[Video]: ZAGİYE İNİŞ TAKIMI FENA OLMADI :)

hxt 900 yerine,hxt 500 olurmu abi ? birde turigy 35A olsa bir sorun olurmu ?

Muhammed Ali DEGE' Alıntı:
hxt 900 yerine,hxt 500 olurmu abi ? birde turigy 35A olsa bir sorun olurmu ?

Stokta varsa 900 al, yoksa 500 de, 500ü hiç kullanmadım fakat 900 gayet başarılı, ESC 35 amper olur, fakat bec devresi olan bir esc seç, OPTO esc alma.

abi turnigy nin 2650 mah lık pilini alsam senin gibi stabil uçabilirmiyim pilin ağırlığı 157 gr birde o iniş takımlarının bir linki vardı hobby kingde sende mevcutmu acaba?

2650 lik pil biraz ağır olur, acemi isen uçuşunu sıkıntıya sokar, modelin ne kadar hafif olursa okadar iyi olur, kırımlardada hafif olması büyük avantaj sağlar. Benim kullandığım iniş takımını hobyking te göremedim, fakat aynısı olması şart değil, ben bi bakıyım uygun bir şey görürsem linkini paylaşırım

Hobbyking'den alacağım Zagi parça listesi, abi yaptığın zagideki aynı malzemeleri kullanacağım, ucuşu çok stabil ve çok güzel yapmışsın eline sağlık :thumbup:

Motor: Turnigy D2826-6 2200kv Outrunner Motor: 10,21 $

Esc: HobbyKing Red Brick 30A ESC ubec özelliği var: 8,27 $

Servo: Hextronic hxt900 9g / 1.6kg / .12 sn Micro Servo (3 adet fiyatı) : 8,07 $

Pil:Zippy Compact 1500mAh 3S 25C Lipo Pack : 9,39 $

Pervane:Tgs Sport 7x4.5E Precision propeller : 1,64 $

toplam: 39,22 $ - TL olarak : 79.15 TL
Kargo dahil : (Kargo seçeneğini International (Registered) Air Mail olarak seçtim) : 49,21 $ - TL olarak: 99.23 TL

Herşeyi açık açık yazdım abi ama bir sorum var hobbyking de push rod takımı varmı senin kullandığından birde arka yön kanatların üstündeki push rod'un takıldığı beyaz küçük 2 parçanın linki varsa atablilirmisin sana zahmet :coolxf:

Esc seçimi doğrumur ? doğru değilse bir öneri alabilirmiyim link olarak :)
Birde bu pille max. kaç dakika uçar hepsini bir arada sorim abi toplu olsun :saygilar:

Hobbyking'den alacağım Zagi parça listesi, abi yaptığın zagideki aynı malzemeleri kullanacağım, ucuşu çok stabil ve çok güzel yapmışsın eline sağlık :thumbup:

Motor: Turnigy D2826-6 2200kv Outrunner Motor: 10,21 $

Esc: HobbyKing Red Brick 30A ESC ubec özelliği var: 8,27 $

Servo: Hextronic hxt900 9g / 1.6kg / .12 sn Micro Servo (3 adet fiyatı) : 8,07 $

Pil:Zippy Compact 1500mAh 3S 25C Lipo Pack : 9,39 $

Pervane:Tgs Sport 7x4.5E Precision propeller : 1,64 $

toplam: 39,22 $ - TL olarak : 79.15 TL
Kargo dahil : (Kargo seçeneğini International (Registered) Air Mail olarak seçtim) : 49,21 $ - TL olarak: 99.23 TL

Herşeyi açık açık yazdım abi ama bir sorum var hobbyking de push rod takımı varmı senin kullandığından birde arka yön kanatların üstündeki push rod'un takıldığı beyaz küçük 2 parçanın linki varsa atablilirmisin sana zahmet :coolxf:

Esc seçimi doğrumur ? doğru değilse bir öneri alabilirmiyim link olarak :)
Birde bu pille max. kaç dakika uçar hepsini bir arada sorim abi toplu olsun :saygilar:

Esc ve prop seçimi yanlış

( 2 paket alırsan iyi olur :D )

Bu çok güçlü bir motor olduğu için haliyle elk. tüketimide fazladır, 8 dk uçarsın

8 mi abi şunu 20 veya 15 yapıcak bir çözüm yokmu ya madem güçlü motor 200 gram daha fazla pil kullansam bunu çekemeyecekmi yani pili ağırlık merkezine koysam çözülmezmi yada bir çözüm yolu varmı ?

8 mi abi şunu 20 veya 15 yapıcak bir çözüm yokmu ya madem güçlü motor 200 gram daha fazla pil kullansam bunu çekemeyecekmi yani pili ağırlık merkezine koysam çözülmezmi yada bir çözüm yolu varmı ?

Sürekli tam gazda uçmazsan 12 dakikaya kadar çıkar, yüksek amperli pil takarsan 15 dakika uçar ama dediğim gibi modeli ağırlaştırmış olursun kırımlarda daha fazla zarar verirsin, zaten ilk uçuşlarda kırım kaçınılmaz olacaktır

o zaman bu pilden 2,3 tane almak lazım birde iyi şarj aleti ,abi bir sorum daha olacak pilin voltaj bilgisini kumandaya başka bir cihaz takarakmı öğreniyoruz yoksa kumandanın kendi içinde böyle bir özellik varmı ?

o zaman bu pilden 2,3 tane almak lazım birde iyi şarj aleti ,abi bir sorum daha olacak pilin voltaj bilgisini kumandaya başka bir cihaz takarakmı öğreniyoruz yoksa kumandanın kendi içinde böyle bir özellik varmı ?

Pilin seviyesini gösteren telemetry sistemler var fakat gerek yok, bir tane lipo buzzer alırsın, sonrasında kaç dakika uçtuğunu zaten bilirsin, ona göre kumandanın timer özelliğini ayarlarsın, timer özelliğin yoksa dakika tutacaksın :)

oooo bu iyimiş ya videosuna baktım, ötme seviyesini ayarlıyorsun mesela 3.6 v ,3,6 v ye gelince ötüyor iyimiş teşekkür ederim hobbyking listem hazır pazartesi sipariş veriyorum inşallah gümrük sıkıntısı olmaz :coolxf:

Abi birde pazartesi ilanınızdaki zagi cicos 100cm olandan alacağım kapıda ödeme seçeneği yapabilirmisiniz birde ama karbon çubuk alamayacağım onun yerine hafif çita kullansam bir zararı olurmu ?

Abi bir cevap yazsan :)

uçakta yapışkan olarak tutkalmı kullanayım ?

Heycanını anlayabiliyorum :) kapıda ödeme yok malesef, havale yada sanalpazar yapabilirsin, yapıştırmak için sıcak silikon kullanabilirsin, karbon yerine hafif ahşap çıtalardan kullabilirsin, balsa çıta olabilir...

abi havale yapmak için özelden numarayı gönderirmisin pazartesi yatırim :saygilar: