[Video]: G500 Sport maiden

[Video]: G500 Sport maiden girişimi ve hüsran

Rasim Öztürk' Alıntı:
Olay şurda anlatmaya çalıştığım gibi Mehmet abi.

Ben kbar ı önce gaui x3 te kullanmıştım, sonra forzada kullandım. İkisinden birinde düzgün gördü ekranda, diğerinde görselde ters durum oldu. Ama ayarlanıyor sorun olmuyor. Sadece değerleri değiştirirken ekrandan takip edemiyoruz ama değiştirdikten sonra diğer yöne yasladığımızda ne kadar değiştirdiğimizi görebiliyoruz. Her iki yön için de böyle böyle ayarlanıyor. Dediğim gibi kumandadan bip saymak da bir fikir veriyor.

Bu arada orjinal mini vbar hiç kullanmadım ama diğer orjinal ünitelerin end point ihtiyaçları hep azdı. (bavarian, spirit vs.) Kbar da ise ilk bağladığımda mesela 84 86 gibi görüyordu uçlarda, önce reverse edip ortada sıfırı ayarladıktan sonra uçlarda 100 e kadar bayağı bi kalibre etmek gerekiyordu.
Şimdi anladım :) O zaman bence bu durum tamamen Klone Vbar olmasının bir yan etkisi.

Kesinlikle orj Vbar ya da Mini Vbar bu tür sorunların yaşanabileceğini düşünmüyorum. Yani öyle olsa dünya para verip, Mikadoya öptüren kullanıcılar :laugh: mutlaka seslerini yükseltip "Bu nasıl bir saçmalık" diye dünyayı ayağa kaldırırlardı :D

Bence tamamen kumanda ile alakalı. Şöyle ki biz kumandadan reverse ediyoruz ama kumandanın travel menüsünde aslında reverse olmuyor. Yani travel menüsünde sağ taraftaki değeri değiştiriyoruz ama o üniteye sol olarak gönderiyor.
Ben de orjinalden yanayım daima imkan varsa. Ama görüyoruz ki maalesef orjinalde de sorunlar yaşayabiliyoruz. Buradaki hata tamamen benim. Dikkatsizliğim. İşin garibi ünitede kumanda kalibrasyonu yaparken aileronda da reverse etmek gerekiyor. Onu yapmışım ama rudderi atlamışım.

Cahit abi çok geçmiş olsun.

Benzer bir durum bir abimde ki Goblin 500'e de olmuştu. Onda 2 günde 2 tane ana dişliyi kırıp atmıştı belki hatırlarsanız. Sebebi devir geçişlerinin çok hızlı olmasından kaynaklıydı.

Umarım problem çözülür :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Cahit abi çok geçmiş olsun.

Benzer bir durum bir abimde ki Goblin 500'e de olmuştu. Onda 2 günde 2 tane ana dişliyi kırıp atmıştı belki hatırlarsanız. Sebebi devir geçişlerinin çok hızlı olmasından kaynaklıydı.

Umarım problem çözülür :)
Teşekkürler Doğukan. Evet o konuyu hatırlıyorum. Evet idle geçişi gerçekten sert ama sorun o değilmiş. Ben hata yapmışım.

Cahit hocam geçmiş olsun. Önemli birşey olmaması sevindirici. :)

Arda Erkan' Alıntı:
Cahit hocam geçmiş olsun. Önemli birşey olmaması sevindirici. :)
Teşekkürler arkadaşlar. Bu gün bir iki uçuş yaptım. Kuyruk için ince ayar yapmam lazım. Yarın onu da hallederim. Videoyu ilk sayfaya da ekledim. Buraya da ekliyelim.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cahit Kaş' Alıntı:
Teşekkürler arkadaşlar. Bu gün bir iki uçuş yaptım. Kuyruk için ince ayar yapmam lazım. Yarın onu da hallederim. Videoyu ilk sayfaya da ekledim. Buraya da ekliyelim.
Evet ilk izlenimleri alalım o zaman. Nasıl beğendik mı modeli ??

Idle up geçişi cok hızlı. Dogukan dediği gibi dişliler sorun yasabilirsin. Bir sekilde bu geçişi Soft yapmaya calışmanı öneririm. Bu arada ESC markasi neydi Cahit hocam ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evet ilk izlenimleri alalım o zaman. Nasıl beğendik mı modeli ??

Idle up geçişi cok hızlı. Dogukan dediği gibi dişliler sorun yasabilirsin. Bir sekilde bu geçişi Soft yapmaya calışmanı öneririm. Bu arada ESC markasi neydi Cahit hocam ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Modelin görüntüsü çok hoşuma gidiyor. Sesi de ayrı bi güzel. Tabi 700 boyutunun tadını vermese de arabaya koyup çıkarmak çok rahattı. Henüz tam anlamıyla uçurmuş değilim. Şimdi sırada iyi bir iki pil alım tam performansla kullanmak. O zaman daha iyi anlarım.
Motor Scorpiomun motoru. Gaui kitlerimdeki motor. Guec GM 601
Esc yine gauinin. Guec GE-610 100A
Cylic servoları pahalı seçmedim. Yine gaui Guec GS-501
Rudder Servosu Savöx SH 1290mg
ESC nin manuelini inceliyorum. Hangi parameyreyi değiştireceğimi tam bilmiyorum. Bu akşam bakarım

Bir video daha ekledim. İnşallah yarın çok riske girmeden bir uçuş yaparım onu da eklerim.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cahit Kaş' Alıntı:
Bir video daha ekledim. İnşallah yarın çok riske girmeden bir uçuş yaparım onu da eklerim.
Canopy oldukça şık olmuş, maşallah diyelim :thumbup: Diğer konuda paylaştığın "Tail Wag" harici ayarlar bence hemen hemen tamam gibi %p

Bu arada benim gibi gözden kaçıranlar için 2.mesajda yer alan şu güzel resmi burada da paylaşmış olalım :bravo:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Canopy oldukça şık olmuş, maşallah diyelim :thumbup: Diğer konuda paylaştığın "Tail Wag" harici ayarlar bence hemen hemen tamam gibi %p

Bu arada benim gibi gözden kaçıranlar için 2.mesajda yer alan şu güzel resmi burada da paylaşmış olalım :bravo:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Teşekkürler Mehmet Abi. Evet ayarlardan memnunum kuyruk olayını da halletsem tamamdır.
Fotoyu sonradan eklemiştim. Son mesaja eklemeyi unutmuşum. :saygilar:

Hayırlı uğurlu olsun Cahit hocam maşallah diyelim. :thumbup: :halay:

Başlıktaki girişim, hüsran gibi kelimeleri kaldırsak :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Başlıktaki girişim, hüsran gibi kelimeleri kaldırsak :D
Aynen, baslik duzenlenmistir :thumbup:
Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun Cahit hocam maşallah diyelim. :thumbup: :halay:
Hepinize teşekkürler.
Aslında başlık kalabilirdi de. Bu da bana ders olsun diye. :)