[Video]: ZAGİYE İNİŞ TAKIMI FENA OLMADI :)

Merak edenler için Anlatımlı Video eklenmiştir arkadaşlar :saygilar:

Hüseyin ellerine sağlık gene harikalar yaratmışsın %p

Delikopter' Alıntı:
Merak edenler için Anlatımlı Video eklenmiştir arkadaşlar :saygilar:
Zevkle izledim, eline saglik :thumbup: Senin de dedigin gibi elektronikleri yerlestirme kismi tamamen zevke bagli ;)

Altta olunca gorsel olarak cok guzel ama sert inislere bagli hasar ihtimali dikkate alininca da ustte olmasi sanki daha iyi :rolleyes:. Zor bir tercih :D

Hüseyin valla bu zagiden uçmak için yapmasamda, yerde sürmek için yapardım birtane. :thumbup:

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Hüseyin ellerine sağlık gene harikalar yaratmışsın %p

Eyvallah abi :) daha mükemmelini yapacaz inşallh, daha derli toplu temiz ve renkli yaparsak harika olacaktır. Bu biraz karadüzen oldu :) sonrakiler görsel olarak daha güzel olacak inşallah ...

Türker Akgün' Alıntı:
Hüseyin valla bu zagiden uçmak için yapmasamda, yerde sürmek için yapardım birtane. :thumbup:
Ewet bununla taksi yapmak çok keyifli :) tavsiye edilebilir

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Zevkle izledim, eline saglik :thumbup: Senin de dedigin gibi elektronikleri yerlestirme kismi tamamen zevke bagli ;)

Altta olunca gorsel olarak cok guzel ama sert inislere bagli hasar ihtimali dikkate alininca da ustte olmasi sanki daha iyi :rolleyes:. Zor bir tercih :D
Ewet abi tamamen tercih meselesi :)

bence görüntüsü çok önemli değil güzel olmuş

yerden havalanması çok güzel ön tekerde dümen'e bayıldım. :thumbup:

Iskender Yenimol' Alıntı:
bence görüntüsü çok önemli değil güzel olmuş

yerden havalanması çok güzel ön tekerde dümen'e bayıldım. :thumbup:

Beğenmiş olmana sevindim iskender %p

Abi nette araştırdım ama bir türlü bulamadım sakın hazıra konduğumu düşünmeyim birde böyle diyince çok zoruma gidiyor :'( şimdi bende zaginin gövde malzemeleri var bir tekniği bilmiyorum açıkçası arka yön kanatları,soldaki aşağı inip sağdaki yukarı gidince hangi hareketi yapıyor sağamı gidiyor solamı bunu bilmiyorum bu mantığı bir türlü çıkaramıyorum kafamda yardımcı olabilirmisiniz bu detayları anlatan bir konu bulamadım

Muhammed dogrudur,zagi ayarlarini forumda henuz paylasmadik ama nette var. Ornegin asagidaki konuya bakabilirsin ;)

Kralsın abi saygı duyuyorum :thumbup: :saygilar:

Muhammed, uçan kanatlarda sağa ve sola yatışlar için eleronlar ters yönde hareket ederler. Yani sağa yatış için sağ eleron yukarı hareket ederken, sol eleron aşağı hareket eder. Alçalış ve yükseliş için ise her ikisi de aynı yöne hareket eder. Yani yükseliş için ikisi de yukarı, alçalış için ikisi de aşağı yönlü hareket eder. Bunun için her iki elerona iki ayrı servo bağlanır. Yatış ile yükselişteki farklı hareketleri verebilmek için ise kumandanın bu özelliğe sahip olması gerekir. Eğer kumandanın bu özelliği yoksa modele bu özelliğe sahip olan ayrı bir elektronik parça koymak gerekir. Kanat uçlarındaki dikey kanatçıklar ise sabittir.

turnigy 9x alacağım bunda yokmudur bu özellik sanırım siz v-mix den bahsediyorsunuz 9xde varmı bende bilmiyorum :-\

abi turnigy nin 2650 mah lık pilini alsam senin gibi stabil uçabilirmiyim pilin ağırlığı 157 gr birde o iniş takımlarının bir linki vardı hobby kingde sende mevcutmu acaba?