[Video]: Basit Deprondan Model Uçak Gövdesi yapımı

kadir kocaman' Alıntı:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gövdenin kurumasını bekliyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kadir bey, gövde yanlarını yapıştırırken yalnızca birbirine paralel kısımların üzerine ağırlık koyun. Kuyruk kısmını, daha sonra gövde yanlarını tezgaha dik konuma getirerek birleştirin. Paralel kısımdan geride olan bölüm arkaya doğru daralacağı için, buraya koyacağınız ağırlık gövdenin çarpık olmasına neden olacaktır.

Öte yandan, anladığım, bu melez bir model olacak. Ancak, kullandığınız kuyruk yatay ve dikey dengeleyici ve yönlendiriciler (elektrikli Phoenix olduğu görülüyor) modelin ebadına göre oldukça küçük, yeterli olmayabilir.

Mesut AKIN' Alıntı:
Kadir bey olmus olmus ilk insat icin oldukca iyi , yalniz benim 1 2 tavsiyem olacak aimdi cepten cizerek anlatamam ama yarin hatirlatin 1 2 detay mutlaka yapilmali

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tamamdır Mesut hocam inşallah ölümcül şeyler değildir

tamerkaymakci' Alıntı:
Kadir ilk ucusu beraber yapalim, yanimda depron getiririm, sende fiber bant getir, duserse ayak ustu tamir eder ucururuz, ucakciligin guzel yani bu cignedigin sakiz bile is goruyor yeri geldimi ;D

Saka maka bende ozledim ucmayi artik. 1 aydir 2.4 ghz sinyali almadi vucut, artik zamani geldi sanirim. :eek:

Olur Tamer havalanırsa zaten sorun olmaz gibi :)

Omer Erkan' Alıntı:
Kadir bey, gövde yanlarını yapıştırırken yalnızca birbirine paralel kısımların üzerine ağırlık koyun. Kuyruk kısmını, daha sonra gövde yanlarını tezgaha dik konuma getirerek birleştirin. Paralel kısımdan geride olan bölüm arkaya doğru daralacağı için, buraya koyacağınız ağırlık gövdenin çarpık olmasına neden olacaktır.

Öte yandan, anladığım, bu melez bir model olacak. Ancak, kullandığınız kuyruk yatay ve dikey dengeleyici ve yönlendiriciler (elektrikli Phoenix olduğu görülüyor) modelin ebadına göre oldukça küçük, yeterli olmayabilir.

Evet Ömer Bey pert olan balsadan aldım o parçaları ama wing tiger in ki ile ölçüleri aynı gibi inşallah sorun olmaz. Bu yapıştırmadan sonra bir daha yaptım epoxy kullanmıştım tutmadı sıcak silikon ile bir daha yaptım ağırlık koymaya gerek kalmadı

Kadir bey şimdi gövdeye yandan dıştan 6mm deprondan 2. bir kat atın derim buruna kadar, bunun amacı hem kanat yükü gövdeye zarar vermesin, hemde motora kadar gitmesinin diğer bir sebebide motorun çekiş esnasında gövdeye bindireceği yükü gövdeye daha iyi dağıtmak

ikinci fotoğraftada motor mountun önüne extra balsa veya başka bir ağaçtan destek yapmalısınızki motor kontraplağı gövdeden koparamasın

kanattaki aileronlar işaretlediğim yerden 1cm kesilecek kadir bey burdan kanadı tutacak lastikler geçecek :)

Tamamdır Mesut Hocam,,,
teşekkkür ederim,,, peki bu esc deki soft start ve taksi yapabilmek için arka tekerleğe ne dersiniz?

Bu arada kanat fazla arkada olmuş gerçekden inşallah sorun yaratmaz nasıl farkına varmadım şaşırıyorum

kadir kocaman' Alıntı:
Bu arada kanat fazla arkada olmuş gerçekden inşallah sorun yaratmaz nasıl farkına varmadım şaşırıyorum
İlk yapılan işin günahı olmazmış Kadir ;) :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
İlk yapılan işin günahı olmazmış Kadir ;) :)

öyle derler dimi Mehmet Abi :)
uçak sorunsuz uçsun da sonra biraz boya ve kaplama çalışarak görüntüyü düzeltirim....

soft start kesinlikle iptal edilmeli, arka teker takılabilir, ağırlık merkezini mutlaka kontrol edin uçmadan , aileron rudder elevatör komutlarının doğru olup olmadığınıda kontrol edin mutlaka

Kadir Mesut üstadın söylediği bu maddeler ile ilgili video anlatımla konular mevcut Ucak bölümünde. Bir goz at istersen .

Sent from my iPhone using Tapatalk

çalışma güzel olmuş

Kaldığımız yerden devam motor mount kesildi, iniş takımları ve arka tekerlek monte edildi sadece thkdan klips ve servo kolu civatası ile motoru mounta monte etmek için somunlu vida almak kaldı tabi Mesut bey in gövde güçlendirme tavsiyelerine de yapıcaz Bayram tatili nedeni ile çarşambaya kadar yapılacak bu kadar inşallah bir aksilik olmaz ise haftaya maiden a hazır olur

Kaldığımız yerden devam motor mount kesildi, iniş takımları ve arka tekerlek monte edildi sadece thkdan klips ve servo kolu civatası ile motoru mounta monte etmek için somunlu vida almak kaldı tabi Mesut bey in gövde güçlendirme tavsiyelerine de yapıcaz Bayram tatili nedeni ile çarşambaya kadar yapılacak bu kadar inşallah bir aksilik olmaz ise haftaya maiden a hazır olur