WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 ile Farklar

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Yaklaşık 3 hafta önce sipariş ettiğim V922 3D 6 Kanal Micro helim dün elime ulaştı :thumbup: Bu yazımızda sizlere sırası ile "Kutu İçeriğini" , "V922 Genel inceleme", "Detaylı kumanda fonksiyon" ve "V911 ile Farklarını" paylaşmaya çalışacağız.

1- En Uygun Nereden Alabiliriz ve Kaç Para ?
Helipal dahil olmak üzere çoğu yurtdışı sitesinden temin edilebilir. Fakat en uygun fiyat $98.9 (Kargo Dahil) fiyatı ile Banggood 'dan temin edibilirsiniz.

2- Uçurmak için Extra Neye İhtiyaç var ?
Simulasyon çalışmak haricinde ilave herhangi birşey almaya gerek yok :laugh:

NOT: Arkadaşlar unutmayın V922 her ne kadar MICRO bir model olsa da, 6 kanal bir helikopter olup, tüm profesyonel büyük sınıf heliler ile aynı özelliklere sahiptir ve aynı tepkileri vermektedir.

3- Bu minik Heli Ters Uçuş- Invert Fly- 3D yapabiliyor mu ?
İnanması zor ama evet %p Daha fazla detay için aşağıdaki "Kumanda" özelliklerine bakınız.

4- Kutu içeriği:
Öncelikle V922 orjinal özel bir kutu içerisinde geliyor. Taşıması ve saklaması için extra bir çantaya ihtiyaç duymuyoruz.

2014 yılında kutu değişti. Yeni kutu videosu için

MANUAL için :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yukarıdaki resimden de görüleceği üzere, kitimiz RTF (Ready To Fly) olarak geliyor.

1- V922 Micro Heli
2- 2.4 GHz Kumanda
3- Yedek parçalar (Ana ve kuyruk palli, Servo kolları, Swashplate ball linkleri, tamir tornavida ve alyan seti)
4- 2 adet 3.7 V 300 mAH, 30C, 1S Lipo pil
5- USB Şarj Cihazı
6- USB Şarj Kablosu

WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik Incelemesi Videosu
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

5- V922 Genel Özellikleri ve Görseller:

1- Boyut : 25 x 5 x 9 cm
2- Uçuş Süresi : 5 dak (Normal modda ilk ucuş testi sırasında 8 dak uçtu)
3- Şarj Süresi: Yaklaşık 1 saat
4- Kumanda Tipi ve Mesafesi : 2.4 GHz , 100 m
5- Fonksiyonlar: 6 kanal, Normal ve 3D uçuş modları
6- Çarpmalara karşı otomatik enerji kesme özelliği

WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Genel Inceleme Videosu

6- Kumanda ve Fonksiyonları:
1- MOD Switch: Tek tuş ile MOD-1 ve MOD-2 değişimi. Bu değişim aynı zamanda fiziksel mekanizmayı da kapsamaktadır.
2- MOD Düğmesi : MOD-3 ve MOD-4 arası geçiş
3- "Throttle Hold-Cut" Switch : Acil durumda tek tuş ile enerjiyi kesebilme
4- Uçuş Modu Seçim Düğmesi: Normal mod (L) ve Agrobasi (H) olmak üzere 2 çeşit uçuş modu
5- "Idle-1" Switch: Normal Uçuş modunda (L) Kolay Ters tuşu diyebiliriz. Zira ters pozisyonda bu tuşu ON yapılır ise, yönler tıpki DÜZ pozisyondaymış haline dönüyor. Agrobası (H) modunda ise bilinen standard 3D Idle-up görevi görmektedir.
6- Simulator Girişi: Şu an test etmemiş olsakda kumandanın simulator girişi bulunmaktadır.

WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kumanda Incelemesi Videosu

7- V911 ile Farkları:
1- En büyük fark kanal sayısı. V911 4 kanal iken, V922 6 kanaldır.
2- V922 uçurması 6 kanal olduğu için V911 göre daha zordur ve kesinlikle simulasyon çalışması ile oryantasyon yeteneğinizi geliştirmeniz gerekir.
3- Bildiğiniz üzere V911 bu kadar populer olmasının en büyük nedeni çarpmalara karşı çok dayanaklı olması. Diğer etken ise fiyat avantajı $39
4- V922 şu an için dünyada 6 kanal micro heliler arasında ilk defa $100 altında satılan bir ürün. Fiyat olarak V911 başarısını yakalamış durumda.
Dayanaklık durumu için şu an bir şey belirtmemiz için henüz çok erken. Fakat internet üzerinde oldukça olumlu yorumlar mevcut.

WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : V911 ile Farkları Videosu

Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 ile Farklar

Elinize sağlık Mehmet Bey çok güzel bir derleme olmuş. :bravo:
Almayı düşünen arkadaşlar için çok faydalı olacağına eminim. :thumbup:

Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 ile Farklar

Bu yusufcukdan bitanede ben alayım havalar çok bozuk olurda sahaya gidemezsek evin salonunda uçarız. :laugh:

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Bu yusufcukdan bitanede ben alayım havalar çok bozuk olurda sahaya gidemezsek evin salonunda uçarız. :laugh:
İlk başlarda evde biraz yusuf(çuk) yusuf(çuk) olur ama bir tane edinmeyi bende şiddetle tavsiye ederim Yavuz Bey. :laugh:

Hayır, hayıııır! Mehmet, bunu bana yapmayın kardeşim yahu! Ben evdekileri boşaltmaya uğraşırken bunu yapmayın! Çok sevimli, çoook. Çok da güzel ve açıklayıcı anlatım olmuş. Sahada uçuşunu da görünce...Hayır, hayır!!!!! :'(

Omer Erkan' Alıntı:
Hayır, hayıııır! Mehmet, bunu bana yapmayın kardeşim yahu! Ben evdekileri boşaltmaya uğraşırken bunu yapmayın! Çok sevimli, çoook. Çok da güzel ve açıklayıcı anlatım olmuş. Sahada uçuşunu da görünce...Hayır, hayır!!!!! :'(
Evet abi eveettt :laugh: Sen de almazsan artık, kimse almasın abi :laugh: Abi uçuş sırasında o kadar rahattın ki baktım NOISE-IN deniyorsun, daha ne olsun abi :thumbup:

Konu ile ilgili teşviklerimiz devam edecektir, en az 2 detay konumuz daha var yolda :lol:

Ynt: Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 ile Farkla

Türker Akgün' Alıntı:
Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
İlk başlarda evde biraz yusuf(çuk) yusuf(çuk) olur ama bir tane edinmeyi bende şiddetle tavsiye ederim Yavuz Bey. :laugh:

Yahu ben helicileri uçağa geçişleri için teşvik ederken kendimizi helici olma yolunda buluyoruz, bu aşılama mı acaba? diye düşünüyorum, önce küçük sevimli bir oyuncak, arkasından tatminsizlikler başlayacak ve boy boy çocuklarımız olacak önce Trex400 .sonra 500 ve nihayetinde 700 lük nitro, kendi adıma düşündüğümde benim bir modelden sıkılmam ortalama 30-40 gün diye bakarsak 3-4 ay sonra 700 lük trexe geçmiş olurum. Düz mantık gidersek bu işe hiç başlamamak dahamı hayırlıdır acaba ?

Yavuz Bey, size ayyyyynen katılıyorum :D Burda bir lobi faaliyeti sözkonusu gibi gelmeye başlıyor :laugh: Zaten 911 ile ilk zehiri verdiler, şimdi de 922 olayı daha da çekici hale getirmeye başlıyorlar :D Bir de öyle stratejik açılardan resimler ve videolar çekilmiş ki amaç çok belli :D Uçakçıları bitirip herkesi helici yapmak :D

Ynt: Ynt: Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 ile

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Yahu ben helicileri uçağa geçişleri için teşvik ederken kendimizi helici olma yolunda buluyoruz, bu aşılama mı acaba? diye düşünüyorum, önce küçük sevimli bir oyuncak, arkasından tatminsizlikler başlayacak ve boy boy çocuklarımız olacak önce Trex400 .sonra 500 ve nihayetinde 700 lük nitro, kendi adıma düşündüğümde benim bir modelden sıkılmam ortalama 30-40 gün diye bakarsak 3-4 ay sonra 700 lük trexe geçmiş olurum. Düz mantık gidersek bu işe hiç başlamamak dahamı hayırlıdır acaba ?

Yavuz Bey ben garanti veriyorum siz bitane helikopter alın o zaten sizi maddi manevi kendine bağlayacak.
En az bir sezon aynı modelle devam, öyle uçaktaki gibi aman sıkıldım koy kenara olmayacak. :laugh:

Ben de bu gün V911 siparişi verdim.... 1 senedir F22 depron uçuruyorum.... bu kadar detaylı bilgi karşısında bu küçük heliyi canım çekti doğrusu... Ama benim gönlüm hala uçakta...:)

Mehmet Abicim, Türkercim, yakında "her aileye en az 5 heli" derseniz hiç şaşırmam :D

Ynt: Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 ile Fa

Hüseyin OLGUN' Alıntı:
Ben de bu gün V911 siparişi verdim.... 1 senedir F22 depron uçuruyorum.... bu kadar detaylı bilgi karşısında bu küçük heliyi canım çekti doğrusu... Ama benim gönlüm hala uçakta...:)
Hehhh tamam, virüsü kaptın artık bundan sonra geri dönüş zor. :laugh:
Hepsinin yeri başka elbette. Biz birazda işi tatlı bir rekabete döküp eğlenelim istiyoruz. :lollol:

İnşallah modeline biran önce kavuşur, keyiflede uçarsın. %p

911 mi sipariş ettin 922 mi ?

Ynt: Ynt: Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911

Türker Akgün' Alıntı:
Hüseyin OLGUN' Alıntı:
Hehhh tamam, virüsü kaptın artık bundan sonra geri dönüş zor. :laugh:
Hepsinin yeri başka elbette. Biz birazda işi tatlı bir rekabete döküp eğlenelim istiyoruz. :lollol:

İnşallah modeline biran önce kavuşur, keyiflede uçarsın. %p

911 mi sipariş ettin 922 mi ?

911 verdim... ilk etapda 4 kanallı başlayalım diye düşündüm...... ilerleyen zamanda hoşuma giderse 922 de sipariş ederim..

Ynt: Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 il

Hüseyin OLGUN' Alıntı:
Hüseyin, öncelikle hayırlı ugurlu olsun. V922 aldığını düşünüyorum. Su ana kadar yakşalık ev içinde olmak üzere 30 yakın uçuşum oldu. Ciddi şekilde ve eyvah bu sefer kesin kırılmıştır dediğimde 6 kazam. Ama cok sukur bir palin kucuk hasarını saymaz isek model hala sapa sağlam :thumbup:

Umarım sen de en az bizim kadar zevk alırsın bu modelden. Fakat ürün gelinceye kada simulasyon çalışmanı CIDDETLE tavsiye ederim. Bir de ilk 30 ucusu evde değil de mümkün ise rüzgarsız ortamda dışarda çim üstünde yapmanı tavsiye ederin ;)
--------------------------------------------------
Gerçi V911 almıssın ama SIMULASYON sen yine de ihmal etme. Zira V911 belli bir süre sonra seni kesmeyecek :laugh:

Ynt: Ynt: Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hüseyin OLGUN' Alıntı:
Hüseyin, öncelikle hayırlı ugurlu olsun. V922 aldığını düşünüyorum. Su ana kadar yakşalık ev içinde olmak üzere 30 yakın uçuşum oldu. Ciddi şekilde ve eyvah bu sefer kesin kırılmıştır dediğimde 6 kazam. Ama cok sukur bir palin kucuk hasarını saymaz isek model hala sapa sağlam :thumbup:

Umarım sen de en az bizim kadar zevk alırsın bu modelden. Fakat ürün gelinceye kada simulasyon çalışmanı CIDDETLE tavsiye ederim. Bir de ilk 30 ucusu evde değil de mümkün ise rüzgarsız ortamda dışarda çim üstünde yapmanı tavsiye ederin ;)
--------------------------------------------------
Gerçi V911 almıssın ama SIMULASYON sen yine de ihmal etme. Zira V911 belli bir süre sonra seni kesmeyecek :laugh:

Teşekkürler Mehmet abi...V911 aldım... 4 kanallı ile başlayalım dedim.... ilerleyen zamanda 922 de alırız inşallah... Similasyon çalışmışlığım var heli ile ama gelene kadar biraz yoğun çalışsam iyi olur... teşşekürler tavsiyeleriniz için..