FT 3D - Scratch : Yeni Bir Depron 3D Yapım

• Konbuyu başlatan l3ycerkez
  • Başlangıç tarihi
  • 9,490
Ynt: Yeni Bir Depron 3D Yapım

Mesut AKIN' Alıntı:
4.7 hatve çok düşük bence, quad pervanesi sanırım. Bence en az 6 hatve kullanın

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesutcum sen daha iyi bilirsin gerçi ama bence hatve yükseltikçe hız artacak, bu modelde akrobasi (Hower) yapmak isteyenler için düşük hatveli pervaneler yani slow uçuş daha sağlıklı olmazmı?

Herkese selamlar...Bende aranızda yeniyim bu modele başlamak istiyorum.Acaba 1000 kv motor ,30a esc, 11.1 V 3 S LiPo Pil 2200 mAh 30C uygun mu..Teşekkür ederim..

ozan yüksel' Alıntı:
Herkese selamlar...Bende aranızda yeniyim bu modele başlamak istiyorum.Acaba 1000 kv motor ,30a esc, 11.1 V 3 S LiPo Pil 2200 mAh 30C uygun mu..Teşekkür ederim..
Sizede selamlar ama kayıt olduktan sonra gelen mesajı okumamışsınız. Önce tanışma konusu açarsanız rckolik olarak hoşgeldiniz deriz.
Motor 30amp esc istiyorsa büyük ihtimal modeli uçuracak güçte olur. Motorun ismini modelini biliyorsanız kaç W olduğunu internetten öğrenebilirsiniz.

Merhaba.Model icin hangi motoru kullanmayi dusunuyorsunuz? 30A esc de kullanabilirsiniz fakat ekstra agirlik olur.20A esc genelde yeterli olur ama motorun cektigi akimi bilmemiz gerekiyor.Bu tip modellerde genelde 3s 1000-1300mah 20c lipo ideal olur.3s 2200mah 35c kullanirsaniz agirlik artacagindan inis mesafesi artar ve biraz sikintili olur.Kullanacaginiz ekipmanlari detayli yazarsaniz daha iyi yardimci olabiliriz.

Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.Linkteki motor esc pervane ve batarya yı almayı düşünüyorum..

batarya

ozan yüksel' Alıntı:
Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.Linkteki motor esc pervane ve batarya yı almayı düşünüyorum..

batarya
o motor 150w civarıdır. Ft sitesinde 250w motor önermiş. Modelin ağırlığı 700gr ı geçmezse normal uçuş için o motor yetebilir ama hover yaparmı emin değilim. Piller konusunda sıkıntı vardı. Yurtdışından pil girişi yasaktı. Pil siparişi vermedim uzun zamandır o yüzden son durum ne bilmiyorum. Sipariş vermeden önce forumdaki konulara bakabilirsiniz

Merhaba.Modelin elektroniksiz ağırlığı 439 gr yaklaşık olarak.Toplam uçuş ağırlığı 750-800 gr olsa, 1500gr çekiş gücü olan bir motor hover yaptırır diye düşünüyorum.Linkini verdiğiniz motor u kullandım 140watt gücünde yaklaşık 700-800gr çekiş gücü var.3S lipo ile 250-300 watt gücünde bir motor tercih ederseniz yeterli gelir diye düşünüyorum.Ayrıca linkini verdiğiniz motorun 30A esc'si daha çok Quadcopter için.Yani programlama yapamazsınız en azından modelci büyüğüm öyle söylemişti daha önce.Belirtmiş olduğunuz lipoyu en fazla 25A akım çeken motor ile kulanabilirsiniz.Motor 25A den fazla akım çekiyorsa lipo şişer bilginiz olsun.Saygılar

Çok teşekkürler ilginize.Sanki bu motor ve esc olur gibi ne dersiniz..

Motoru inceledim 3s lipo ve 9x4,7 pervane ile 700gr çekişi var.Belki uçurmaya yetecektir ama akrobasi için yetersiz kalacağı düşüncesindeyim.

Çaylak modele uygun olurmu peki?Yada önereceğiniz başka motor varmı..

ESC:
Motor:
Pervane:10x5
Lipo batarya: 3S 1800mAh 25C
3S 1300mah 25C

Çaylağı ilk sorduğunuz 140watt olan motorla da uçurmuştum fakat yeterli geldiğini söyleyemem.Yaklaşık olarak %80-85 gaz oranında uçurabiliyordum 10x5 pervane ile.Linkini verdiğim motor ile çekiş gücü sorunu yaşayacağını sanmıyorum.10x5 pervane ile 1400-1500gr çekiş ürettiği belirtilmiş.Tüm bunları 750-800gr ağırlığı olan akrobasi modeli için yazıyorum.Ağırlık daha az olursa herşey değişir.Saygılar