WLtoys V977 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

Furkan Selim' Alıntı:
Bana bu parçalardan hangisi gerekecek ? :eek: :eek:

1)

2)
Elinde manual var değil mi Furkan. Şimdi bulduğun tüm parçaları masanın üstüne koy. Manualdeki o resme göre takmaya çalış. Eksik / kırılan parça var ise, zaten manual o parçanın numarası ve kodu var. Buna göre sipariş listeni çıkarabilirsin.

Bu arada 2 aylık kısma çok takılma. Kendi ismine sipariş versen bile, bir aksilik olmadan kargo eline ulaşır ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Elinde manual var değil mi Furkan. Şimdi bulduğun tüm parçaları masanın üstüne koy. Manualdeki o resme göre takmaya çalış. Eksik / kırılan parça var ise, zaten manual o parçanın numarası ve kodu var. Buna göre sipariş listeni çıkarabilirsin.

Bu arada 2 aylık kısma çok takılma. Kendi ismine sipariş versen bile, bir aksilik olmadan kargo eline ulaşır ;)

Tamam sağol mehmet abi :halay:

cem aslan' Alıntı:
Furkan hatırlıyor musun dün mü ne demiştim sana pali fırlatabiliyor diye. Fazla geçmeden benim yaşadığım sorunun aynısı olmuş ne yazık ki :-\ Onu yerine takman mümkün değil yuvası dağılmış. Ben de çok uğraşmıştım ama olmuyor. Parçayı beklemen gerek artık. :embarras:

Bende bekleyeceğim artık napalım ;D ;D ;D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

V977 nin kumandasında sim girişi yok. V922 de var ama ayrıca dongle alman ve pil tüketmen gerekir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

V977 bana göre v922 ye göre daha atak bir yapıya sahip. Kafa hızı sanırım v922 ye göre daha tutarlı. Bunu gazı yukarı aşağı yapınca hissediyorsun.Bende v922 ve v977 var. Gelen 977 yi sadece şöle bir kontrol edip pakete koymuştum.
Görebildiğim kadarıyla eksikler.

-v922 (fbl100 hcp100 içinde geçerli)daha çok kuyruk sallıyor. kuyruk yukarı hareketlerde kuyruğu kaybetmek daha kolay.tersken motor fırçalı olduğu için performans düşük duruyor. Kuyruk bomu kırımı daha mümkün (daha ince bom. ).İniştakımı fazla Yumuşak bu sert inişlerde gövdenin yere vurmasına sebep oluyor.

-v977 ağır bir gövdesi var kırım riskini yükseltiyor, iniş takımı yine yumuşak,bana gelen geri dönüşlerde swash ve ana pal tutucuların kırılabildiğini öğrendim. (fakat yanlış kullanım olduğu vurgulandı.)Ana dişli sıyırmasın diye düşüşlerde yerinden kayıyor ki bu çok etkili bir yöntem olmamış ve çok düşüş yapılınca featherin(ana)şaft aşınabilir.Kanatlar daha narin. Kırım pek bildirilmedi ama mümkün. Kanopi hareketli olan motora çok yakın. ben kanopiyi dışarıda tutan modifikasyon öneriyorum.

Artılarının zaten herkez söylüyor burada değinmeyeceğim. Kırımsız uçuşlar dilerim.

V977 Alacaklar için naçizane bir öneri de benden. Mutlaka swashplate yedek alsınlar. Çarpmalarda sürekli yerinden çıkıyor ve takarken de kenarları deforme oluyor.
Ayrıca Bolcaa yedek pil, malum Türkiye'de bulmak imkansız :)

recai ikinci' Alıntı:
V977 Alacaklar için naçizane bir öneri de benden. Mutlaka swashplate yedek alsınlar. Çarpmalarda sürekli yerinden çıkıyor ve takarken de kenarları deforme oluyor.
Ayrıca Bolcaa yedek pil, malum Türkiye'de bulmak imkansız :)
Bu değerli tecrübeyi de ilk mesaja link olarak verelim ;) Paylaşım için teşekkürler Recai Bey :thumbup:

Merhaba Aykut. V977 sadece heli versiyonu olduğu gibi RTF versiyonu var. Alırken ürünün kutu içeriğine bakmayi unutma.

V977 kullanıcılarına müjde :thumbup: Türkçe manual çıkmış %p

V977 Türkçe Manuali

V977 alırken bence kuyruk motorunu almayı da es geçmemeli. Yaklaşık 100 uçuşta motor SOS vermeye başlıyor. E kuyruk bırakan heliyi de kim ne yapsın değil mi :) Günde 5 kez uçursan 20 günde motorun güç kaybını hissetmeye başlıyorsun, bayağı erken bir süre bence ben brushless upgrade mümkün olursa öyle yapmayı düşünüyorum şahsen.

Hüseyin Cem ASLAN' Alıntı:
V977 alırken bence kuyruk motorunu almayı da es geçmemeli. Yaklaşık 100 uçuşta motor SOS vermeye başlıyor. E kuyruk bırakan heliyi de kim ne yapsın değil mi :) Günde 5 kez uçursan 20 günde motorun güç kaybını hissetmeye başlıyorsun, bayağı erken bir süre bence ben brushless upgrade mümkün olursa öyle yapmayı düşünüyorum şahsen.
Hüseyin yerinde olsam kuyruk upgrade için ne zaman ne de para harcardım. Zaten kuyruk motoru çok ucuz. Bence 3-5 tane alıp, bol bol değiştirmek en kolayı ve mantıklısı ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hüseyin yerinde olsam kuyruk upgrade için ne zaman ne de para harcardım. Zaten kuyruk motoru çok ucuz. Bence 3-5 tane alıp, bol bol değiştirmek en kolayı ve mantıklısı ;)

Aslında ben de bu şekilde düşünüp banggoodtan ikili setten sipariş geçtim haftalar önce, sanırım önümüzdeki hafta elime ulaşır. Fakat kuyruk motorunu diyelim ki değişiyorum, orada çok ince kılcallı telleri anakarttan gelen bakır tellere lehimlemekte ayrı bir iş. Daha yapmadan zor geldi bana nedense. Bunun yanında, brushless in biraz daha güçlü olduğunu duymuş olmam ve yakışıklı upgrade metal parçalarınında sitelerde ortaya çıkması bende böyle bir düşünce oluşmasına neden oldu. :) Ama şu da var ki muhtemelen de dediğin gibi devam edeceğim kuyruk bırakmaya başlayınca gel bakalım sen kuyruk motoru diyeceğim :laugh:

Hüseyin Cem ASLAN' Alıntı:
..... Bunun yanında, brushless in biraz daha güçlü olduğunu duymuş olmam ve yakışıklı upgrade metal parçalarınında sitelerde ortaya çıkması bende böyle bir düşünce oluşmasına neden oldu. :) Ama şu da var ki muhtemelen de dediğin gibi devam edeceğim kuyruk bırakmaya başlayınca gel bakalım sen kuyruk motoru diyeceğim :laugh:
Yakışıklı metal upgrade tam bir para tuzağı :laugh: Hatta bize yani ben ve Türker'e göre, çoğunun faydasından çok zararı var.

Bu nedenle eğer bir parça havada uçarken sorun çıkarmıyorsa, kesinlikle upgrade yapmaya gerek yok. Hele de bir de canopy için de kalıyorsa :D Fakat Canopy ve dışardan görselliği arttıran upgrade bu kapsam dışında doğal olarak :)

Bugün köyde havada dalış yaparken bir söğüt ağacının yanından geçmek gerekti ve ağacı biraz budadım ;D Heli düştü, gittim aldım sıkıntı yoktu. Fakat yarım saat önce main gear ın yamuk yumuk döndüğünü gördüm ve değiştirdim... Yenisini taktım, hafif gaz verip acaba bu taktığım düz mü(eskiler yeniler birbirine karışmış durumda :laugh:) diye bakıyordum ki, pal tutucu kendini daha fazla tutamadı. :D Bu olay bu helide ikinci kez başıma gliyor ve bereket versin ki bu kez yedeği olan bir parçam kırıldı. Ve şu tecrübeyi edindim ki sert çarpmalardan sonra o an helide birşey olmasa bile sonradan çıkıyor çarpmanın etkisi. Ve paller fırlamadan önce tutucuların içindeki minik bilyelerin üzerinde plastik daire şeklinde ve içerdeki bilyeleri düzgün tutan parça çıkmış oluyor... Kendimce en önemli çıkarımım ise heliyi asla pallerini fırlattığı anda yüzümüze gelecek konumda tutmamalıyız...

Huseyin bu pal tutucularin tam olarak neresi kiriliyor. Mumkunse bir foto alabilir misiz rica etsek. Anladim kadari ile V977 kronik bir sonu bu, zira eninle beraber 4 oldu zannedersem :-\