450 Size MD500D Fuselage Restorasyon

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

    Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Hakan Ülgenalp

RcFanatik
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
5,396
Tepkime puanı
6,490
Yaş
44
Konum
Burdur
İlgi Alanı
Heli
Çok hoş durmuş takılınca da daha iyi göstermiş kendini. Konunuzu merakla ilgiyle takip ediyorum. Çok güzel çalışmalarınız var, bu çalışmalarınızdan çok örnek ve ilham alıyorum. İyiki bu forumdasınız ve çalışmalarınızı görebiliyoruz. Sizden çok şey öğreniyorum bunun için size ve bu formun tüm üyelerine teşekkür ediyorum. :saygilar:
Güzel ve samimi duygularınız için çok teşekkür ederim Serdar bey , beni gereksiz onöre ettiniz , diğer yandan , yaptığımız şeylerin izlenmesi ve birilerinin birşeyler öğrenmesine de vesile olabilmek ayrıca bir mutluluk ve gurur verici sebep olsa gerek. :) :saygilar:
O zaman forumda olduğumuz sürece , gelişmelere de beraber şahitlik ederiz inşallah :saygilar::RCKolik:
 

Hakan Ülgenalp

RcFanatik
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
5,396
Tepkime puanı
6,490
Yaş
44
Konum
Burdur
İlgi Alanı
Heli
Kokpite girişmeden önce halledilmesi gereken detaylardan biri olan ön ışığın da (landing light) , yuvasını ve çanağını halletmem gerekiyordu.
Boyut biraz küçük olunca , yaşlandığımı daha iyi anladım, artık gözler sinyal veriyor, doğrusu zorlandım.
Bu boyut için hazır imal edilmiş bir far reflektörü , lens gibi malzemeler bulamadım.Alman kardeşlerimiz yapmış ama malum sebepler yüzünden almaktan çok imalata yöneldim.
Önce far çerçevesini yaptım , tabii ki 2mm kontraplak dahtadan

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol


Far çanağını da dahtadan düşünürken , kalıbını dahtadan yapıp , camları bastığım pet-g den yapayım dedim.
Kalıp güzel oldu , vakumu da yaptım , far çerçevesini de yaptım , artık far çanağını boyayıp yerine alıştırmam kaldı.Bir de 1 w. power led koyacağım , öyle bir yapmam lazım ki , hem gerçekçi görünsün , hem ilerde led yanarsa söküp yenisini takmam için pratik bir düzen ayarlamam gerek.Şimdi beyin fırtınası yaparken , aşamaların fotolarını da koyup , günü bitireyim.


Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol


Hafif tatlı bir iç bükey ovallik vermeye çalıştım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol


Vakuma hazırlık , altına yine dahta bir zemin yapıştırdım.Pet -g gerildi.Vakumu yaptım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye olBu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye olBu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye olŞimdilik birşeye benzemedi ama boyalar falan bitince belki bir şeye benzer.Far çerçevesinin yapışmış halini de koyalım.
Hadi iyi geceler arkadaşlar 😴:saygilar:😴

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
 

Özgür Evren Varol

Kıdemli Uye
Katılım
30 Kas 2014
Mesajlar
2,717
Tepkime puanı
10,285
Yaş
42
Konum
Muscat / Umman
İlgi Alanı
Uçak
Ellerine sağlık abi, harika gidiyor, her bir detay tek tek, sabırla ekleniyor, her adımda model daha bir "model" oluyor :saygilar:

Yalnız bu dolarafobi birçoğumuzu dahta bağımlısı yapacak bu gidişle. Yakında dahtadan kumanda falan yapmaya başlarız zannımca. :laugh:
Sümer abi, bak piyasada böyle bir talep var, sen elektronikleri hallet ben de dahtadan kutu stick switch falan onları yapayım :D
 

Benzer konular