Brain Ayarı hakkında değişik Sorular / Cevaplar

Arkadaslar bugun 2 pil sıkıntısız uçtum. 3 . sefer pili taktigim zaman unitenin tepkisiz olduğunu gördüm. Normalde yanlis hatirlamiyorsam pili takinca unitenin isiklari surekli yanip sönüyordu. Şu anda ise unitenin isikları sabit. Yanıp sönmüyor. Servoĺari merkezlemiyor. Ama bazen servolarin birini en alta cekiyor. Bazen ikisini öne yatiriyor. Bazen hic tepki yok. Ama kumandadan hic bir sekilde hareket yok. Bind isleminde sikinti yok. Çünkü satellite isigi sabitleniyor. Birde esc isigi surekli yanip sonuyor. Sorun neden acaba ? Bu arada tüm soketleride takip cikardim. Ama sonuç ayni.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Alici kablosu veya portu zarar gormus olabilir. Seri port kablosunu cikarip bir dene, kabloda kisa devre varsa uniteyi boot moduna aliyor olabilir. Bunlar degilse, unitenin yazilimi bir sekilde zarar gormus olabilir, uniteyi sifirlayip, yeniden firmware yuklemeyi dene. Bu da olmazsa, unite bozulmus olabilir.

Bu model bana tanidik geliyor sanki :)

Benim de ikon'da garip bir olay gelmişti başıma, x7 ye enerji verdiğimde sadece üzerindeki kırmızı ışık yanıp sönüyordu, servolara hiç enerji gelmiyordu, sök, tak hiç hareket yok aha dedim ünite gitti, sonra pc bağlantısı yapmayı akıl ettim, ikon yazılımını çalıştırdığım gibi bozuk yazılım hatası verdi, ok dedim, yazılımı tekrar attı sanırım, şak diye herşey normale döndü, nedir neden böyle oldu orasını anlamadım doğrusu.

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan KÖSOĞLU
Alici kablosu veya portu zarar gormus olabilir. Seri port kablosunu cikarip bir dene, kabloda kisa devre varsa uniteyi boot moduna aliyor olabilir. Bunlar degilse, unitenin yazilimi bir sekilde zarar gormus olabilir, uniteyi sifirlayip, yeniden firmware yuklemeyi dene. Bu da olmazsa, unite bozulmus olabilir.

Bu model bana tanidik geliyor sanki :)
Emre abi kablolarla ilgili herşeyi denedim. Hatta farklı esc de taktım. Sonuç aynı. Umarım yazılımsal bir sıkıntısı vardır da portlarla ilgili bir sıkıntısı yoktur. Bilgisayara bağlayıp bakacağım. Bu arada modeli benden iyi tanıyorsundur :)

Benim de ikon'da garip bir olay gelmişti başıma, x7 ye enerji verdiğimde sadece üzerindeki kırmızı ışık yanıp sönüyordu, servolara hiç enerji gelmiyordu, sök, tak hiç hareket yok aha dedim ünite gitti, sonra pc bağlantısı yapmayı akıl ettim, ikon yazılımını çalıştırdığım gibi bozuk yazılım hatası verdi, ok dedim, yazılımı tekrar attı sanırım, şak diye herşey normale döndü, nedir neden böyle oldu orasını anlamadım doğrusu.
Aynen Ali kardeşim bende hiç bir şey anlamadım. Güzel güzel uçuyordum. Sert iniş falanda yapmadım. 3. pili takınca bu durum meydana geldi. Bilgisayara bağlayınca sonucu buradan yazarım.

Arkadaşlar sorun yazılımsalmış. Az önce pcye bağladım. Hemen otomatik birşeyler yükledi. Checking ,writing ve bir şey daha vardı. 3 farklı yüklemeyi alt alta yaptı. Sorun düzeldi. Teşekkürler.
Hadi gözün aydın Oguzhan :thumbup: