[DIY]: Arduino ile Navigasyon Işık Uygulaması

Arduino ile Navigasyon Işık Uygulaması

Banggood da Kadıköyde olsa bile gidip işi yoluna koymak pek mümkün olmazdı sanırım. İngilizce Hintlilerden çekmedi Çinlilerden çektiğini :D

Emre Kaman' Alıntı:
Banggood da Kadıköyde olsa bile gidip işi yoluna koymak pek mümkün olmazdı sanırım. İngilizce Hintlilerden çekmedi Çinlilerden çektiğini :D

Açsak mı bi Banggood şubesi Kadıköy'e? :D

Olur aslında, ismi de "yok yokçu" olsun. Ama siparişleri bi kerede göndermek yok, en az üçe bölelim :D

İyi Banggood lafının üstüne gelir ya da Banggood'u an çomağı hazırla. Hangisi? :D :D :D

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• 20150217_114315 1.jpg
    20150217_114315 1.jpg
    78.3 KB · Görülme: 91

Ahaha :D 4 paket birden! Sen o paketleri bi aç, sonra kendin karar ver abi.. :D

Emre Kaman' Alıntı:
Ahaha :D 4 paket birden! Sen o paketleri bi aç, sonra kendin karar ver abi.. :D

Bak gıcıklık olsun diye demiyorum ama tümü tam ve eksiksiz geldi yahu. :) :D :) :D

Sen sipariş verirken "Banggood duası"'nı okumuyorsun anlaşılan. :lol:

Bu arada Banggood sadece üç paket. Biri de Fasttech.

Abi onu ben bilmiyorum.. Ben bi tek gümrük duasını okuyorum.. :D

Emre Kaman' Alıntı:
Abi onu ben bilmiyorum.. Ben bi tek gümrük duasını okuyorum.. :D

İşte bak sorun belli oldu. Banggood duası okunmadan verilen Banggood siparişleri çarpılıyo! Ama dua Çince. Bilmem ezberleyebilir misin. :D

Sümer Yamaner' Alıntı:
İşte bak sorun belli oldu. Banggood duası okunmadan verilen Banggood siparişleri çarpılıyo! Ama dua Çince. Bilmem ezberleyebilir misin. :D

Ezberim kuvvetlidir de, çincede ç sesi çok kullanılıyo, ben de onu zor söylüyorum. İçimden okurum olmazsa.. :D

Hadi bakalım herkes kod başına. Yeni Arduino projeleri gelsin! Bırakın oradan buradan şikayet etmeyi. Banggood paketiniz gelmiyor diye önünüze koskoca Arduino simülatörü koyduk yahu! :p :D :p :D

Arkadaşlar, her tür engellere rağmen fırsat buldukça, basit Arduino denemelerine devam ediyorum. Bu konunun başında Zafer beyin verdiği kodla çakan beyaz led uygulamasını denedim. Konu Arduinoya yükledim, USB'den çalışmasında sorun yok. Ancak, radyo bağlantısı yapıp denediğimde tamamen farklı şekilde çakıyor. Aşağıda kısa videosunu ekledim. Radyo ile neden anlaşamamış olabilir acaba?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ömer Bey, Arduino plaketinin beslemesini Vin'den mi 5V girişinden mi yaptınız? Alıcıdan başka herhangi bir sinyal geliyor mu?

Kullandığınız kod bu mu?

Kod:
int sensePin = 5;
int ledPin = 4;
unsigned long duration;

void setup() {
  pinMode(sensePin, INPUT);
  pinMode(ledPin, OUTPUT);
}

void loop() {
  duration = pulseIn(sensePin, HIGH);
  if (duration > 1600) {
    patternLed(200);
  } else if (duration > 1400) {
    patternLed(80);
  } else {
    patternLed(30);
  }
}

void patternLed(int LedDelay) {
  digitalWrite(ledPin, HIGH);
  delay(LedDelay);
  digitalWrite(ledPin, LOW);
  delay(LedDelay);
}

Eğer bu ise sanırım alıcı sinyalini hatalı bir pine bağladınız ve Arduino'nun giriş sinyali beklediği pin havadan statik elektrik kapıp farklı patternlere yol açıyor.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ömer Bey, Arduino plaketinin beslemesini Vin'den mi 5V girişinden mi yaptınız? Alıcıdan başka herhangi bir sinyal geliyor mu?

Sümer bey, (+) Vin'den, (-) yanındaki GND'den. Alıcıdan gelen sinyal D5'de. Ama led'in (-) ayağı da karşı sıradaki GND'da. Bağlantılar Zafer bey'in baştaki anlatımına göre yapmaya çalıştım. İlk sayfadan alıntı yapamadığım için koyamıyorum, tam olarak videonun altındaki şema ve kodlar.