GeoLink : Spirit Ünitelere GPS Modülü

Bu geolink sistemini kullanan var mı acaba ? Her özelliğini geçtim 5mt'de kurtarma özelliği ilgimi çekti. Gerçekten de modeli kurtaran bir özellik mi?

Switch ile mi devreye alınıp devreden çıkarılıyor ? Diğer türlü modeli indireceğimiz zaman irtifa durumu ne oluyor ?

Ürün yeni sayılır ve bildiğimiz kadarıyla henüz Türkiye’de alıp kullanan olmadı.
Çok teşekkür ederim Mehmet Abi. Maddi durumumla birlikte Geolink'i kullanmaya aday adayı olabilirim. İddia ettiği özellikler çok cezbedici. Kısmetse mutlaka denemeyi düşünüyorum. O zamana kadar daha önce tecrübe edip kullanan olmaz ise ayrıntılı olarak paylaşımda bulunmak an itibariyle hedeflerim arasındadır...

Aklıma takılan bir soru var bu gps ile irtifa ayarlamada. Bilgisi olanlardan yorum bekliyorum.
Dedemin djı mavic dronu var yada quadı :) ondada dronun irtifası yazıyor uçarken. Yalnız şöyle bi sorun vardı ki bu sorun yüzünden kavaklara da çarpmıştı. (sensörler devre dışı moddaydı) Mesala dron havalanıp 20 dakika sonra geldiğinde inerken boy hizasına geldiğinde 7m irtifa gösteriyordu. Kalktığı yere iniyor. Yani rakım farkı falan yok. Yani en az 5m bi fark vardı. Hatta bazen bu makas daha da açılıyordu. Bunu araştırdığımızda yüksekliği tam olarak ölçmenin pek mümkün olmadığını öğrendik. Havadaki basınçla falan mı ayarlıyormuş tam hatırlamıyorum. Yani bütün mavicler bu şekildeymiş. Şimdi asıl sorum şu: Bu spirit ve gps modülü irtifayı ne ile ölçüyor. Benzer durumlar yaşanılabilir mi?
Şu iki videoda model belli bir irtifaya indiğinde yukarı doğru atıyor modeli tamam sorun yok :D ama kimse böylesine yavaş şekilde irtifa kaybını engellemesi için bu gps modülüne para vermeyecektir diye düşünüyorum :D eğer bu irtifa kaybı hızlı veya iyice irtifa kazanıp tekrar aşağı indiğinde yada model ters düz manevralarla geldiğinde verdiği tepki net olacak mı yoksa bizim maviş gibi kavaklara kafa mı atacak :D
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Örnek olarak 7:35 ile 7:45 arasında 2kere yukarı atıyor modeli

Manuel'ini ön bilgi için okumuştum. Bu cihaz da basınç ile ölçüm yapıyor. Konnektör girişini kesinlikle kapatmayın,oradan ölçüm yapıyor şeklinde manuel'e not düşmüşlerdi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aklıma takılan bir soru var bu gps ile irtifa ayarlamada. Bilgisi olanlardan yorum bekliyorum.
Dedemin djı mavic dronu var yada quadı :) ondada dronun irtifası yazıyor uçarken. Yalnız şöyle bi sorun vardı ki bu sorun yüzünden kavaklara da çarpmıştı. (sensörler devre dışı moddaydı) Mesala dron havalanıp 20 dakika sonra geldiğinde inerken boy hizasına geldiğinde 7m irtifa gösteriyordu. Kalktığı yere iniyor. Yani rakım farkı falan yok. Yani en az 5m bi fark vardı. Hatta bazen bu makas daha da açılıyordu. Bunu araştırdığımızda yüksekliği tam olarak ölçmenin pek mümkün olmadığını öğrendik. Havadaki basınçla falan mı ayarlıyormuş tam hatırlamıyorum. Yani bütün mavicler bu şekildeymiş. Şimdi asıl sorum şu: Bu spirit ve gps modülü irtifayı ne ile ölçüyor. Benzer durumlar yaşanılabilir mi?
Şu iki videoda model belli bir irtifaya indiğinde yukarı doğru atıyor modeli tamam sorun yok :D ama kimse böylesine yavaş şekilde irtifa kaybını engellemesi için bu gps modülüne para vermeyecektir diye düşünüyorum :D eğer bu irtifa kaybı hızlı veya iyice irtifa kazanıp tekrar aşağı indiğinde yada model ters düz manevralarla geldiğinde verdiği tepki net olacak mı yoksa bizim maviş gibi kavaklara kafa mı atacak :D
Örnek olarak 7:35 ile 7:45 arasında 2kere yukarı atıyor modeli

Dedemin dji dronu var nedir ya Ali Haydar korkutma beni ? dede dediğin bastonuyla evden kahveye gider gelir, nasıl bir dededir sendeki ??. Maşallah dedeme, drone cu dede.

Arkadaşlar merhaba. 1 hafta önce sipariş verdiğim geolink elime ulaştı. kurulumla ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa desteklerini beklerim.
Hayırlı olsun. Ben de almayı düşünüyorum. Aldığım zaman manueline bakacaktım. Manueli de wikipedia üzerinden yayınlamışlar. Onu gördünüz mü acaba ? Çünkü yanılmıyorsam Geolink'e sahip olan Türkiye'deki ilk kişisiniz. :) Hayırlı olsun,sayenizde daha kolay anlaşılır olacak bu ünite.

Bu arada genel bir bilgi olarak otomatik rescue ayarını minimum 5 metre değil de 1 metre olarak ayarlayabiliyormuşuz.Yani helikopter yere 1 metre yaklaştığında rescue devreye girip kurtarabiliyormuş. Ancak güvenli bir kurtarma icin 5 metreyi tavsiye ediyorlarmış. Ciddi bir iddia ama pratikte nasıl olur bilemiyorum.

Son düzenleme: