Ilk ucagimi topluyorum ve bazi sorularim var

Merhaba saygıdeğer rckolik üyeleri ve yöneticiler dün yaptığım hakikaten yanlıştı özür diliyorum.Yinede yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Daha ilk model uçağım o yüzden çok heyecanlıyım.Amatörlüğüme verin.Neyse bir şekilde bağladım alıcıya servoları esc yi falan çalıştırdım kanadı takmadım sadece uçak çalışıyomu sürebiliyormuyum biraz alıştırma yaptım çalışıyor.Her şey tamam gaz koluda olmuş.Sağlam kanat lastiği alacağım.
Sorum şu kanat lastiğini taktığımız çubuğu nasıl buluruz? Alternatif bir şey var mı?

Modeliniz neydi?
Uygun kalınlıkta sağlam her malzeme olabilir. Geniş Yeterli uzunlukta sağlam her lastik olabilir

modeli tam bilmiyorum resimdeki uçak
kanat lastiğini geçirdiğimiz çubuk için alternatif varmı sağlam olması için havada kırılmasından korkuyorum
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

resim linkte

Bulabilirseniz karbon çubuk iyi olur. Yuvarlak çıta da olur. uçak balsa mı diyecem ama gövde içinde beyaz renk görüyorum. Model balsa mı maket kartonu mu?
Lastik çubugunun delikleri biraz aşağıda olmuş gibi. uçağın ön tarafı fotoğraftaki gibi açık değildir umarım

motoru yeni taktımda vidaları arkadan silikonladım o yüzden açık uçuştan önce kapatacağım
uçağın gövdesi sıkıştırılmış köpük mü maket kartonuydu galiba ne oluyor adı tam bilmiyorum motor bölümü balsadan
karbon çubuk bulmam biraz zor.yuvarlak çıta derken tahtamı dayanıklı olurmu bir tane karbon çubuk var o arka deikte takılı ön taraftaki yok
önünü kapatmasam sıkıntı büyük olur mu
hava içeri gireceği için sıkıntımı olur

hasan arda sulak' Alıntı:
motoru yeni taktımda vidaları arkadan silikonladım o yüzden açık uçuştan önce kapatacağım
uçağın gövdesi sıkıştırılmış köpük mü maket kartonuydu galiba ne oluyor adı tam bilmiyorum motor bölümü balsadan
karbon çubuk bulmam biraz zor.yuvarlak çıta derken tahtamı dayanıklı olurmu bir tane karbon çubuk var o arka deikte takılı ön taraftaki yok
önünü kapatmasam sıkıntı büyük olur mu
hava içeri gireceği için sıkıntımı olur
Eldeki malzemeleri bile kullanabilirsiniz. Yuvaya uygunsa kurşun kalem bile olur. Sadece dikkat etmeniz gereken lastik o çubukları gerecegi için gövde yırtılmasin

Hasan soyle yapalım. Bu senin ana konun olsun. Yeni bir konu da açma ve aklına takılan soruları burda sor. Bari forumda konu kirliliğinin önüne gecmis olalım.

Ama okuyup yeterince araştırdıktan sonra. Yoksa sorsanda cevap alamayabilirsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ama bunu gerçekten araştırdım karbon çubuk deniliyor ben sadece ona almam zor olduğu için alternatif bir şey varmı diye sordum

Ben son sorun ıcın söylemedim yazdıklarımı. Bundan sonraki soruların ıcın küçük bir hatırlatmaydi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hasan, bütün dünya kullanıyor kardeşim merak etme sıkıntı olmaz. 6-7 mm. çapında silindirik ÇAM çita kullan. :)

Yakınında bir yapı market varsa rahatlıkla 3 - 5 mm arası bir yuvarlak çıta bulursun. Kadir'in dikkat çektiği nokta çok önemli. Kullandığın malzeme kanadı taşısa bile zamanla delikler genişler kanat gevşer. O nedenle kanat çıtasını geçireceğin yere ahşap takviye yapmalısın ki gövde yırtılmasın. Ayrıca açtığın delikler de fazla aşağıda. Kanada daha yakın konumlandırmakta yarar var.

arkadaşlar kullanılabilecek malzemeleri sıralamışlar zaten, ben başka bir konuya değiniceğim, mademki ilk uçağını topluyorsun, ozaman uçağın montajı bitip, ayarları yapılıp uçmaya hazır hale gelinceye kadar pervaneyi motora takılı olarak tutma, pervaneyi söküver ( resimde takılı gözüküyor) , hem senin güvenliğin için, hemde sana bişey olmasada ayar sırasında basacağın ufak bir yanlış tuş sonucu uçağın duvara çarpıp kırılması senin canını sıkabileceği için tavsiyem pervaneyi yani diğer değimle propu söküp öyle ayarlarını tamamla, kumandayı tam bilmiyorsun çünkü sonucu üzücü olabilir.

not: uçak güzel gözüküyor gerçekten..

teşekkür ederim hırdavat satan bir yerden uzun bir tornavida akdım tornacıya götürüp ikiye kestirdim ucundaki yıldız yerini kestirdim 2 eşit sağlam çubuk oldu onları kullanıyorum

hasan arda sulak' Alıntı:
teşekkür ederim hırdavat satan bir yerden uzun bir tornavida akdım tornacıya götürüp ikiye kestirdim ucundaki yıldız yerini kestirdim 2 eşit sağlam çubuk oldu onları kullanıyorum
İlk öğrenmen gereken şey, uçan nesnelerde her gram fazla ağırlıktan kaçınacaksın. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi