450-500 Sınıfı Başlangıç Heli Model Tavsiyesi

Satın aldığım firma ile görüştümde, dün kontrol eden arkadaş sorun bulamamış bakalım sizle paylaştığım videoyu onlarlada paylaştım. Bakalım ne diyecekler. :)

Doğuş' Alıntı:
Yok abi aileronda bir problem yok yani servo ile alakalı değil gibi sanıyorum ki kumandadan. Çünkü kumandada kanalların yüzdelerinide gösteriyor, elavatör kanalından %32-%31-%30-%29 derken birden %100 oluyor. Aileronda ise yatışları doğru abi servoların.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Eğer ekranda oranlar da benzer şekilde zıplama yapıyorsa o zaman %99.9 kumandanın Elevator stick problem var demektir. Bakalım aldığın yer ne diyecek ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eğer ekranda oranlar da benzer şekilde zıplama yapıyorsa o zaman %99.9 kumandanın Elevator stick problem var demektir. Bakalım aldığın yer ne diyecek ??

Abi bir sıkıntı yoktur rahatlıkla uçabilirsiniz demişler. Cayma Hakkımı kullanacağım sanıyorum.

Doğuş' Alıntı:
Abi bir sıkıntı yoktur rahatlıkla uçabilirsiniz demişler. Cayma Hakkımı kullanacağım sanıyorum.

Onu söyleyen arkadaşa bizden de selam söyle Doğuş :laugh:

Onu söyleyen arkadaşa bizden de selam söyle Doğuş :laugh:

Bakalım abi mail ile bildirdim cayma hakkı talebimi geri gönderim yapabileceğim birde adres talep ettim, şayet bunu fazla uğraşmadan iade edip para iademide alabilirsem adam akıllı bir 550 sınıfı alalım abi. [emoji3]

Ne alırsan al, Türkiye'den alma... Yurtdışındaki adam en azından bilgili oluyor sattığı ürünle alakalı, laf anlatabiliyorsun. Arkasında duruyor malının...

Burdakilerin kendi "mal" olduğu için, derdini ha bi demet maydanoza anlatmışsın ha bunlara...

Doğuş' Alıntı:
Bakalım abi mail ile bildirdim cayma hakkı talebimi geri gönderim yapabileceğim birde adres talep ettim, şayet bunu fazla uğraşmadan iade edip para iademide alabilirsem adam akıllı bir 550 sınıfı alalım abi. [emoji3]

Bence de imkan var ise geri iade et, zira bu üründe kesin sorun var Doğuş :-\

Bence de imkan var ise geri iade et, zira bu üründe kesin sorun var Doğuş :-\

Abi 14 gün için de kullanabileceğim cayma hakkı var. Maile bir cevap gelmezse ihtarname çekerim abi yarın, ardından paketide geri gönderirim. Para iadesi alamazsamda tüketici hakem heyetinden ihtarname ve kargoyu gönderdiğime dair belgelerle yasal faiziyle birlikte para iadesi talep ederim. [emoji3]

Ama bunaca şeyle uğraşmaktansa eyvallah diyip geri alsalar "Madem ki sorunsuzmuş(!)" ki ben ürün değişimine bile razıydım. Yani bir şekilde iade ederizda abi birinde uzun bir yol diğerinde yarına iş çözülür. [emoji4]

İnşallah en kısa yoldan sorun çözülür diyelim ;)

İnşallah en kısa yoldan sorun çözülür diyelim ;)

İnşallah abi. [emoji3]

Şimdi diğer meseleyi geçip asıl konuya dönersek, şunu al Doğuş biraderim :)

Bunun yanında gelen Microbeast Plus ünite ile ilgili yurtiçi/forumiçi fazla ayar videosu falan bulamazsın ama bir şekilde ayarlarsan, 99 euro (buna vat dahil olabilir, gerçek ödeyeceğin 80 euro olabilir) üniteye attitude control (rescue) gibi özellikler kazandırabilirsin.

Manual:

Bizler de o üniteyi biraz daha yakından tanımış oluruz :)

Modelin fiyatı 854 dolar... %10 indirim zamanı o indirim %12,5 olarak yansıyabilir (vat dahil hariç olayı)... Haliyle 747 dolar... Kargo da 50 dolar tutsa... Yaklaşık 890 dolara rescuelu bir modelin olur.

Kumanda olarak Spektrum Dx9 tercih edebilirsin 326 dolar... Hesaplı olsun dersen DX7 de güzel, 237 dolar..

Lipo olarak 6s 5000mah... Tercihen en az 2 adet...

Şarj sistemi olarak en az 300W kaliteli bişeyler (şarj aleti, güç kaynağı, paralel board)

Yada risk alma, ayarını camianın bildiği bir ünite al (spirit). Tabii onun fiyatı kargo dahil 190 dolar gibin...

Haliyle modele kargo dahil 700 dolardan fazla verme bu durumda...

Ben yeni şeyler deneme taraftarıyım, o yüzden oyum ilk tercihten yana :D Ama uğraşamam dersen ikinci daha mantıklı ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Şimdi diğer meseleyi geçip asıl konuya dönersek, şunu al Doğuş biraderim :)

Bunun yanında gelen Microbeast Plus ünite ile ilgili yurtiçi/forumiçi fazla ayar videosu falan bulamazsın ama bir şekilde ayarlarsan, 99 euro (buna vat dahil olabilir, gerçek ödeyeceğin 80 euro olabilir) üniteye attitude control (rescue) gibi özellikler kazandırabilirsin.

Manual:

Bizler de o üniteyi biraz daha yakından tanımış oluruz :)

Modelin fiyatı 854 dolar... %10 indirim zamanı o indirim %12,5 olarak yansıyabilir (vat dahil hariç olayı)... Haliyle 747 dolar... Kargo da 50 dolar tutsa... Yaklaşık 890 dolara rescuelu bir modelin olur.

Kumanda olarak Spektrum Dx9 tercih edebilirsin 326 dolar... Hesaplı olsun dersen DX7 de güzel, 237 dolar..

Lipo olarak 6s 5000mah... Tercihen en az 2 adet...

Şarj sistemi olarak en az 300W kaliteli bişeyler (şarj aleti, güç kaynağı, paralel board)
Rasim Öztürk' Alıntı:
Yada risk alma, ayarını camianın bildiği bir ünite al (spirit). Tabii onun fiyatı kargo dahil 190 dolar gibin...

Haliyle modele kargo dahil 700 dolardan fazla verme bu durumda...

Ben yeni şeyler deneme taraftarıyım, o yüzden oyum ilk tercihten yana :D Ama uğraşamam dersen ikinci daha mantıklı ;)

Abi yardımların için teşekkür ederim, indirim vakitlerini beklemeye devam ediyorum. Kumandam var abi Radiolink AT9 Futaba 9C klonu gibi, 50wattda olsa işimi görebilecek basit bir şarj aletimde var. İndirim beklemeye devam ediyorum yada bir kampanya. Şayet o indirim gelmeden alırsam 550sx alacağım abi, birde servo paketi alırım biter. Olmadı süper kombo olarak almadan yavaş yavaş toplama seçeneğide var abi. Yani kafam çok karışık ben allen anahtarı almaya devam edeyim bari abi. [emoji3]

Kendin bilirsin, 550sx mikroları saymazsak benim 7. helim :D 450sport, 450plus, x3, forza450, Protos ve 600sx ten sonra aldım.

O W977 yüzünden kaç ay geçmiş hala bir hareket yok. Konuları videoları tekrar gözden geçirdikçe insanın canı çekiyor haliyle. Yılbaşında kendime bir hediye almak gibi bir niyetim doğdu bu bahaneyle. 3500TL kadar bir bütçe oluşturdum. Aslında oluşturmak denilemez. Yurt dışı alışverişlerine taksit imkanı nasıl oluyor bilmiyorum. Bende kredi çekiyim en azından onu taksit taksit öderim düşüncesiyle hareket ediyorum ama faiz oranları yüzünden zor oluyor. Bankalarla konuşmak lazım bakalım ne diyecekler ne yapacaklar.

550SX
Goblin 500 Sport
Align 550x

Arasında gidip geliyorum. Align 550x Aligntrexstore üzerinden alınırsa, (Daha önceden alışveriş yapan var mı?) yada 15-20 dolar farkla fast-lad'den alınabilir. Servo, ünite gibi her şey dahil sistem olunca tabi fiyatı uygunlaşıyor. Tek eksik birkaç ufak tefek el aleti. Ki onlarında çoğu mevcut. Ama şanındandır diye alacağım set olarak. Birde pil. Pilde maşallah 6s 5000 mah bir pil bir ünite parasına geliyor.

Goblin 500 sport'da hoşuma gitti. Yine fast-lad üzerinden mevcut. Süper kombo üzerinde ünitenin olmaması avantaj. İstediğimiz üniteyi alırız bu sayede. Ama montaj kılavuzu yetersiz gibi geldi.

Aslında renk desen kılavuz montaj kolaylığı gibi nedenlerle içime sinen model 550sx ama servolar 750 tl civarını buluyor. Bir adette pil alsak oda 550-600TL zaten modelin kendisi 2700-2800 TL. Buda benim fiyat aralığımı aşıyor. Bakalım. Noel yaklaşıyor. Güzel bir indirim alabilirsem fastladden set ve ufak tefek yardımcı aletlerle alırım. Ardından üniteyi satar üniteden gelen parayla THK üzerinden servoları alırım. Montajı oldu bitti diyinceye kadar da belki ufak tefek upgrade parçaları geldi gitti diyinceye kadar 4-5 ay geçerse model ve servoların yarı fiyatı ödenmiş olur. Ardından da kullanışlı bir ünite için bütçe oluştururuz. Zaten son senem üniversitede. Yazım çok yoğun geçecek sınavlar, bütünlemeler, ek sınavlar, tek ders sınavı filan derken. O sebeple güzel bir indirim yakalarsam kombo olarak alıp yaza kadar sakin sakin toplamayı düşünüyorum.

Eski önerilerinizi tek tek okudum. Ama güncel bir haber varsa onlarla birlikte son şeklinide verebiliriz artık.