2020 yılı için 3D printer seçimi yardım

@İlker Sönmez hocam sağolsun, o kadar güzel paketlemiş ki , kargo da gereken itinayı göstermiş , rüya gibi :heartxf:

Haydi gözün aydın abi :thumbup: güle güle kullan, skeyl skeyl şeyler bas :saygilar: (Arada sırada hanım için de evde kullanılacak birşeyler bas, filament ve upgrade bütçeleri daha hızlı onaylanır;D)

Arkadaşlar biliyorum bu konu üzerine çok konuşuldu ama 2750 TL Creality Ender 5 ( yurtiçi sıfır ) fiyat olarak nasıl diye sormadan bir işe kalkışmak istemedim .

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Hemen buraya not düşeyim . Bugün itibariyle teyit edildi ender global tarfından . Creality 3d yazıcılar Türkiye gönderimleri yurt içi depolardan aras kargo ile Çin fiyatından yapılıyor . Üstteki fiyatın Çin fiyatıyla aynı olduğunu görünce biraz bakındım . Eğer hep böyle idiyse ve ben bundan habersizdiysem kusuruma bakmayın :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Hemen buraya not düşeyim . Bugün itibariyle teyit edildi ender global tarfından . Creality 3d yazıcılar Türkiye gönderimleri yurt içi depolardan aras kargo ile Çin fiyatından yapılıyor . Üstteki fiyatın Çin fiyatıyla aynı olduğunu görünce biraz bakındım . Eğer hep böyle idiyse ve ben bundan habersizdiysem kusuruma bakmayın :saygilar:
Bununla ilgili bir paylaşım okuduğumu hatırlamıyorum :rolleyes: Bu vesileyle bizler de öğrenmiş olduk :yuppi:

Eve kapanma hali ufaktan sıkmaya başlayınca yazıcıyı eve getirdim önceki gün. Fena halde tozlanmış, yaptığım son baskıyı aralık 2018'de yapmışım :D Dün çalıştırdım, neyse ki halen çalışıyor. Filamenti üzerine koyduğum rulmanlı tutucularımı bulamamıştım, onlardan basayım istedim, ancak olmadı. Sanıyorum BLTouch durduğu yerde kütlemiş. Neyse, sonuç olarak yazıcıyı komple söküp, temizleyip yeniden kullanıma almaya karar verdim. Ama daha öncesinde yapmam gereken daha kritik bir şey var ki, yazıcıyı balkondan kurtarıp ev içinde daimi bir yere kavuşturmak üzere eşimi ikna etmeliyim. :D

Ne sonuç çıktı arkadaşlar?
Bu temel destek kredisine 3d yazıcı alcam, konuyu takip ediyordum, koptum sonra:(

Maalesef son günlerdeki üzücü gelişmeler, ekonomik olarak darbe yaptığı kadar , psikolojik olarak da etkiliyor, şahsen ben halen evinde kalamayan grupta kaldığım için , bırakın hobi ile meşgul olmayı , foruma bile girip çıkamaz oldum , elbette kimsenin morali bozulsun diye yazmıyorum , ama herkesin de dikkat ve tedbiri elden bırakmadan , çok da fazla paranoya olmadan , hayatına devam etmesi için dua ediyorum.
Hobimiz devam ediyor , edecek de...Printerlerimiz de çalışacak , ve inşallah bir gün o yeşil çayırlarda hep beraber toplanıp , helikopterlerimizi özgürce uçuracağımız günler gelecektir, buna canı gönülden inanıyor ve dua ediyorum:saygilar: