Great Planes P51 D Mustang

Mesut AKIN' Alıntı:
istemeden gundemmi yarattim ben ya :D :D :D
Galiba :) :) :)

Sent from my iPhone using 2

Arkadaşlar, biliyorum artık kabak tadı verdi! Ama son paylaşımdan sonraki gelişmeleri aktarayım;

İnşaat ile ilgili tüm işler bitti. Şu an itibariyle kaplamaya başladım. Elimdeki kaplama ve kırmızı boyayı değerlendirmek adına aşağıdaki resimlere benzer bir kaplama yapacağım;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gelelim aradaki işlere;

Cowling'i kesip yerine alıştırmakla ilgili resimler. Kaba kesim için Dremel kullandım.

Sonra gövdeye sabitledikten sonra, gövdenin alt kısmı ve devamındaki kanat ön kısmını şekillendirdim.

Geç oldu diye şimdilik burada kesiyorum, devamı sabaha...

Abi ben böyle kabağı 3 öğün usanmadan yerim. :)..Harika görünüyor, müthişsin abi.... :bravo: :bravo:

Ömer abi elkine sağlık vallahi imreniyorum sana ve bu uçağa :D maiden yapacağın zaman mutlaka haber ver abi eğer uygun olursam mutlaka yanında olmak istiyorum :)

ömer abi konuyu baştan aşağı okudum sen bu uçağı bitirince bu forumda helici kalmayacak herkes eline bi uçak alacak ellerine sağlık harika oluyo valla uçak yapasım geldi.

Eline sağlık abi harika proje keyifle takip ediyorum :saygilar:

Hepiniz sağolun arkadaşlar. Mesut, ilk uçuşu haberleşip senin gelebileceğin bir zamana ayarlarız. Bu arada kaplama öncesi uçağa benzer halini gösteren bir iki resim ekliyorum, arayı bilahare dolduracağım.

Çok güzel olmuş Ömer abi, eline sağlık. :bravo:

İnsanın verdiği emeğin karşılığını alması çok güzel birşey, tam seyirlik. :saygilar:

Ynt: Great Planes P51 D Mustang

Ömer abi mükemmel olmuş. güzel uçuşları olsun inşallah (ben aldığım Arf uçağı nasıl toplayıcam diye düşünüyorum hala)

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Abi ben böyle kabağı 3 öğün usanmadan yerim. :)..Harika görünüyor, müthişsin abi.... :bravo: :bravo:
Kesinlikle ben de kardeşim. Hele bir de kabak Adapazarı kabağı ise, tadından yenmez :thumbup: :laugh:
Inşallah biz de Maiden uçuş videolarını zevkle izleyebiliriz. Eline sağlık Ömer abi, bu kadar sabra ve beceriye ancak :saygilar:

uçmaz bu uğraşma ver bana evde salona asayım. :saygilar:

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

akan tekin' Alıntı:
Ömer abi mükemmel olmuş. güzel uçuşları olsun inşallah (ben aldığım Arf uçağı nasıl toplayıcam diye düşünüyorum hala)
Akan kardeşim, sen toplama başlığı aç, ihtiyaç olduğu yerde elimizden geldiğince, memnuniyetle yardımcı oluruz.

Hüseyin GENCER' Alıntı:
uçmaz bu uğraşma ver bana evde salona asayım. :saygilar:
Hüseyin, söz bitince sana imzalı bir resmini vereceğim, salona asmalık!... :lol:

Şimdi devam edelim bir kaç resimle;

Yatay ve dikey dengeleyicileri yapıştırdıktan sonra konacak parçaları şekillendirmek için, yatay ve dikey dengeleyicilerin yerine aynı kalınlıkta parçalar koydum ve gövde üzerinde şekillendirdim. Çünkü bunu yapmak daha sonra yerlerine koyduktan sonra imkansız.

Yatay ekseni yapıştırırken, kanat ile aynı eksende olduğundan emin olmak için laser gönye kullandım. Sonra da işkence ile sabitledim.

Dikey dengeleyici için de gövde ekseniyle aynı olması için laser kullandım.

Devam edecek...

Laserli uygulama ilk kez görüyorum abi. :eek:

Çok iyiymiş. :thumbup:

Peki abi cahilci bir soru sorayım hemen :D Elimizde lazer yoksa, su terazisi ya da normal gönye kullanacaktık değil mi :rolleyes:

Sırf meraktan soruyorum, sen lazer gönyeyi daha önce ne amaçla almıştın abi ??