[Video]: Tam Zamanlı Rckolik Ankara Uçuş Ekibi // Uçuşlara Devam //07.06.2015

Tam Zamanlı Rckolik Ankara Uçuş Ekibi // Uçuşlara Devam //19.05.2015-20.05.2015

Arda Erkan' Alıntı:
***Brain ünitemiz bozulunca elimde olan farklı bir üniteyide deneyelim dedik. Bugün bunaltıcı , kapalı ve rüzgarlı bir hava vardı biraz tatsız oldu ama ilk maiden uçuşu derbi maçından sonra upload ediyorum. :thumbup:
Acaba hangi üniteyi kullandınız bu sefer :rolleyes: ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Acaba hangi üniteyi kullandınız bu sefer :rolleyes: ??

Sürpriz abi. Gerçi biraz maliyetli oldu ama sonuca değdi.Bakalım ne çıkacak ?

:laugh: :lol: :yuppi: :RCKolik: :evil:

Biraz maliyetli oldu deyince aklıma Skooum geldi, bakalım doğru bilmiş miyim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tam Zamanlı Rckolik Ankara Uçuş Ekibi // Uçuşlara Devam // 24.05.2015

Mehmet abi maliyet işin şakasıydı.:laugh: Toplanmayı bekleyen goblin olduğu için daha mütevazi olmak durumundayım. :)

Brain bozulunca 3gx'i tekrar takmak istemedim. Birde bu üniteyi deneyelim dedim, oldukça memnun kaldım. Gözüme bariz olarak çarpan tic toclardaki sağa ve sola sallamanın gitmiş olması beni fazlasıyla memnun etti. :thumbup:

Bu kötü havada kısa bir test yapabildim. Rüzgarla beraber uçan polenler beni mahvetti zaten. :laugh: Ünite ilerisi için beni baya memnun edecek gibi gözüküyor. %p Hareketlere giriş ve çıkışlar oldukça net, 3gx'e göre bir iki tık daha önde. Ayrıca gözüme çarpan olumsuz bir yanı olmadı. Kuyruk performansıda oldukça iyi.

Birazda bunla uçalım bakalım. :thumbup: Bu arada Eskişehir'de son uçuşumda sıfır aldığım governor sensörü bozulup devre dışı kalmış. Eski sensörümü taktım, bu sefer farklı olarak rce-6600 harici align gov ile kullanıyorum. Oda işimizi gördü. :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arda Erkan' Alıntı:
Engin bey o yüzden kırım kötü bişeydir herhalde diye başlamış sözlerine demek ki :) Maşallah diyelim nazar değmesin. [emoji106]

Ayrıca kıyas yok Erhan.:) Fikir ve yorum paylaşımı sadece.[emoji106] Herkese kırımsız uçuşlar dileyerek konumuza dönelim. :halay:

***Brain ünitemiz bozulunca elimde olan farklı bir üniteyide deneyelim dedik. Bugün bunaltıcı , kapalı ve rüzgarlı bir hava vardı biraz tatsız oldu ama ilk maiden uçuşu derbi maçından sonra upload ediyorum. [emoji106]
Aynen herkeze kırımsız bol uçuşlar.

[Video]: Tam Zamanlı Rckolik Ankara Uçuş Ekibi // Uçuşlara Devam //24.05.2015

Arda hayırlı olsun :halay: Tictoclardaki sallamanın gitmesine gerçekten sevindim ileride 700 için güzel bir ünite düşünürüz artık kanka :laugh:

Arda Erkan' Alıntı:
Turker abi o kadar guzel funnel yapiyorki benimde canim cekti. :laugh: Hareketi bilipde yapmiyordum gerci ama 380 le ilk defa denedim biraz. :laugh:

Sonlara dogru tikirt tikirt seslerine dikkat dikkat. :laugh: :lol: Iyi seyirler :RCKolik:
Arda funnel'ı uçuşlarında gündeme alma konusunda etkim olmuşsa ne mutlu bana. :halay: :yuppi: Benim en favori hareketlerimden ve yaparken pilota da çok keyif veriyor bence. :halay: En güzel şekilde yapacağına zaten hiç şüphemiz yok. :thumbup:

Bu sene anlaşılan otlar helicilerden çok çekecek. :laugh: :lol:

Tam Zamanlı Rckolik Ankara Uçuş Ekibi // Uçuşlara Devam //19.05.2015-20.05.201

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Aynen herkeze kırımsız bol uçuşlar.

