Video Align Trex 450 Uçuş Videoları

Bugün video çekme fırsatım olmadı. Xk'nın Re-maidenını yaptım. 450 ile de kırım sonrası uçuşu yaptım. Modellerde herhangi bir sorun yok. Modeller taş gibi uçuyorlar.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bayadır güncellemiyordum. Dün uçuşları yaptık. 3. Kez modeli yerden kaldırıp uçurdum. Tictoc yaptım, çok yüksek ihtimalle horm sıyrıldı ve komut almadı. Düzelttik bir şekilde. Son takla atayım ineyim derken modeli düşürdük(Pilotaj kaynaklı değil tamamen mekanik problem sebebiyle.). İlk adam akıllı kırımım oldu. Neyse ki ucuz atlattık. Feathering ve main shaft gitti sadece.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Gyro ve swash kontrol öyle bıçaklardan tutup helikopteri sağa solla nolcak canım edasıyla sallamayla olmaz . Yaptığınız şeyin adı hobi ama hiç şakası olan bir hobi değil o yüzden özen gösterin . Ayrıca ısrarla helikopterin arka kısmına yakın çekim yapıyorsunuz . Kuyruç bıçağı yerden taşı ikinizden birinin alnına yapıştırınca biraz daha mesafe koyarsınız .

Belli ki elin iyice alışmış helikoptere . En baştan dikkatli olun sonuna kadar keyifli giden bir hobiniz olsun . Uçuşlarınız kırımsız olsun beyler :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Gyro ve swash kontrol öyle bıçaklardan tutup helikopteri sağa solla nolcak canım edasıyla sallamayla olmaz . Yaptığınız şeyin adı hobi ama hiç şakası olan bir hobi değil o yüzden özen gösterin . Ayrıca ısrarla helikopterin arka kısmına yakın çekim yapıyorsunuz . Kuyruç bıçağı yerden taşı ikinizden birinin alnına yapıştırınca biraz daha mesafe koyarsınız .

Belli ki elin iyice alışmış helikoptere . En baştan dikkatli olun sonuna kadar keyifli giden bir hobiniz olsun . Uçuşlarınız kırımsız olsun beyler :saygilar:
Öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim Özgür Abi. Bu modelin bu ilk uçusu değil ondan dolayı üstten bir kontrol yaptım. Videoda gözükmeyen bir kontrol daha yapmıştım zaten. Yani modelin her şeyi tamdı. Sadece söyle bir baktım açıkcası...
Modelin yakınlık konusuna gelince. Modelle aramızda yaklaşık 7-8 metre vardı. Videoda öyle gözükmemiş olabilir ama ben bu konuda çok temkinliyimdir. Model havadayken de zaten benden 20-25 metre ilerde oluyor. Bu hobinin ne kadar tehlikeli olduğunu yaşayarak öğrendiğimiz için videodaki gibi gözükmediğinin garantisini verebilirim...
Teşekkür ederim abi, sanada kırımsız uçuşlar.:saygilar: