Brain Ayarı hakkında değişik Sorular / Cevaplar

Bugün üniteyi sifirlayip sıfırdan kurulum yaptım Tekrar alana gittim,maalesef değişen birşey olmadı rescue çektiğimde şaşılacak Bir şekilde heli burnunu ani olarak havaya dikiyor Ve hiç pozitif aci vermiyor,yazilimsal Bir sorun Gibi duruyor.

VE bu sorun güncellemeden önce keslinlike yoktu helide Kırım yapmadığına göre başka birşey gelmiyor aklıma
Heli tarafında bir sorun, ki olay rescue olunca bu modeldeki aşırı vibrasyon oluyor, olmadığından %100 emin olmak için Dinçer’in Brain2 bu modele geçirip, logları da ayarlayarak bir deneme daha yapar mısın Ali. Bakalım rescue çektiğin anda servolara hangi komutlar gidiyor ve en önemli de o sıra modeldeki vibrasyon seviyesi ne.

Belki de ömrünü tamamlamış bir parça rescue çekilince yani ani pitch verdiğinde limiti aşan bir vibrasyona neden oluyor ve ünite sapıtıyor, ki olmayacak bir şey değil bence.

Eğer Brain2 sorun devam ederse, o zaman uçuş videosu, log dosyaları ile beraber helifreak bir konu açıp, sorunu incelemelerini söyleriz. Bu haliyle modelde aşırı vibrasyon var deyip geçerler. Çünkü güncelleme sonrası indiren yüzlerce kişi benzer bir sorun rapor etmedi henüz.

Yada 600 nitronun üzerindeki ikon'u Takip denerim rescue düzgün çalışırsa Sorun ünite,calismazsa bir Yerde sorun Var demektir.

BU arada 600 nitrodaki ünite guncellenmedi ondaki yazılımı tasima şansımız varmı?

Yada 600 nitronun üzerindeki ikon'u Takip denerim rescue düzgün çalışırsa Sorun ünite,calismazsa bir Yerde sorun Var demektir.

BU arada 600 nitrodaki ünite guncellenmedi ondaki yazılımı tasima şansımız varmı?
Ali uçuş yaptıktan sonra logları bir kontrol et bakalım vibrasyon vs.. aksi bir durum var mı sonrasında diğer denemelere başlarsın, yerde hiç denedin mi servo hareketleri yerdeyken nasıl

1 servo arızalı olmasın ? Rescue anında güçsüz kalıp o tarafa yatırıyor olmasın modeli ?
Zamanında yüke bindiğinde anlamsız şekilde yana yatırıp defalarca kırım yaşadığım modelimi hatırladım bir an :) Problem servoda imiş (statik halde problem yok gibi görünsede)

Fatih Abi ikonda maalesef log tutma özelliği yok.Yerde herşey düzgün çalışıyor.

Şafak Bey servolardan Biri sıkıntılı Olsa inanın uçuş sırasında Kesinlikle anlardım.

Aynen benimkini kullanırız her turlu abi. Ben yaptigim araştırmalarda ve sizin notlarinizda hep titreşim ile karşılaştım. Unitenin altını jel bant vs. İle iyice besleyip tekrar deneyecegim.

Aynen benimkini kullanırız her turlu abi. Ben yaptigim araştırmalarda ve sizin notlarinizda hep titreşim ile karşılaştım. Unitenin altını jel bant vs. İle iyice besleyip tekrar deneyecegim.
Bence öncelikle bu sorunlu şekilde bir ucup, titreşim seviyelerini görmek ve değerlendirmek lazım. Sonra iyileştirici revizyonlar yapılması daha yerinde olacaktır diye düşünüyorum.

Fatih Abi ikonda maalesef log tutma özelliği yok.Yerde herşey düzgün çalışıyor.

Şafak Bey servolardan Biri sıkıntılı Olsa inanın uçuş sırasında Kesinlikle anlardım.
o zaman Mehmet abinin dediği gibi Dinçerin ünitesini denemek lazım, ama dediğin gibi sorun yazılımsal görünüyor malesef Ali

Dinçer elinde varsa 3 veya 4 MM metal bir plaka kullanırsan montajda daha iyi verim alırsın.Ben vibrasyon ve ünite hata verme problemini tavsiye üstüne bu şekilde çözmüştüm.

hımm o zaman Mehmet abini dediği gibi Dinçerin ünitesini denemek lazım, ama dediğin gibi sorun yazılımsal görünüyor malesef Ali
Inşallah öyledir demeyeceğim çünkü eğer öyle ise çözüm biraz vakit alacak Fatih :D Dediğim gibi yeni versiyonu kullanan Emre dahil şu ana kadar böyle bir sorun raporlanmadı.
Dinçer elinde varsa 3 veya 4 MM metal bir plaka kullanırsan montajda daha iyi verim alırsın.Ben vibrasyon ve ünite hata verme problemini tavsiye üstüne bu şekilde çözmüştüm.
450 sınıfı ve nitroyu bir tarafa bırakırsak özellikle 700 sınıfı elektrikli bir modelde farklı pad kullanımı yeterli olacaktır.

Eğer metal plaka kullanacak kadar bir titreşim var ise kesinlikle önce bu sorunun sebebini bulup düzeltmek lazım. Çünkü bu kadar gereksiz vibrasyon modeli de yoracaktır.

Align kuyruk palleri takılı titireşim testi yaptım log kaydını aldım allta paylaşıyorum .

bu titreşim şiddeti üniteyi etkilermi acaba ?

brain uygulaması vibrasyon load kısmına dosyayı göstererek izlenebilir paller sökülü titreşim sıfır.

Akşama bakmaya çalışayım ama esas olan paller takılı uçuş sırasında kayıt edilmiş loglardır. Mesela Goblin 380’de yerde iken nerede ise sıfır vibrasyon varken uçuş sırasında pitch pump hareketinde anlık ciddi vibrasyon ortaya çıkıyordu.

Az önce baktım Ali. En yüksek vibrasyon olduğu kısımın ekran görüntüsü ekte. Ama göreceğin üzere oldukça düşük.

Burada limit GRI alan. Eğer titreşim bu GRI alanın dışına taşarsa, o zaman sorun var demektir.

Ama dediğim gibi yerde palsiz alınan bu ölçüm pek de anlamlı değil

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol