Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Kahramanmaraş gümrük müdürlüğü ile yaptığım en son görüşmeyi buraya not düşeyim. gümrük denetmeni bana diyor ki bu cihaz 300g olabilir ama yönetmelikte azami kalkış ağırlığı 500g yazıyor diyor sen buna 300g yük bağlasan kalkarsa kalkış ağırlığı 600g olur diyor o zaman buna belge alman gerekmekte diyor bunu biz tespit edemeyiz sivil havacılığın tespit edip belge vermesi gerektekte diyor buyur buradan yak. ben bu oyuncağı kayıt ettireyim en iyisi o zamanda gümrük alındı belge no ve resimleri lazım. bu bilgilere nereden ulaşabilirim acaba :saygilar::saygilar:

Kahramanmaraş gümrük müdürlüğü ile yaptığım en son görüşmeyi buraya not düşeyim. gümrük denetmeni bana diyor ki bu cihaz 300g olabilir ama yönetmelikte azami kalkış ağırlığı 500g yazıyor diyor sen buna 300g yük bağlasan kalkarsa kalkış ağırlığı 600g olur diyor o zaman buna belge alman gerekmekte diyor bunu biz tespit edemeyiz sivil havacılığın tespit edip belge vermesi gerektekte diyor buyur buradan yak. ben bu oyuncağı kayıt ettireyim en iyisi o zamanda gümrük alındı belge no ve resimleri lazım. bu bilgilere nereden ulaşabilirim acaba :saygilar::saygilar:

Böyle düşünülmez ki. Aracın şu anda gümrüğe gelişteki ağırlığına bakılır. Pil 300 gram olmayacağına göre toplam ağırlık 500 gramı geçmez. Sen şunu yaparsan şeklinde varsayımın anlamı yok. Nasıl iş bu?

Son düzenleme:
Sivil havacılık genel müdürlüğüne mail attım onlarda gidin üreticinin kataloğ ve ürün bilgilerinde azami kalkış ağırlığını gümrük müdürlüğüne ibraz edin diye mesaj gönderdiler. azami kalkış ağırlığının yazdığı herhangi bir kataloğ bulamadım ama Bang go od yazmış siteyi göstereceğim bakalım ne olacak yarın ola hayrola.

Sivil havacılık genel müdürlüğüne mail attım onlarda gidin üreticinin kataloğ ve ürün bilgilerinde azami kalkış ağırlığını gümrük müdürlüğüne ibraz edin diye mesaj gönderdiler. azami kalkış ağırlığının yazdığı herhangi bir kataloğ bulamadım ama Bang go od yazmış siteyi göstereceğim bakalım ne olacak yarın ola hayrola.
İnşallah sorun kolayca çözülür Mustafa... işten anlamayan kişilere denk gelince bu tür işler resmen eziyet oluyor ne yazık ki :(

Bu günkü konuşmadan sonra onlara da biraz hak verdim, memur diyor ki son zamanlarda teroristlerin eylemlerini biliyorsunuz. böyle bir durumla karşılaşmamak için sıkı tutmak zorunda kalıyoruz, ben işimi sağlam yapayım belgeli ispatlı olsun istiyor, yoksa bu ürünü kaydettirmeniz gerekmekte diyor.

Bu günkü konuşmadan sonra onlara da biraz hak verdim, memur diyor ki son zamanlarda teroristlerin eylemlerini biliyorsunuz. böyle bir durumla karşılaşmamak için sıkı tutmak zorunda kalıyoruz, ben işimi sağlam yapayım belgeli ispatlı olsun istiyor, yoksa bu ürünü kaydettirmeniz gerekmekte diyor.
Mustafa Bey, kusura bakmayın ama siz hak verdiyseniz, bu şekilde bu işle uğraşmayı biraz hak etmişsiniz?1)500gr'ma kadar muaf olduğunu biliyoruz. 2)Hadi oradaki memur ürünün özelliklerini bilmiyor, siz üretici bilgisini de ona vermişsiniz, hala 'ya 300gr yük takılırsa demiş..'
Bu işi sıkı tutmak değil, vatandaşı mağdur etmek. O memur haklıysa, ülkedeki neredeyse bütün rc droneların, uçakların ve helikopterlerin vs. yasaklanması gerekir. Kendisiyle çelişen bir durum..
Hobi iyice zorlaşmış memlekette.. Yurtiçinde adam gibi lipo şarj cihazı satan yer bulamadım, yurtdışından getirteyim desem, böyle memurlar yüzünden bomba muamelesi görür herhalde?
Son olarak eğer çözüm bulamazsanız, çok kısa ve net şekilde 500gr altı ürün aldığınızı, üretici bilgilerini gümrüğe sunduğunuzu belirtir şeklinde cimer üzerinden yazın.

Cimere gerek kalmadı İlk önce sivil havacılık İha servine mail attım onlarda satıcının sunduğu kalkış ağırlığını yazan belgeyi gümrüğe ibraz edin dediler.
tabi böyle bir belge yok Allahtan banggood düşünmüşte oraya bir Take-off Weight: about 120g diye özellik yazmışlar kalkış ağırlığı diye gümrükteki memura resimlerini site adresini gönderdim onlarda biraz benden bıktılar sanırım. ürüne gümrük yazmışlar buda demek oluyor gümrükten çıktı. :halay::halay::halay::halay:

Birde gümrükçülerin istediği Ürünü SGHM ye ne olursa olsun kayıt ettirmem yönündeydi ama bir hobicinin en güzel özelliği, sorunlarla bıkmadan usanmadan üzerine giderek uğraşması, bunu bilmiyorlardı. Ben bu ürün kaçak yollarla SGHM ye kaydettirip hemen alabilirdim ama biraz uğraşıp doğruyu yapmayı tercih ettim.

Bundan sonrada böyle ürünlerle kesinlikle uğraşmamak elime nereden bulaştıysa, gerçi ben biliyorum beni yakanın bu yılbaşı indirimleri olduğunu ama neyse sonuç. böyle bir ürün alacak olursam gümrüğe girmeden ürünü SHGM ye kaydedeceğim.

Haa birde 3D yazıcımız var onun akıbeti ne olacak bakalım hayırlısı böyle sorun yaşamam umarım.

Yardımcı olan arkadaşlara Teşekkürler.

Merhabalar.26 Ocak 2019 tarihinde Banggood'dan Radiolink AT10II kumandam için aşağıda linkini verdiğim lipo siparişi vermiştim.Yaklaşık 21 gün geçmesine rağmen hala kargo takip bilgileri sistemde çıkmıyor.Banggood'dan sayısız birçok siparişim oldu ilk defa böyle birşey başıma geldi, ve de ilk defa lipo siparişi verdim.BPost ile gönderildi, daha önce Hobbyking'den sipariş verdiğimde de Bpost ile gelmişti gayet hızlı ve sorunsuzdu.Banggood müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmeler neticesinde konuyu araştıracaklarını ve 3 gün süre talep ettiler.Daha önce bu problemi yaşayan oldu mu acaba?

Lipo batarya:

Kargo takip no: RG927135553BE