ve ana şaftın dişliyi ve rulman bloğunu kırarak alt taraftaki üniteye vurması ile ilgili görseller de şöyle.
......
Model toplanıp ayarları yapılınca fonksiyonların da kontrolü yapılacak. Ama sorun olduğunu sanmıyorum, altta oldukça kalın bir sünger tabakası var. O kısım korumuş... Tabii iyi ki metal case. Plastik kutu olsa böyle dayanmayabilirdi...
Türker söyleyince yeni fark ettim resimleri arkadaşlar. Ünite iyi kurtulmuş valla Rasim. Emre'nin de dediği gibi IKON olsa kesin gitmişti :(