Ankaraya yolun düşerse bizim burdaki çimler tam senlik. :lol::laugh:

Recep Şurgun' Alıntı:
Arda hayırlı olsun :halay: Tictoclardaki sallamanın gitmesine gerçekten sevindim ileride 700 için güzel bir ünite düşünürüz artık kanka :laugh:

Kardeşim bana güzel beyinler yaramıyor onu anlamış oldum artık. :lol:

Turbo vtecime paraya kıyıp aem ems beyin almıştım bozuldu. :(
Helime brain aldım bozuldu. :( Çin malları daha dayanaklı oluyor galiba. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Arda funnel'ı uçuşlarında gündeme alma konusunda etkim olmuşsa ne mutlu bana. :halay: :yuppi: Benim en favori hareketlerimden ve yaparken pilota da çok keyif veriyor bence. :halay: En güzel şekilde yapacağına zaten hiç şüphemiz yok. :thumbup:

Bu sene anlaşılan otlar helicilerden çok çekecek. :laugh: :lol:

Öyle abi. :thumbup:

İzmitteki nitro 2 uçuşumu izleyince ah bide yere yakın funnel yapsaymışım dedim.Dumanlı dumanlı mis. :laugh:

Burak her uçuşta telefonu kaldırığı için bende bir uçuş videosu hareket çalışarak geçip sıkıcı olmasın diyorum. Ama artık biraz çalışma zamanı. :lol: Eller cebe Burak. ;D

Arda Erkan' Alıntı:
...Parmaklarımın bir düğmeye gitmesi o sırada benim için daha zor çünkü durağan ve yüksek uçuş yapmadığım için bir düğmeye basacak kadar vaktim yok diye düşünüyorum. O yüzden üniteleri sadece uçuş performansına göre değerlendiriyorum.
Burada rescue sistemlerinin geldiği noktada kurtarmanın ne kadar fonksiyonel kullanılabileceğiyle ilgili birincil kıstas hareketlerin yere ne kadar yakın yapıldığıdır bana göre. GPS destekli sistemlerin hassasiyetlerinin halen 10 metre (en iyi ihtimalle) civarında olmasıyla metreler mertebesinde yapılan hareketlerde kaybedilen oryantasyonun kırıma yol açmaması için rescue komutunun pilot tarafından verilmesini zorunlu hale getiriyor. Bu ise pratikte pek kolay değil malesef, çok ciddi bir refleks ve tecrübe isteyen bir durum.

Bana göre böyle bir refleksi kazanmak için sim başında hareketleri çalışmaya benzer disiplinli bir öğrenme sürecine ihtiyaç var. Şahsi fikrim bu konuda belli bir enerji sarfedilirse kırımları yarı yarıya azaltabilmek mümkün olabilir.

Arda Erkan' Alıntı:
... Ünite ilerisi için beni baya memnun edecek gibi gözüküyor. %p Hareketlere giriş ve çıkışlar oldukça net, 3gx'e göre bir iki tık daha önde. Ayrıca gözüme çarpan olumsuz bir yanı olmadı. Kuyruk performansıda oldukça iyi.
Tarot'tan memnun kalmana sevindim Arda, bizim Mesut üstad'ta bu üniteyi uzun süreler sorunsuz kullandı ve gayet memnundu. :thumbup:

Biz de izleyici olarak memnun kaldık. :laugh:

Arda Erkan' Alıntı:
Mehmet abi maliyet işin şakasıydı.:laugh: Toplanmayı bekleyen goblin olduğu için daha mütevazi olmak durumundayım. :)

Brain bozulunca 3gx'i tekrar takmak istemedim. Birde bu üniteyi deneyelim dedim, oldukça memnun kaldım. Gözüme bariz olarak çarpan tic toclardaki sağa ve sola sallamanın gitmiş olması beni fazlasıyla memnun etti. :thumbup:
Demek yeni ünitemiz TAROT muş :laugh: :halay: ki forum olarak genelde çok memnun kalınan bir ünite. Fiyat / Performans ilişkisi en üst seviye de bir ürün :)

Türker Akgün' Alıntı:
Tarot'tan memnun kalmana sevindim Arda, bizim Mesut üstad'ta bu üniteyi uzun süreler sorunsuz kullandı ve gayet memnundu. :thumbup:

Biz de izleyici olarak memnun kaldık. :laugh:

Zaten Mesut abinin sorunsuz kullandığını ve çok memnun olduğunu bildiğim için bende gönül rahatlığı ile kullandım abi. :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Demek yeni ünitemiz TAROT muş :laugh: :halay: ki forum olarak genelde çok memnun kalınan bir ünite. Fiyat / Performans ilişkisi en üst seviye de bir ürün :)
:laugh:
Güzel ünite abi, değişiklik olsun bakalım. :)

Türker Akgün' Alıntı:
Burada rescue sistemlerinin geldiği noktada kurtarmanın ne kadar fonksiyonel kullanılabileceğiyle ilgili birincil kıstas hareketlerin yere ne kadar yakın yapıldığıdır bana göre. GPS destekli sistemlerin hassasiyetlerinin halen 10 metre (en iyi ihtimalle) civarında olmasıyla metreler mertebesinde yapılan hareketlerde kaybedilen oryantasyonun kırıma yol açmaması için rescue komutunun pilot tarafından verilmesini zorunlu hale getiriyor. Bu ise pratikte pek kolay değil malesef, çok ciddi bir refleks ve tecrübe isteyen bir durum.

Bana göre böyle bir refleksi kazanmak için sim başında hareketleri çalışmaya benzer disiplinli bir öğrenme sürecine ihtiyaç var. Şahsi fikrim bu konuda belli bir enerji sarfedilirse kırımları yarı yarıya azaltabilmek mümkün olabilir.

Çok güzel izah etmişssin abi. :thumbup: Bende bu refleks kazanımını sağlamak ve pratik çalışma için bir kaç ekleme yapayım.

*** Simulasyonda kendinize sınırsız bir kırım hakkı vermeyin. Uçurduğunuz heliyi kendi heliniz gibi düşünebilirsiniz.

*** Uçuşları ve hareket çalışmalarını mümkün olduğunca yere yakın yapın. Hareketleriniz çıkmıyorsa, ısrar etmeyin hareketten sürekli çıkıp tekrar girin. Bu alışkanlık size aynı zamanda gerçek uçuşlarda bir kaçış ve kurtarma oryantasyonu sağlayacak.

*** Bazen düşünmeden biliçsiz bir şekilde stick çekin, özelikle yere yakın pozisyonlarda ve daha sonra heliyi kurtarmaya çalışın.

Tam Zamanlı Rckolik Ankara Uçuş Ekibi // Uçuşlara Devam //19.05.2015-20.05.2

Arda Erkan' Alıntı:
Ankaraya yolun düşerse bizim burdaki çimler tam senlik. :lol::laugh:

Kardeşim bana güzel beyinler yaramıyor onu anlamış oldum artık. :lol:

Turbo vtecime paraya kıyıp aem ems beyin almıştım bozuldu. :(
Helime brain aldım bozuldu. :( Çin malları daha dayanaklı oluyor galiba. :laugh:

Ahahah aynen kardeşim bakma şuana kadar bi 3gx bide tarot seni memnun etti surunsuz :thumbup:

[Video]: Tam Zamanlı Rckolik Ankara Uçuş Ekibi // Uçuşlara Devam //24.05.2015

Videoları fırsat buldukça yükleyebiliyiorum arkadaşlar. Geçenki uçuşlardan kalan videolar.

***Buda bizim ekibin uçuş çantası.

***E325V2 Havada teslim videomuz. :laugh:

Sese ve agresifliğe bak Maşallah :laugh: Bildiğiniz üzere link çıkması yüzünden invert pozisyonda sert bir düşüş yaşamıştım.Ve modelde hiçbirşey yok demiştim.Titan beni mahçup etmedi. :halay:

Sadece metal linkleri değiştirerek yola devam gördüğünüz gibi. :thumbup: Fenaki ne fena model Recep kardeşime hayırlı olsun.:thumbup: