[Video]: ZAGİYE İNİŞ TAKIMI FENA OLMADI :)

Muhammed Ali DEGE' Alıntı:
uyarılarınızı dikkate alıyorum abi,fakat o konuda ne yanlıştı onu anlamadım ?
Yanlış demek biraz abartı olur Muhammed , minik bir gözden kaçırma hatası diyelim.Forumu okuyorsan , tüm bilgiler gerekli olan yerinde, ilgili olduğu konu dizininde ve özenli bir şekilde indekslenmeye çalışılmıştır.Bu düzeni korumak istememizdeki sebep , ilgilendiğin bir konuyu okurken ,arada bilgi kirliliğine sebep olabilecek , dikkati dağıtabilecek ,alakasız konulardan kaçınmamız yüzündendir.Yoksa gerek sohbet , muhabbet gerek laylaylom yapmak istediğimizde de bunlarla ilgili bölümlerimiz de mevcuttur..Başlık açarken dikkat ederiz , konu başlığı mutlaka o konu ile ilgili ipucu vermelidir.(dikkat!,çok önemli, Eyvah napcam şimdi,Acil!hemen yardım, biri bana yardım etsin !, vs.vs.) gibi örnekleri çoğaltılabilen , konuyla ilgili en ufak bir ipucu vermeyen , aksine okuyanları gereksiz bir endişe ve telaşa sürükleyip , okuyunca da haaa bu muymuş derdi diye hayıflandıran konu başlıkları sadece bizim değil , malesef tüm forumların bir sorunudur.Bu forum kültürümüzün yaygınlığı ile ve ne kadar bildiğimiz ile alakalı bir durumdur malesef ama bu da ayrı bir konu tabi ki...
Yani demem odur ki kardeşim , maksat ne tenkit ne uyarı , sadece heyecanını çok iyi anladığımızı , takıldığın bir konu hakkında başlık açarken , ilgili konu başlığı altında açmanı rica ediyoruz.Hatta foruma girdiğinden beri yaptığın aktivite aksine bizi memnun etmektedir kardeşim. :saygilar:

uyarılarınızı dikkate alıyorum abi,fakat o konuda ne yanlıştı onu anlamadım ?
Ben anladığımı söyleyim Muhammed.

Örnek olarak bir konu açtın diyelim ve mesajında "Hangi uçağı almalıyım?" diye sordun. Soruna 3 kişi cevap verdi. Sonra en son mesaj yazan kişinin mesajının arkasına ki bu 4. mesaj oluyor "Hangi Motoru almalıyım?" diye sordun. Bu soruna da 5 kişi cevap verdi oldu mu sana 10. mesaj. :laugh: Bir de "Hangi pervane ?" dedin mi 3 - 5 sayfa yürümüş oldu senin konu.

Diyelim ki bende forumda senin ilgilendiğin uçağın aynısıyla ilgili araştırma yapan bir üyeyim. Mesajında hangi sorulara cevap verildiğini anlıyabilmek için bütün sayfaları tek tek taramam gerekir bu formatta. Oysa konuyula ilgili bütün soruları ilk mesajına taşımış olsan daha baktığım ilk sayfada aradığım bilginin bu konuda olup olmadığını anlıyabilirdim.

İşin özü hepimiz için bir düzen ve zamandan tasarruf sağlıyor ilk mesajda konunun içeriğini ilk bakışta görebilmek. Mehmet abinin söylediği bence ilk mesajına gidip değiştir özelliğini kullanarak ilave sorularını da başlık mesajına taşımandı.

Forumumuzun düzenli ve herkese faydalı olabilmesi için bencede gayet yerinde bir tavsiyede bulundu, hepimiz dikkat etmeliyiz buna sadece sana özgü birşey değil yani. ;)

o konu hakkıda mehmet abi beni uyarmıştı ben yeni açılan ve sabitlenen konu hakkında dediniz sandım abi, demek istediğinizi çok iyi anladım :thumbup:

zagide kullanacağımız esc devresinde bec özelliği olması gerekiyormu ?

abi hxt 900 yerine,hxt 500 kullansam olurmu birde escmin markası hobbywing skywalker 40 A,Motor ise turnigy 2200 kv bu üçlü uyumlu çalışırmı ?

abi aynı yazıya soru ekledim bakabilirmisin :) sanırım düzenlenen mesaj sana ileti olarak gelmiyor galiba :rolleyes:

zagide kullanacağımız esc devresinde bec özelliği olması gerekiyormu ?

abi hxt 900 yerine,hxt 500 kullansam olurmu birde escmin markası hobbywing skywalker 40 A,Motor ise turnigy 2200 kv bu üçlü uyumlu çalışırmı ?

escnin linkini görelim, HXT 900 olsun 500 yaramaz, motor uygundur

esc:

hxt 900 değerinde başka bir servo yokmudur türkiyede ?

esc:

hxt 900 değerinde başka bir servo yokmudur türkiyede ?

Esc uygun, servo turnigyin metal dişli 9 yada 11 gr servolarıda olabilir

analogmu dijitalmi abi ?
örnek bu:

analogmu dijitalmi abi ?
örnek bu:

Farketmez abicim, bundan sonraki sorularını özelden yazarmısın, konu bir hayli kirlendi