İlk Projem Olacak :) "Swappable Foamcub"

Selçuk abi sanki ben uçurdum inene kadar kalp atışım hızlanmıştı çok güzel uçtun tebrikler çok çok iyiydin :bravo:

Teşekkür ederim. Benden çok sizler heyecanlandınız :D Hele @Burak Ağcayazı eli ayağı titredi resmen. Bana komutları verirken terden sırılsıklam oldu ya:D

Selçuk eline sağlık. Koca patili tayyare güzel olmuş ve güzel uçmuş. İnişler ne zaman tam istediğin yere ve pozisyonda olursa o zaman dersin ki "bu iş tamam" Kolay gelsin.

• Sevdim
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
Selçuk eline sağlık. Koca patili tayyare güzel olmuş ve güzel uçmuş. İnişler ne zaman tam istediğin yere ve pozisyonda olursa o zaman dersin ki "bu iş tamam" Kolay gelsin.

Teşekkür ederim ☺ ilk hedefim uçan bir model yapmaktı, ikincisi ise uçurup tek parça eve getirmek? şimdilik ilk 2 hedef tamam. ? Sıra plotajı geliştirmek ve istediğim yere istediğim pozisyonda inmek?? Sonrası için de çılgın hedeflerim var ama zamanla :halay:

Merhaba Arkadaşlar.

Model uçak konusunda çok yeniyim. Biraz araştırma neticesinde "Swappable Foamcub" (türkçe karşılığı marka/model ne tam olarak bilmiyorum. :) ) uçak yapmayı planlıyorum.

You must be registered for see images attach

Uçak Videosu:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aşağıda yapacağım uçağın bilgileri yer almakta. Bu uçak için; Moror, pervane, esc ve pil uyumu konusunda tam olarak bilgim yok. Kendimce yaptığım araştırmalar sonrası biraz fikir edindim fakat sizlerin tavsiyesi ile daha doğru bir karar vermek isterim. O yüzden sizlerden ricam nasıl bir kombinasyon ile oluşturmam gerekliliği konusunda yardımcı olmanız. Örnek olarak incelediklerim;

Motor,Pervane ve ESC=RC 2200KV 2212 fırçasız motor-6 + 30A ESC
Link:

Pil=Turnigy 2200mAh 3S 40C Lipo Pil
Link:

*Sizce bu kombinasyon uygun mu? ya da hangi kombinasyonu önerirsiniz?

*Daha önce hobyking den alışveriş yapmadım. Ama siparişi HobyKing den sipariş vermeyi düşünüyorum. Bu sitede alışveriş yaparken dikkat etmem gerekenler veya sizlerin önereceği başka bir site var mı?

Şimdiden teşekkür ederim. İyi Forumlar.

MODEL UÇAK BAŞLANGIÇ SETİ
Uçak Modeli:Swappable Tranier
Yapım Malzemesi:Depron Köpük/Kontraplak
Gövde Boyutu:105 Cm
Kanat Boyutu:140 Cm.
Ortalama Ağırlık:1650 Gr. (2200mah 3S lipo Pil Dahil)
Kanal:5 Ch

Merhaba Arkadaşlar.

Model uçak konusunda çok yeniyim. Biraz araştırma neticesinde "Swappable Foamcub" (türkçe karşılığı marka/model ne tam olarak bilmiyorum. :) ) uçak yapmayı planlıyorum.

You must be registered for see images attach

Uçak Videosu:

Aşağıda yapacağım uçağın bilgileri yer almakta. Bu uçak için; Moror, pervane, esc ve pil uyumu konusunda tam olarak bilgim yok. Kendimce yaptığım araştırmalar sonrası biraz fikir edindim fakat sizlerin tavsiyesi ile daha doğru bir karar vermek isterim. O yüzden sizlerden ricam nasıl bir kombinasyon ile oluşturmam gerekliliği konusunda yardımcı olmanız. Örnek olarak incelediklerim;

Motor,Pervane ve ESC=RC 2200KV 2212 fırçasız motor-6 + 30A ESC
Link:

Pil=Turnigy 2200mAh 3S 40C Lipo Pil
Link:

*Sizce bu kombinasyon uygun mu? ya da hangi kombinasyonu önerirsiniz?

*Daha önce hobyking den alışveriş yapmadım. Ama siparişi HobyKing den sipariş vermeyi düşünüyorum. Bu sitede alışveriş yaparken dikkat etmem gerekenler veya sizlerin önereceği başka bir site var mı?

Şimdiden teşekkür ederim. İyi Forumlar.

MODEL UÇAK BAŞLANGIÇ SETİ
Uçak Modeli:Swappable Tranier
Yapım Malzemesi:Depron Köpük/Kontraplak
Gövde Boyutu:105 Cm
Kanat Boyutu:140 Cm.
Ortalama Ağırlık:1650 Gr. (2200mah 3S lipo Pil Dahil)
Kanal:5 Ch.
Merhaba hocam, bende ilk uçağımı yapma niyetine girdim daha yolun başındayım 1-2 güne kumandam gelir, sim çalışarak başlayacağım.
Forumu araştırıyorum sağolsun sizler gibi tecrübeli arkadaşlar fikirlerini aktarıyorlar, oldukça bilgi edindim.
Siz bu modelden çok memnun kalmışsınız, bu modelde dikkatimi çeken flap lı oluşu bunun artıları eksileri nedir?
Açıkçası yolcu uçakları felanda flaplı ya benim daha hoşuma gitti.
Şunuda belirtmek isterim yaşadığım bölge nispeten rüzgarlı oluyor, stabil uçabilen tam acemi işi bi uçak yapmak istiyorum hız ve akrobasi hiç önemli değil.

Şunuda belirtmek isterim yaşadığım bölge nispeten rüzgarlı oluyor, stabil uçabilen tam acemi işi bi uçak yapmak istiyorum hız ve akrobasi hiç önemli değil.
O zaman Ft explorer derim.
Hem pervane kırma derdi yok hem de stabil.
Planda flap yok aslında ama ben ekledim.
Eğer uçuşunu beğenirseniz yapabilirsiniz.
Benim kanalımda bayağı video var.

• Beğen
Tepkiler: Bedreddin Vardar
O zaman Ft explorer derim.
Hem pervane kırma derdi yok hem de stabil.
Planda flap yok aslında ama ben ekledim.
Eğer uçuşunu beğenirseniz yapabilirsiniz.
Benim kanalımda bayağı video var.
Hocam kanalınızı izledim, anladığım kadarıyla flap alçak iltifada ve düşük hızda stabil uçmaya yardımcı oluyor.
Kumandam gelsin sim çalışırken flap lı modeli daha iyi anlayacağım sanırım.
Ancak bu ft explorer modeli tip olarak hiç hoşuma gitmiyor :) sanırım ben öndennpervaneli yapacağım.

Hocam kanalınızı izledim, anladığım kadarıyla flap alçak iltifada ve düşük hızda stabil uçmaya yardımcı oluyor.
Kumandam gelsin sim çalışırken flap lı modeli daha iyi anlayacağım sanırım.
Ancak bu ft explorer modeli tip olarak hiç hoşuma gitmiyor :) sanırım ben öndennpervaneli yapacağım.

Bende kendi uçağımı önereyim Kendin Yap Kanalı modeli.

Bu arada bende modeli biraz süsledim. 🙂

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fakat ikinci uçuşta uçak sola yatmaya başladı nedeni bilmediğim bir şekilde. Kalkışta biraz sıkıntı oldu ama hava trim ile düzelttim gibi.

Buda son uçuşlardan biri öğrencilerle Cumhuriyetin 100. Yılına Özel uçuş gösterisi ☺️

• Beğen
Tepkiler: Bedreddin Vardar