Goblin 500 Sport & Trex 550 L Dominatör

Mustafa Atabek' Alıntı:
İbrahim paketi enine boyuna köpüklüyolar haliyle büyük oluyor ben fastladla iletisime gecip dusuk gostermelerini ve ups ile gondermelerini rica etmistim onlarda siz istersiniz biz yapmazmiyiz diyerekten[emoji12] şu 13 poundluk linkin bi ödemesini yapın bakalım dediler yaptık neticede paketin elime ulaşması 1 hafta 10 günü buldu gümrük incelemeye girdi 80TL vergi çıkardılar bunada şükür dedik[emoji6]

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Nasıl yani Mustafa Faturayı düşük göstermek için bir nevi rüşvet istediler ha :eek:
13 pound tekrardan yatırdın.
Bak hele sen ingiliz baronuna :laugh:
Peki gümrükteki 80 TL, kendilerinin düşük gösterdiği fatura üzerinden mi hesaplanmış?
Gerçek değeri yazsalar daha çok ödeyecektin vergiyi o zaman.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Efendim Esc, kit, combo, 600 700 karışmam hayırlı olsun derim ama kesinlikle sifir ürünün tadı başka bunu belirtmek isterim kardeşim.

SM-G900F cihazımdan gönderildi
Eyvallah Mustafa'm.
Arabada konuştuklarımızı unutmadım bu sefer dediğin gibi olacak inşallah.
Sıfır :saygilar:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Nasıl yani Mustafa Faturayı düşük göstermek için bir nevi rüşvet istediler ha :eek:
13 pound tekrardan yatırdın.
Bak hele sen ingiliz baronuna :laugh:
Peki gümrükteki 80 TL, kendilerinin düşük gösterdiği fatura üzerinden mi hesaplanmış?
Gerçek değeri yazsalar daha çok ödeyecektin vergiyi o zaman.
Büyük ihtimal onlar DHL ile gönderecek ti. Seçimi ups yapınca ek para istemişlerdi. Ki en doğrusu olmuş. Ups ile gelmesi. Diğer türlü iyi gümrük verirdi.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Büyük ihtimal onlar DHL ile gönderecek ti. Seçimi ups yapınca ek para istemişlerdi. Ki en doğrusu olmuş. Ups ile gelmesi. Diğer türlü iyi gümrük verirdi.

Hadi bakim.
Bir şey daha öğrenmiş olduk[emoji1]
Biz de yapalım bari nasıl olacaksa

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERHAN YILMAZ' Alıntı:

Aynen öyle oldu normal seçenek dhl idi ben ups ile istedigim için aradaki farkı istediler kutunun içindende fatura falan çıkmadı sadece malzeme bilgileri yazıyodu ama yinede vergi çıktı nerden araştırdılarda vergi çıkardılar anlamadım

Memurlarda bizim gibi uyanık , üründe fatura yoksa cihazın adını google yazıp buluyor ve vergiyi kesiyor

artık insafına kalmış sen indirim günündemi aldın yoksa başka bir şey mi onları ırgılamaz

*** Daha geçenlerde eğitim için Türkiyeye gelen bilim robotunu gümrükte bekletip vergi kesmişler :laugh: Düşünsenize bilim insanı robotunu alıyo geliyo sizin ülkenize

sizde ondan vergi kesiyorsunuz ha bide az daha geri gönderceklermiş robotu :lol:

80 lira az yalnız o helinin gümrük vergisi için... google a da yazsalar çok mantıklı gelmiyor. 445 liranın vergisi yaklaşık 80 lira, yani ürünün bedeli 100 pound yazmış olabilirler evrakta... Bir kutunun içinden fatura çıkar, bir de ups in kendi evraklarında bedel yazılır. orda 100£ yazmış olabilirler.

DHL kargo firmasından Rasim'in de muzdarip olduğunu biliyorum :(
ups ile göndermeleri için ayrı bir para ödeyeceğiz demekki, sonrası da şansımıza kalmış :-\

Fastlad'de tam olarak o sekilde degil olay aslinda. Eger urunun courrier service ile (ups yada dhl) gonderilmesi gerekiyorsa, urunun parasini kargo haric oduyorsunuz. Daha sonra size kargo parasi cikariyorlar ayrica. Dhl ups'e gore birkac pound ucuz olabilir, ama kibrit kutusunu bile gumruge sokuyorlar. Ups 800exx kutusunu arkasina saklayip geciriyor gumruksuz :)

Kutunun içinden fatura çıkmadı yada düşük gösterilen faturayı aldılar orasını bilemiyorum artık

Faturası 90$ gösterilen 550 Dominatörüm için 55tl vergi ödemiştim bende. 90$ için 55tl vergi normal oluyor ama vergiyi öderken gümrükçü arkadaşa sordum vergileme nasıl oluyor diye. 100$ veya 70€ üzeri alışverişlerinde vergi çıkar demişti. Benim ürün 100$ altında niye vergi alıyorsunuz diye soramadımda :laugh:

O gümrükçü arkadaş yanlış biliyor. Kanunda 75 euro sınır... O da yaklaşık 85 dolar yapıyor. (kurlarda oynamalar oluyor ama aşağı yukarı böyle)

normal yani o fiyata o kadar vergi...

Rasim Öztürk' Alıntı:
O gümrükçü arkadaş yanlış biliyor. Kanunda 75 euro sınır... O da yaklaşık 85 dolar yapıyor. (kurlarda oynamalar oluyor ama aşağı yukarı böyle)

normal yani o fiyata o kadar vergi...
Şimdi Kemal 90$ fatura göstertmiş, biz de fastlade mail atsak 85$ gösterirler mi faturayı? :laugh: