Yerde düz gitme sorunu

Uçağın yerde düz gitmesi tamamen tekerlere bağlı buna çok takılmayın tekerleri ayarlayarak düz götürebilirsiniz. Fakat kumanda ayarlarını da bilmeniz lazım bu uçağı o şekilde uçurabilmek için. aileron ve elevatörleri aynı servo ile kontrol etmiş galiba. Böyle bir uçağı uçurmak da kolay değildir bence. Hem yapı olarak küçük hem de fırçalı motorları aynı devirde çevirebilmek kolay olmayacak gibi. Uçurabilirseniz mutlaka videosunu paylaşın.

• Beğen
Tepkiler: mustafa kedik
Mustafa, videodaki motorların aynısını mı kullanıyorsun? Fotoğraflarda sıradan fırçalı motor gibi gözüküyor. Yüksek devirli fırçalı motorlar verimsiz oluyor ve çabuk bozuluyor. Küçük fırçasız motorlar kullanılması daha iyi olur. Bir de şu var, pervanelerin havayı kuyruk yönüne itmesi gerek. Pervaneleri veya pil kutuplarını ters takmış olabilirsin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Mustafa, videodaki motorların aynısını mı kullanıyorsun? Fotoğraflarda sıradan fırçasız motor gibi gözüküyor. Yüksek devirli fırçasız motorlar verimsiz oluyor ve çabuk bozuluyor. Küçük fırçasız motorlar kullanılması daha iyi olur. Pervanelerin havayı kuyruk yönüne itmesi gerek. Pervaneleri ters takmış olabilirsin.

Abi bak burada bir kaç tane örnek var. 180 lik küçük DC (fırçalı) motorlar kullanıyor vatandaş.:D

Onun yaptığı uçuyor sizinki uçmuyor, yerden havalanmıyor.. Ve herşey aynı..
Ya birşeyleri doğru şekilde yapmadınız ama yaptınız sanıyorsunuz. Yada elektroniklerde problem var. Dikkatli bir şekilde kontrol etmeniz lazım. Yada pilotaj meselesi.
Uçağın toplam ağırlığını videodaki ile karşılaştırın.
Kanatların doğru kontrol aldığından emin olun.
Motorların yeterli gücü ürettiğinden emin olun.
Ve yerden nasıl kalkamadığına dair bir video paylaşmanız faydalı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Onun yaptığı uçuyor sizinki uçmuyor, yerden havalanmıyor.. Ve herşey aynı..
Ya birşeyleri doğru şekilde yapmadınız ama yaptınız sanıyorsunuz. Yada elektroniklerde problem var. Dikkatli bir şekilde kontrol etmeniz lazım. Yada pilotaj meselesi.
Uçağın toplam ağırlığını videodaki ile karşılaştırın.
Kanatların doğru kontrol aldığından emin olun.
Motorların yeterli gücü ürettiğinden emin olun.
Ve yerden nasıl kalkamadığına dair bir video paylaşmanız faydalı olabilir.
santim santim aynı yaptım elektronik olay desem motorlar tam güç dönüyor uçak yerde son derece hızlı gidiyor servolar kanatları cok güzel kaldırıp ındırıyor agırklık önerdiği agırlıkta ki aynı malzemeleri kullandım. Az önce ufak tefek düzeltmeler yapıp deneme yaptım yıne hüsran oldu yarın bir video paylasıcam cok tesekkurler

santim santim aynı yaptım elektronik olay desem motorlar tam güç dönüyor uçak yerde son derece hızlı gidiyor servolar kanatları cok güzel kaldırıp ındırıyor agırklık önerdiği agırlıkta ki aynı malzemeleri kullandım. Az önce ufak tefek düzeltmeler yapıp deneme yaptım yıne hüsran oldu yarın bir video paylasıcam cok tesekkurler
Benim kanaatim o motorlar o modeli biraz zor uçurur. Çünkü FOTOBLOK denen malzeme depron ve kaprondan daha ağırdır. Hele hele slikon tabancası kullanılarak yapılırsa...:rolleyes:
Videodaki arkadaş ya hafifletici başka formüller buldu ve açıklamasını yapmamış / yok, Yada aynı motorları kullanmıyor.
Zaten fırçasız teknolojisi bu kadar gelişmiş ve bu kadar ucuzken (15 sene öncesine göre ucuz ) hala kömürlü teneke motorlarda ısrar etmek hüsran nedeni olur.
Forumda güzel model örnekleri var. Hem daha yakışıklı ve denenmiş, hemde setup'ı daha güçlü modellere yönlenmeniz sizin için daha iyi olur gibi.:saygilar:

Benim kanaatim o motorlar o modeli biraz zor uçurur. Çünkü FOTOBLOK denen malzeme depron ve kaprondan daha ağırdır. Hele hele slikon tabancası kullanılarak yapılırsa...:rolleyes:
Videodaki arkadaş ya hafifletici başka formüller buldu ve açıklamasını yapmamış / yok, Yada aynı motorları kullanmıyor.
Zaten fırçasız teknolojisi bu kadar gelişmiş ve bu kadar ucuzken (15 sene öncesine göre ucuz ) hala kömürlü teneke motorlarda ısrar etmek hüsran nedeni olur.
Forumda güzel model örnekleri var. Hem daha yakışıklı ve denenmiş, hemde setup'ı daha güçlü modellere yönlenmeniz sizin için daha iyi olur gibi.:saygilar:
foruımda ben de sureklı gezıp kurcalıyorum bu model örneklerının setupların oldugu yerı bulamadım paylasırsanız cok sevinirim. Bu işe girişmeden önce bu forumu görseydım hiç bu tarz bir fotoblok işine girmezdim çok güzel uyarılar bilgiler okudum forumda

foruımda ben de sureklı gezıp kurcalıyorum bu model örneklerının setupların oldugu yerı bulamadım paylasırsanız cok sevinirim. Bu işe girişmeden önce bu forumu görseydım hiç bu tarz bir fotoblok işine girmezdim çok güzel uyarılar bilgiler okudum forumda
Mustafa bey, yinede şans ve istek sayesinde az bir emek israfıyla doğru yerdesiniz.
Uslubunuza uygun olan epp-foam başlığı altındakileri inceleyin. Sorular olunca seve seve size yardımcı oluruz.:) Siz model tercihinizi yapın setup kolay.