Brain Ayarı hakkında değişik Sorular / Cevaplar

Az önce baktım Ali. En yüksek vibrasyon olduğu kısımın ekran görüntüsü ekte. Ama göreceğin üzere oldukça düşük.

Burada limit GRI alan. Eğer titreşim bu GRI alanın dışına taşarsa, o zaman sorun var demektir.

Ama dediğim gibi yerde palsiz alınan bu ölçüm pek de anlamlı

Anladım Mehmet Abi,açıkçası 700 sınıfı bi helide kuyruk haricinde üniteyi etkileyecek titreşime sebep olacak başka birşey olduğunu Pek sanmıyorum,main saft ve rulmanlar linkler kontrol edildi.
Bugün Birde ünite pozisyonunu desgitirp dememe yapacam

Anladım Mehmet Abi,açıkçası 700 sınıfı bi helide kuyruk haricinde üniteyi etkileyecek titreşime sebep olacak başka birşey olduğunu Pek sanmıyorum,main saft ve rulmanlar linkler kontrol edildi.
Bugün Birde ünite pozisyonunu desgitirp dememe yapacam
Normal şartlar altında vibrayon zaten beklediğimiz bir şey deği Ali :)

Bugün ünite pozisyonunu değiştirip alana gittim sonuç mükemmel,şimdi Video atıyorum kendiniz görün anlatmaya gerek yok:)
Öncelikle sorunun çözüme kavuşmasına çok sevindim :yuppi::hoppa:

Ama neden bu sorun oldu ve nasıl çözüldü anlamadım ? Eski pozisyonu neydi, şimdi ne yaptın ? Bunu da açıklar mısın Ali, sana zahmet.

• Beğen
Tepkiler: fatih cebir
Öncelikle sorunun çözüme kavuşmasına çok sevindim :yuppi::hoppa:

Ama neden bu sorun oldu ve nasıl çözüldü anlamadım ? Eski pozisyonu neydi, şimdi ne yaptın ? Bunu da açıklar mısın Ali, sana zahmet.

Mehmet abi üniteyi Daha önce modele yatay yerlestirmistim bu şekilde kullaniyordm ve kesinlikle sorunuz çalışıyordu. Rescue sorusunda oto level doğru çalışmadığını tespit ettim ( muhtemelen güncelleme kaynaklı )

Üniteyi x7 alt tarafa düz şekilde yerleştirdim ve programdan doğru pozisyonu seçince rescue düzgün çalıştı belkide benim Gibi ünteyi yatay kullanan olmadığı için böyle Bir sorun rapor edilmedi.

Ünite kesinlikle yatay pozisyonu doğru algılanıyor Ve düzgün oto level yapamıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim ünite de tamam kurtarma mükemmel çalışıyor. bendeki sorunu vibrasyon olarak tespit ettim. yaptığım araştırmalarda ve Fatih' in önerisi ile 2 mm kalınlığında metal plaka kestirdim ayrıca titreşimi keseciğini düşündüğüm çeşitli malzemeler ile ünitenin altını iyice doldurdum. akşam üzeri mini bir buluşmamız oldu, deneme yaptık sonuç mükemmel içim çok rahatladı. Ben ilk kez başarılı bir şekilde rescue kullandığım için kurtarmayı yeni bulmuş gibi biraz heycan yaptık, güzel bir şekilde uçuşları tamamladık. :halay:

You must be registered for see images attach

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dincer sorunu tesbit etmene ve rescue'dan keyif almana sevindim. Ama sunu soyleyim, benim nitro helilerimde bile bu kadar titresim zimbirtisi yok. Elektrikli bir helide, hele ki 700'de standart pedin gayet yeterli sonuc vermesi lazim. Demem o ki, su anda sorun cozumlenmis degil, uzeri ortulmus durumda. Hazir elinde brain2 varken titresim kayitlarini da kullanarak sorunun veya sorunlarin kaynagi bulman ve cozmen uzun vadede daha saglikli olacaktir.

Emre’ye aynen katılıyorum. Sorun ne yazık ki çözülmemiş, sadece üzeri örtülmüş :)

Bir de zamanında Skooum ile ilgili olarak Yozgat buluşması sırasında Alvin ile şöyle bir konuşmamız olmuştu. Eğer şu an sende olduğu gibi vibrasyona ortadan kaldırmak için ünite altı aşırı beslenirse, Hard 3D uçuşlarda ünite performansı salınım nedeniyle ciddi şekilde olumsuz etkilenir.

Senin de sert uçtuğun dikkate alınırsa, esas kök sorunu bularak pad miktarını ciddi oranda azaltmanı tavsiye ederim.

Emre’ye aynen katılıyorum. Sorun ne yazık ki çözülmemiş, sadece üzeri örtülmüş :)

Bir de zamanında Skooum ile ilgili olarak Yozgat buluşması sırasında Alvin ile şöyle bir konuşmamız olmuştu. Eğer şu an sende olduğu gibi vibrasyona ortadan kaldırmak için ünite altı aşırı beslenirse, Hard 3D uçuşlarda ünite performansı salınım nedeniyle ciddi şekilde olumsuz etkilenir.

Senin de sert uçtuğun dikkate alınırsa, esas kök sorunu bularak pad miktarını ciddi oranda azaltmanı tavsiye ederim.
Abi şimdi Sizin aklınıza gelen Olay bizimde aklımıza gelmişti Ve metal koymadan önceki loglara baktık kesinlikle gri bölgeyi geçen titreşim olcmuyordu ünite (dinçer abide brain 2 var havada ölçülen titrerim bunlar)

O yüzden Dinçer Abi böyle Bi yöntem denedi belkide benim kullandığım bant çok kötüydü.

Her ikinizinde problemi, çözüme kavuştunuğuna sevindim. Brain içinden çıkan 3m bant ben kullanmıyorum,çok sert bir yapısı var bence.Tabi vibrasyon ciddi bir proplem, Dinçerin ünitede log özelliğini kullanarak sürekli kontrol etmesi ve sorunun temelini tesbit etmesi Emreninde dediği gibi uzun vade de daha güvenli ve sağlıklı olacaktır.:saygilar:

Abi şimdi Sizin aklınıza gelen Olay bizimde aklımıza gelmişti Ve metal koymadan önceki loglara baktık kesinlikle gri bölgeyi geçen titreşim olcmuyordu ünite (dinçer abide brain 2 var havada ölçülen titrerim bunlar
Eğer Gri alana geçen vibrayon yoksa bu konulan pad bir fonksiyonu teorik olarak yok demektir. Rescue şaşırtan şey gri alanı taşan vibrasyon.

Böyle bir durum yokken bu kadar pad kullanarak rescue sorunu nasıl çözüldü valla ben anlamadım Ali ?

• Beğen
Tepkiler: fatih cebir
HF de gezinirken son konular arasında gördüm. Eleman normal uçuşlarını yapıyor, sonra bir ara bluetooth ile bağlanıyor, pitch açılarını değiştiriyor, sonraki ekrana ilerliyor, geri butonuna basıyor, çıkmak istediğini onaylıyor. Gyro oryantasyon ekranına veya diğer ekranlara uğramıyor. O ara sanırım gyro oryantasyonu kendiliğinden değişiyor, servolar doğru merkezlemiyor.

Bu tarz değişiklikler yaptıktan sonra her ekrana bakıp herşeyin olması gerektiği gibi olduğundan emin olun.

Merhaba,

Geçtiğimiz haftalarda brain2 rescue doğru çalışmaması şikayetim vardı. Kurtarmanın sapıtma olayını vibrasyon kaynaklı olacağı konusunda araştırmalarıma ve foruma göre karar vermiştim. Kendime göre bir takım pad değişimleri yaparak vibrasyonu azaltmaya calstim. Sonuç olumlu olmuştu. Bu Cumartesi yaptığım uçuşta kurtarma denemesi yaptigimda bir terslik olduğunu fark ettim. Modelde işlem yine gerçekleşip son anda model bir tarafa yanal harekete geçti. Uçusuma devam ettim. Modeli biraz zorladım aniden modelde güç kaybı oldu düşük kafa devrinde sorunsuz iniş yaptım. kontrol yaparken Ana dişlinin havada siyirmis olduğunu fark ettik. Yaptığım son kırımdan sonra tahminim ana dışlıde aşınma mevcuttu ve toplarken fark etmedik. Lafı uzattım, modelde kurtarmanın doğru çalışmaması nı sağlayan sorunun yorulmus ana dişli olduğunu düşündüm. Muhtemelen sıyırma öncesi az bir tutunma sayesinde bana uçuş yaptırdı ve aşırı vibrasyondan ötürü rescue doğru çalışmadı.

Bilgi olması maksadıyla başımdan geçeni paylaşmak istedim.

Lafı uzattım, modelde kurtarmanın doğru çalışmaması nı sağlayan sorunun yorulmus ana dişli olduğunu düşündüm. Muhtemelen sıyırma öncesi az bir tutunma sayesinde bana uçuş yaptırdı ve aşırı vibrasyondan ötürü rescue doğru çalışmadı.
O zaman bu hafta sonu yeni dişli ve normal pad kullanarak durumu bir teyid edelim bakalım ne olacak. Bilgilendirme için teşekkürler @Dinçer SARIEREN :thumbup: