Video Align Trex 450 Uçuş Videoları

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bir uçuş daha yaptım. İyi seyirler.
Öncelikle Nose in hover çok net ve temiz çıkmış, tebrik ederim :bravo::thumbup: Onun harici 2 yorumum olacak :

1 - Hover sırasında hala aşırı irtifa kaybediyor ve yere çok yaklaşıyorsun. Bunun sebebi nedir ? Kumandanın gaz stick yoksa tırtıklı mı ? Eğer öyle ise bu tırtık kısmını iptal et, Heli kumandasında tırtığa gerek yok.

2 - Bilgi olarak paylaşmış olayım. “Alan turu” demek alanı turlamak değildir :D Hareket olarak alan turu, aynı yükseklikte yere paralel bir şekilde yatay 8 çizmek demektir ve başlarda pek de kolay bir hareket değildir :)

Taha Koçak

Tecrübeli Uye
Web sitesi
tahakocak.com.tr
İlgi Alanı
Heli
Öncelikle Nose in hover çok net ve temiz çıkmış, tebrik ederim :bravo::thumbup: Onun harici 2 yorumum olacak :

1 - Hover sırasında hala aşırı irtifa kaybediyor ve yere çok yaklaşıyorsun. Bunun sebebi nedir ? Kumandanın gaz stick yoksa tırtıklı mı ? Eğer öyle ise bu tırtık kısmını iptal et, Heli kumandasında tırtığa gerek yok.

2 - Bilgi olarak paylaşmış olayım. “Alan turu” demek alanı turlamak değildir :D Hareket olarak alan turu, aynı yükseklikte yere paralel bir şekilde yatay 8 çizmek demektir ve başlarda pek de kolay bir hareket değildir :)
Teşekkür ederim öncelikle abim.
1- Konuya gelicek olursak kumanda tırtıklı, irtifa olayı biraz ona birazda kendi isteğimle yaptığım bir şey.
2- Bu bilgi için de ayrı teşekkür ederim, benim yaptığım ne oluyor o zaman abi? :)
Cevabı sanırım buldum, Basic Circle. :saygilar:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari

Özgür Öztürk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Bu bilgi için de ayrı teşekkür ederim, benim yaptığım ne oluyor o zaman abi?
Acemi olduğun için acemi uçuşun, ortan sevye olsaydın beceriksizlik olurdu yaptığın 🤭 . Normalde helikopteri biraz daha hızlı gaz verip yükseltseydin ve yine o hızda alçaltsaydın , bunu pilin anlık verdiği gücü ölçmek için yaptığını söyleyebilirdim ama pilin sana vereceği anlık ivmelenmenin şu etapta bir önemi yok . Genelde racing quad kullanan arkadaşlar bu yöntemle pillerin kalitesini ve o üzerlerinde yazan değerlerin ne derece doğru olduğunu bu şekilde tecrübe ederler .

• Beğen
Tepkiler: Taha Koçak

Taha Koçak

Tecrübeli Uye
Web sitesi
tahakocak.com.tr
İlgi Alanı
Heli
Acemi olduğun için acemi uçuşun, ortan sevye olsaydın beceriksizlik olurdu yaptığın 🤭 . Normalde helikopteri biraz daha hızlı gaz verip yükseltseydin ve yine o hızda alçaltsaydın , bunu pilin anlık verdiği gücü ölçmek için yaptığını söyleyebilirdim ama pilin sana vereceği anlık ivmelenmenin şu etapta bir önemi yok . Genelde racing quad kullanan arkadaşlar bu yöntemle pillerin kalitesini ve o üzerlerinde yazan değerlerin ne derece doğru olduğunu bu şekilde tecrübe ederler .
Teşekkür ederim abim, aslında bilerek yaptığım bir şeydi ama biraz büyüdü olay :laugh:. Sonraki uçuşta sabit tutucam. :):saygilar: