Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

özür dilerim fiyat uygun görünce neden 20 30 değilde 8c anladım
yanlış alışveriş olmasın diye

Tamer bey Ben 20 aralık ve 3 Ocak ta 2 ayrı pil siparişi verdim banggood dan ve aynen bpost ile 21-22 gün üstüne elime ulaştı . Bunun yanında maalesef takip edilebilir olmasına rağmen aynı sizinki gibi neredeyse hiçbir bilgi güncellenmesi yapılmamıştı .Bir zaman sonra ekranda tek gördüğüm bposta devredilmiştir yazısıydı .
Sizinki biraz daha gecikecektir çünkü şubat 1-14 arası bütün çin yılbaşı tatilini istisnasız kutlar . Hiçbir çalışma eyleminde bulunmazlar . 1 şubattan önce bposta devredilmiş olsaydı elinize geçmiş olurdu veya bu hafta mutlaka geçer . Eğer bposta ulaşmamışsa 14 -15 gün içinde elinizde olur .

Özgür bey bilgilendirme için çok teşekkür ederim.İnşallah kısa sürede elime geçer siparişim.Saygılar.

Merhabalar.Yakın bir zamanda yurtdışından sipariş verdiğim ürünlerin 2 tanesi Türkiye'ye giriş yaptı.Ancak günlerdir varış alıp merkezinde bekliyorlar.Yakın bir zamanda ürünü gelip benzer sorunu yaşayan oldu mu?

Merhabalar.Yakın bir zamanda yurtdışından sipariş verdiğim ürünlerin 2 tanesi Türkiye'ye giriş yaptı.Ancak günlerdir varış alıp merkezinde bekliyorlar.Yakın bir zamanda ürünü gelip benzer sorunu yaşayan oldu mu?
Normal. Gümrük işlemleri uzuyor.

Normal. Gümrük işlemleri uzuyor.
Gümrük işlemleri benim bildiğim İstanbul Başakşehir UPIM'de yapılıyor.Henüz UPIM'e bile gelemedi postalar.Bu arada KKTC Postalarının vergilendirmeleri KKTC'nin gümrük yasalarına göre buraya geldiğinde yapılıyor.Sanıyorum bizim postalarda arada kaynıyor...

Ptt nasil çalışıyor çözemedim.
14 agustosta yurdisindan çıkan ürünün ülkemize giris kaydı 15 gün önce yapildi (45gun sonra )fakat 15 gundur bir icraat yok bekliyor.
Aynı şirket 45 gün boyunca hiçbir bilgi girişi olmadığı için kargo kayboldu zannetti ve ikinci bir ürün gönderdi. Bu ürünün ulkemize giris kaydı 2 gün sonra yapıldı ve 15 gündür onda da bi ilerleme yok. Ne iş anlamış değilim.

• Beğen
Tepkiler: Tamer Öztürk
Ptt nasil çalışıyor çözemedim.
14 agustosta yurdisindan çıkan ürünün ülkemize giris kaydı 15 gün önce yapildi (45gun sonra )fakat 15 gundur bir icraat yok bekliyor.
Aynı şirket 45 gün boyunca hiçbir bilgi girişi olmadığı için kargo kayboldu zannetti ve ikinci bir ürün gönderdi. Bu ürünün ulkemize giris kaydı 2 gün sonra yapıldı ve 15 gündür onda da bi ilerleme yok. Ne iş anlamış değilim.
Ağabeyim kendisine kulaklık sipariş vermişti, Singapore Post ile geliyordu.1 günde Singapur'dan Türkiyeye geldi ve abartısız 1 ay Türkiye'de bekledikten sonra KKTC ye sevk edildi.Mağduriyetten başka birşey değil...

• Beğen
Tepkiler: Burak Çiftçi
Adamın karısı hamileymiş. Marangoza gidip bir beşik sipariş etmiş ve ön ödeme yapmış. Aradan zaman geçmiş. Çocuk doğmuş, okula gitmiş, askere gitmiş ve evlenmiş. Onun karısı hamile kalınca aynı marangoza gitmiş. "Benim beşiği yetiştiremedin, şimdi karım hamile, birkaç ay sonra doğuracak, artık yap şu beşiği" demiş. Marangoz hışımla cebinden para çıkarıp adamın yüzüne fırlatmış. "Adamı bu kadar da sıkboğaz etmeyin kardeşim" diye bağırmış! :p :D
Siz de şu PTT'yi bu kadar sıkboğaz etmeyin be kardeşim. :lollol::lol:

Ben eğer aliexpressten bir ürün alıyorsam mutlaka aliexpress shipment seçeneğini kullanıyorum . Nedense aliexpress shipment nasıl bir anlaşma yapmışsa PTT ile , her adımı gün içerisinde güncelliyorlar . DHL de bile kargonuz geldi ve gümrükte mesajını 2 gün sonra gönderdiler bana .

Ben eğer aliexpressten bir ürün alıyorsam mutlaka aliexpress shipment seçeneğini kullanıyorum . Nedense aliexpress shipment nasıl bir anlaşma yapmışsa PTT ile , her adımı gün içerisinde güncelliyorlar . DHL de bile kargonuz geldi ve gümrükte mesajını 2 gün sonra gönderdiler bana .
Özgür bey selamlar.Aliexpress Standart Shipping demek istiyorsunuz sanırım.Aslında Aliexpress'in PTT ile anlaşma yapması söz konusu değil burada bilgi yanlışlığı var.Aliexpress Standart Shipping'in tek farkı ürünü göndermeden önce kontrol etmesi ve paketlemeyi bizzat kendilerinin yapmasıdır.Onun haricinde hiçbir fark yok daha sonra Aliexpress gönderileri Posta firmalarına teslim eder China Post,Singapore Post,Turkey Post,Netherland Post,...vb.Ayrıca PTT'nin Aliexpress gönderilerine özel muamele yapması söz konusu olamaz, mümkün de değildir.Postalar çıkış ülkesindeyken gönderi türlerine,hizmet türüne ve Posta kuruluşlarına göre torbalara ayrılırlar daha sonra yine torbalar içerisinde varış ülkesine hatta teslim şubesine kadar torbalarda gelirler.Bir de şu açıdan bakalım: Her ay belki de milyonlarca gönderi ülkeye giriş yapıyor.Posta memurunun içlerinden bu gönderilere özel muamele göstermesi sizce ne kadar gerçekçi olabilir? Bu sıralar PTT'de sıkıntı olduğu aşikar.

• Beğen
Tepkiler: Burak Ağcayazı
@ Tamer ÖZTÜRK Bey benim ki bir varsayım elbette . Böyle bir anlaşma vardır veya yapılmıştır demedim . Ayrıca elbetteki anlaşma yapabilirler bunlar devletler arası anlaşmadır . Bahsettiğimiz Ali BABA . Dünyanın bir numaralı internet sitesi . Verirsiniz PTT genel müdürlüğüne bir talimat , aliexpressten gelen posta ve kargolara öncelik tanıyın diye olur biter . Bakın aşşağıda iki resim var . Yeni bunlar. Diğer postalama yöntemleriylede defalarca alışveriş yapmış ve bu durumu gözlemlemiş biri olarak , tekrar söylüyorum aliexpress( Evet ben yanlış yazmış) standart shipping metodu ile aldığım ürünlerin hareket bilgilerinin paketle ilgili bir işlem yapıldığında hemen güncellenmesi bana garip geliyor . Ben kargosuna öncelik gösteriyorlar veya daha hızlı dağıtılıyor vs. vs. gibi bir bilgi paylaşmadım . Ayrıca diğer yöntemlerle aldığınızda da yapılan işlemlerle ilgili bilgi alıyorsunuz ama mesele bilgilerin tazeliği .

Kaldıki bırakın paketi , insana bile gümrük memurlarının ayrıcalık tanıdığı bir dünyada yaşıyoruz . Malum Rusya ile uçak krizini yaşadığımız bir dönemde Rusya'da şirketi olan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak , Krasnodar havalimanında gümrükte 8 iş adamıyla birlikte 4 saat üstümüze kapıların ve ışıkların kapatılması suretiyle bekletilmiş biriyim ???

Yani avrupa ülkelerinin tamamiyle kavgalı olacaksınız , Hollanda'lı bir şerefsiz belediye başkanı Türkiye Cumhuriyetinin bir bakanını ( severiz sevmeyiz bambaşka birşey ) ölümle tehdit edecek ve Çin'in de size 35milyar $ kredi verdiği bir zamanda her iki ülkenin kargolarına , paketlerine aynı hizmeti vereceksiniz ?

Aliexpress standart shipping hizmeti için Aliexpressin PTT ile anlaşması meselesi elbetteki yoktur ama bilgilerin diğerlerine göre böyle günü gününe saati satine güncellenmesi de benim hep dikkatimi çekmiştir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

PTT sıkıntının olmadığı bir gün yok ki ! Uluslar arası posta işlemleri birimi Atatürk Havalimanına taşınıyordu . Büyük ihtimalle bununla alakalı da bir yığılma mutlaka vardır .

Özgür bey tekrar merhaba.Birçok konuda sizinle hem fikirim fakat sanıyorum birbirimizi anlayamadık.Bu arada Babam postadan emekli.Sizlerle paylaştığım bilgilerin dayanağı hem bu, hem de kendi deneyimlerin.Aliexpress Standart Shipping konusunu net bir şekilde ifade ettiğimi düşünüyorum fakat mantığıma yatmayan konu her hafta binlerce paket ülkeye giriyor belki de.Ülkedeki memurlar nereden bilecekler paketlerin Aliexpress tarafından gönderildiğini ki ayrıcalık tanısınlar? Kaldı ki paketlerin üzerindeki gümrük beyannamelerinde(custom declaration) bununla ilgili ibare bulunmuyor.Zaten dediğim gibi Aliexpress Standart Shipping posta kuruluşu değil sadece gönderi öncesi aracı oluyorlar.Bir başka deyişle bahse konu gönderi seçeneğiyle ürün sipariş verdiğimizde yeri geliyor China Post ile, yeri geliyor Singapore Post gibi çeşitli posta kuruluşlarıyla bize ulaşıyor paketlerimiz.Amacım sizinle muhalefet olmak değil yanlış anlamayın ama mantıklı gelmedi.Eğer verdiğiniz bilginin doğruluğundan %100 emin iseniz ve de somut bir veri paylaşabilirseniz konu netliğe kavuşur.Saygılarımla.