Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Beyler bu UKİM nedir. 23 Ocaktan beri koli Türkiyede daha istanbuldan çıkamadı. Dün UKİM diye bişi etiketlemişler. İlk defa bir kargom bu kadar geçikti. Türkiyeye girdignden beri nereyse 2 hafta oldu belki daha fazla. Hala istanbul'da şaka gib ya. UKİM nedir acaba nie buraya eklendir. Gümrük olsa ankaradada PİM e girdikten sonra gümrük işlemleri var nie istanbulda oluyo bu işler. Tehlikeli fln mı gördülerde koydular bu katagoriye acaba ?

Onur İLGAR' Alıntı:
Beyler bu UKİM nedir. 23 Ocaktan beri koli Türkiyede daha istanbuldan çıkamadı. Dün UKİM diye bişi etiketlemişler......
UKIM ??? KIM'im başında "Uluslararası KIM" diye geçiyordu eskiden. Büyük ihtimal U harfi "Uluslararası" nın kısaltması olmuştur.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abilerim, kardeşlerim bende durum şu vaziyette. Sizce gümrüğe girmiş çıkmış sorun yok die yorumlanabilir mi acaba ? Yoksa takıldı diye bi yorumda mı bulunursunz? daha erken demekte mümkğn tabi... Düşüncelerniz nedir acaba?

Onur İLGAR' Alıntı:
Abilerim, kardeşlerim bende durum şu vaziyette. Sizce gümrüğe girmiş çıkmış sorun yok die yorumlanabilir mi acaba ? Yoksa takıldı diye bi yorumda mı bulunursunz? daha erken demekte mümkğn tabi... Düşüncelerniz nedir acaba?
Bu aralar tüm ürünlerde olduğu gibi gümrük inceleme girmiş, incelenmiş ve cıkmış. Şayet fatura bedeli 75 Euro altında ve paket çok büyük değilse, 1-1,5 haftaya elinizde olur ve inceleme parası olan 4-7 TL öder, kapınızda teslim alırsınız ;)

hmm teşekkürler üstadım. Paket 88 dolar bedelinde, çok büyük olacağını sanmıyorum kumanda gibi büyük bişi yok. 2 lipo 2 motor 2 esc pervane 5 servo ıvır zıvır var. Genede merakımdan soruyorum büyükten kastınız nedir. Büyük olsa ne kadar daha isterler acaba ?

Onur İLGAR' Alıntı:
hmm teşekkürler üstadım. Paket 88 dolar bedelinde, çok büyük olacağını sanmıyorum kumanda gibi büyük bişi yok. 2 lipo 2 motor 2 esc pervane 5 servo ıvır zıvır var. Genede merakımdan soruyorum büyükten kastınız nedir. Büyük olsa ne kadar daha isterler acaba ?
Valla bunlara net bir şey söylemek mümkün değil. Eskiden Trex 700 bile kutusunda fatura bedeli düşükken rahatlıkla geliyordu. Şimdi takip edebildiğim kadarı ile netten gerçek fiyatını bulup, gümrük vergisi çıkarılıyormuş. Ama sizin paket ve içerikte bir sorun yok gözüküyor ;)

Teşekkür ederim hep yüreğime su serpiyosunz :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu aralar tüm ürünlerde olduğu gibi gümrük inceleme girmiş, incelenmiş ve cıkmış. Şayet fatura bedeli 75 Euro altında ve paket çok büyük değilse, 1-1,5 haftaya elinizde olur ve inceleme parası olan 4-7 TL öder, kapınızda teslim alırsınız ;)

ya şu inceleme parasıda tamamen dolandırcılık :mad: :mad: :mad: :mad: bu kurumun görevi zaten bu değilmi kardeşim ? ne demek inceleme parası ? ben esrar kaçırıyorum diyelim , paketi açtılar incelediler ve esrarı buldular diyelim , beni hapse yollayacaklar yakalayıp , parayı kimden alacaklar ? benden 5tl esrarlı paketi araştırdık diye paramı isteyecekler , yav bunlar iyice mala bağladı

Mesut AKIN' Alıntı:
ya şu inceleme parasıda tamamen dolandırcılık :mad: :mad: :mad: :mad: bu kurumun görevi zaten bu değilmi kardeşim ? ne demek inceleme parası ? ......
Bu ne yazık ki "SORMA ver PARASI" üstad :-\

20 aralıkta verdiğim kargo 14 şubatta elime ulaştı. 2.60 tl ki çok ilginç bir fiyat 60 nedir 75 de 50 de, neyse sonuç olarak durum böyle. Kargoda sıkıntı yok, gümrük fln yok. tek durum 55 gün sürmesi ki HK ya bildirdim 39 gün nerde siz nerdesiniz diye. Soruşturma açtık dediler ama Fiji gene fiji hep fiji. Focal Price ve RC Timer gibi sitelere gönelme taraftarıyım. KArgo bedava ztn 2 dolar verip takip kodu alıyosn, singapur yada çin postasıyla yolluyoar 15 güne geliyor +/- 10 gün oda 10 günü PTT nin kontrol zımbırtısı neden oluyor. ortalama 20 gün yani. Bu ne abi 2 ayda geldi ya. Deal Extreme gibi uyduruk kargo kullanan şirketler bile takip kodu olmayan ürünleri bile 30 günde getiriyolar.

Onur İLGAR' Alıntı:
20 aralıkta verdiğim kargo 14 şubatta elime ulaştı. 2.60 tl ki çok ilginç bir fiyat 60 nedir 75 de 50 de, neyse sonuç olarak durum böyle. Kargoda sıkıntı yok, gümrük fln yok.
............
Hadi gözünüz aydın Onur Bey %p Geçte olsa sorunsuz bir şekilde kargonuz elinize ulaşmış ;)

Bundan sonra şayet siparişimiz acil ise, HK'dan sipariş ederken 1 kere daha düşünmek gerekecek :-\

Şimdi Lipo suz iki ayrı kargo sipariş ettim bakalım onların akıbetine :D

Benide fiji mahvetti hobbykingten siparis verdigim 2 kargo fijiden biri 45 gunde biride 65 gunde geldi

Arkadaşlar gönderinin gümrüğe girip çıkması ne anlama geliyor. Yada şöyle sorayım yurt dışından gelen paketler istisnasız gümrüğe girip çıkar mı? Eğer gümrük çıkmışsa neye göre hesaplanıyor. Aldığım ürün uçak. Kutusu büyüktür.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir durumu daha öğrenmek istiyorum, Ben kendim Boeing 747 yapıyorum, Hatta baya bi yol kat ettim, ilerleyen zamanlarda resimleri forumda paylaşırım nasip olursa. Bu uçak için elektroniğide hobykingden tedarik yoluna gittim.

Mesela
4 adet EDF ducted fan
4 adet ESC
6 adet Servo
2 adet Receiver
1 adet iniş takımı

gibi malzemeleri aldım. Hatta kargoya verdiler. Bu siparişim ile bir önceki arasında 20 gün falan var. Ben bundan dolayı sıkıntı olur mu diye sormak istiyorum, aslında cevabınıda öğrendim muhtemelen sorun olacak. Benim asıl öğrenmek istediğim şey şu;

Bi forumda okudum aynı üründen 2 veya daha fazla aldığınız zaman mutlaka ticari olarak görülür ve gümrüğe takılır almanız için de bir dünya masraf çıkar yazmışlar. Ben işin bu boyutunu hiç düşünmedim. Aldıklarım yukarda listelenmiş durumda 4 adet olan ürünler var. Bundan dolayı sıkıntı olur mu? Sıkıntı olursa ne yapmam gerekir.

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Bir durumu daha öğrenmek istiyorum, Ben kendim Boeing 747 yapıyorum, Hatta baya bi yol kat ettim, ilerleyen zamanlarda resimleri forumda paylaşırım nasip olursa. Bu uçak için elektroniğide hobykingden tedarik yoluna gittim.
Öncelikle yeni modelin hayırlı olsun Ayhan %p Teknik detayları ve paylaşımlarını merakla bekliyoruz ;) Gümrük durumunu aşağıdaki konuda sorduğun mesaj ile cevaplamaya çalıştım.