Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Abi her konuda olduğu gibi bu konuda da hemen koşuyosun yardıma. Öncelikle çok teşekkür ediyorum.

Aldığım Uçak

Yakında gelir kargo resimleri paylaşırım.

Benim asıl korktuğum Kendi yaptığım boeing için aldığım elektronik. Çünkü 4 motor var 4 esc var 6 servo var. Bunları tek tek alma durumum yok zaten aldığım ürün kadar kargo ücreti tutuyor nerdeyse.

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Bi forumda okudum aynı üründen 2 veya daha fazla aldığınız zaman mutlaka ticari olarak görülür ve gümrüğe takılır almanız için de bir dünya masraf çıkar yazmışlar. Ben işin bu boyutunu hiç düşünmedim. Aldıklarım yukarda listelenmiş durumda 4 adet olan ürünler var. Bundan dolayı sıkıntı olur mu? Sıkıntı olursa ne yapmam gerekir.

Valla şöyle söyleyim, şansına biraz... Şimdi sen tek üründen yüklü miktar alsaydın evet çok dikkat çekerdi ama eşleri ile aldığın için kullanımamaçlı algılanabilr. Herşey gümrğk memurunun önceki gece hanımıyla olan ikili dialoguna bağlı. Ama sana şunu söyleyim bence senin kargo %90 gümrük yer çünkü 4 esc 4 EDF e bunlar zaten kafadan 150 $ olmuştur takminimce. Koca ucak 6 servo garanti metal gear aldın en ucuzu 5 dolardan 30 $ diğer lerini ekle sipariş zaten 200 e vurdu. 75 Euro yani 102 $ üstü zaten hani hiç ticari fln incelemeden adam %20 gümrük yapıştırıyor. Seninki 200 olmussa yırtman cok zor. Anca göndeririken faturada Gift olarak yollayınmevlanında % 40- 50 sini gösterin dediysen ki HK ödem sırasında bunu soruyor orda menüde ve gümrük memuruda bunu yer ve gerçek fiyatı araştırmaya gitmez ise bence yırtarsın. Yoksa zaten Mebladan doalyı gümrüğü yedin diye düşünüyorum... Gerçi belli olmaz bir umuttur yaşatan insanı :D... O dünya masrafta %20 bu arada. En kaba 80 lira vercen gene 200$ için kouşuyorum... Bunları Türkiyeden almaya kalksan zaten bir maaşını bırakırdın hobby mağazasına...

Onur İLGAR' Alıntı:
Valla şöyle söyleyim, şansına biraz... Şimdi sen tek üründen yüklü miktar alsaydın evet çok dikkat çekerdi ama eşleri ile aldığın için kullanımamaçlı algılanabilr. Herşey gümrğk memurunun önceki gece hanımıyla olan ikili dialoguna bağlı. Ama sana şunu söyleyim bence senin kargo %90 gümrük yer çünkü 4 esc 4 EDF e bunlar zaten kafadan 150 $ olmuştur takminimce. Koca ucak 6 servo garanti metal gear aldın en ucuzu 5 dolardan 30 $ diğer lerini ekle sipariş zaten 200 e vurdu. 75 Euro yani 102 $ üstü zaten hani hiç ticari fln incelemeden adam %20 gümrük yapıştırıyor. Seninki 200 olmussa yırtman cok zor. Anca göndeririken faturada Gift olarak yollayınmevlanında % 40- 50 sini gösterin dediysen ki HK ödem sırasında bunu soruyor orda menüde ve gümrük memuruda bunu yer ve gerçek fiyatı araştırmaya gitmez ise bence yırtarsın. Yoksa zaten Mebladan doalyı gümrüğü yedin diye düşünüyorum... Gerçi belli olmaz bir umuttur yaşatan insanı :D... O dünya masrafta %20 bu arada. En kaba 80 lira vercen gene 200$ için kouşuyorum... Bunları Türkiyeden almaya kalksan zaten bir maaşını bırakırdın hobby mağazasına...

Hocam bu hesaplamayı kendin mi yapıyorsun yoksa Gümrükçü mü bu şekilde yapar diyorsun bunu anlayamadım. Aldığım ürünlerin tamamının Fatura Tutarı 45 USD civarında. Firma Faturayı biraz düşük kesiyor, onlarda bu işi biliyor, gümrük meselelerini falan bu nedenle düşük kesiyorlar. Gerçekte tabiki daha yüksek ama en nihayetinde Çinden geliyor hepsi 5-10 dolarlık ürünler.

Her neyse ben muhsebeden bir arkadaşıma bilgi alma amaçlı sordum durumumu, ben anlamam bu işlerden ama seni anlayan biriyle görüştüreyim diye birini aradı telefonu bana verdi. Konuştuğum kişi bana temel şeyleri sordu, beni tanımdaığı için , cidden ticari amaçla almıyorsun dimi öncelikle bunu bileyim dedi. Bende kesinlikle ticari değil dedim. Böyle deyince ağırlığını sordu 1,5 KG dedim. Başka bişey sormaya gerek duymadı, hepsi ticari olsa ne olur 1,5 kiloysa sorun olmaz dedi. Sorun olursa bana ulaş ben hallederim dedi. Teşekkür ettim kapattım. Arkadaşıma sordum kimdi bu diye, Gümrük müşaviri dedi :)

Şimdi asıl konuma geleyim, Yukarda sorduğum soruda 2 kargom olduğunu birinin Türkiyeye giriş yaptığını söyledim, diğeri daha Singapurda , Bu singapurda olan kolide 4 er adet ürün olan kargom var.

P51 Mustang olan paketim az önce teslim edildi :) HEmen cevap yazma ihtiyacı hissettim. Gümrük çıkmamış, 4 TL ödedim o kadar.

Resimleri en kısa sürede buraya ekleme yapacağım. Ayrıca EDF leri kullanacağım Boeing 747 uçağında yapımında baya bi yol kat ettim. Bununla alakalı da bir konu açıp her adımı sırayla yayınlayarak konuları burada paylaşmayı düşünüyorum.

haydi gözün aydın, şimdi 1 uzmanlık sorusuda ben soruyum, birinci ayın 24ünde kargo yola çıktı, geçen ayın 15inde fijiden sevk edildi görünüyor, yani 9 gün sonra 2 ay olacak HK dan çıkalı, sizce bu kargo ne zaman gelir :)

P51 Mustang olan paketim az önce teslim edildi :) HEmen cevap yazma ihtiyacı hissettim. Gümrük çıkmamış, 4 TL ödedim o kadar.

Resimleri en kısa sürede buraya ekleme yapacağım. Ayrıca EDF leri kullanacağım Boeing 747 uçağında yapımında baya bi yol kat ettim. Bununla alakalı da bir konu açıp her adımı sırayla yayınlayarak konuları burada paylaşmayı düşünüyorum.
Hadi gözün aydın Ayhan ilk paket geldi demek :halay: Darısı diğerinin başına ;) Resimleri merakla bekliyoruz :thumbup:

Hüseyin Efecan' Alıntı:
haydi gözün aydın, şimdi 1 uzmanlık sorusuda ben soruyum, birinci ayın 24ünde kargo yola çıktı, geçen ayın 15inde fijiden sevk edildi görünüyor, yani 9 gün sonra 2 ay olacak HK dan çıkalı, sizce bu kargo ne zaman gelir :)
Hüseyin gerçekten çok zor bir uzmanlık sorusu sormuşsun :rolleyes: ???

Hayırlı olsun Ayhan Bey, resim ve paylaşımlarınızı merakla bekliyoruz. :thumbup:

Hüseyin Efecan' Alıntı:

Bu hafta içinde gelir tahminen benimkide 56 günde fln gelmişti... 10 günü Türkiyede geçti ama bilginize. Bu arada Fiji nin kötülüğünü göstermek için söyleyim 28 Şubatta verdiğim sipariş geçen hafta Türkiye ye girdi jafta içi elimde olur tahminen benimki de :D Ne kadar trajikomikdeğil mi??

Onur şöylede bir gariplik var bu kadar zaman geçmesine rağmen PTT sayfasında hiç bir ver yok, sizinkide öylemiydi

Arkadaşlar bu kargom geri iade mi oldu acaba
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

akan tekin' Alıntı:
Arkadaşlar bu kargom geri iade mi oldu acaba
Ben de bir şey anlamadım Akan Bey :rolleyes:

HK'dan dün akşam verdiğim sipariş bugün kargoya verilmiş, üstelik fiji değil Singpost. Bu fiji çilesi bitti sanırım.

Hüseyin Efecan' Alıntı:
Onur şöylede bir gariplik var bu kadar zaman geçmesine rağmen PTT sayfasında hiç bir ver yok, sizinkide öylemiydi

PTT genel takipte yerini göstermez. Ancak ya Türkiyeye giriş yapacak yada Türkiyeye geldiği bildirilecek bir şekilde yola çıkacak ki adamlar sistemi güncellesinler. Seninki Türkiyede mi? Çünkü bende Fiji Post sitesi Türkiyeye giriş yaptık die yazdıktan 10 gün sonra daha yeni gelmişti. 15 günde PTT kontrol ayagına bekletti. Şimdi Thailand Postla geldi kargom toplam 20 günde. Türkiyeye girdikten 4 gün sonrada elime geçti. NTM Prop Drive 2700kv motor aldımda çok tork roll yapıyo sanırım uçakta bi titreşim bi stabil olmayan durum var anlayan varmı açaba :D ;D

Onur İLGAR' Alıntı:
... çok tork roll yapıyo sanırım uçakta bi titreşim bi stabil olmayan durum var anlayan varmı açaba :D ;D
Onur senin uğraştığın tarzda EPP uçaklarda hiç tecrübem yok fakat muhtemelen seninde aklına gelmiştir ama Aileron kanalı ile Throttle kanalını birbirine uygun şekilde miksleyerek bu sorunu aşabilirsin bence.
Torq roll'a benim bildiğim fazla yapılabilecek birşey yok, pervane ve motor konfigurasyonuyla oynamak gerekir ama sanırım sende bunu yapmak istemiyorsun.

750 dolarlık bir ürünü gümrüğe takmadan geçirmenin bir yolu varmıdır acaba üstadlar :rolleyes:

Düşük fiyat göstermek haricinde..

AYKUT AŞLI' Alıntı:
750 dolarlık bir ürünü gümrüğe takmadan geçirmenin bir yolu varmıdır acaba üstadlar :rolleyes:

Düşük fiyat göstermek haricinde..
Dua edip, memurların fark etmemesini dilemek :embarras: Şaka bir yana başkada bir yol olduğunu hiç duymadım Aykut :rolleyes: