Li-pol pilde kısa devre

sali20

Yeni Uye
Arkadaşlar merhaba r/c model uçak işine yeni başladım.Zagi yaptım. Herşey çalışıyordu ama dikkatsizliğime geldi. pili esc ye yanlış bağladım.Anlık kısa devre oldu hemen çektim kabloyu. Fakat şimdi çalışmıyor. Pil mi bozuldu yoksa esc mi. Esc yi açtım yanan bir şey ya da devre kopukluğu yok. cevaplarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.

Li-pol pilde kısa devre

Yukarıdaki konuya bir bakın derim.
Ne tür konnektör kullanıyorsunuz esc ve pil arasında.

Li-pol pilde kısa devre

bilen yok mu arkadaşlar

Li-pol pilde kısa devre

Burası forum. Herkesin işi gücü var. Hemen cevap gelmeyebilir. Hele soran tanıdık değilse hiç gelmez.

Li-pol pilde kısa devre

baktım :) esc 40a sbec li

Li-pol pilde kısa devre

Kimin işi yok ki yazmak isteyenler için söyledim bilgi paylaştıkça güzeldir. sadece tanıdıkların olduğu bir forum mu burası

Li-pol pilde kısa devre

İlk mesajı yazdıktan 12-13dakika sonra bilen yok mu diye yazmışsın. Zaten foruma girip bilen cevaplar ona şüphen olmasın.
Zaten bu forum bilgi paylaşımı için var ve forum üyeleri genelde tanıt birbirini. Ara sıra buluşmalar gerçekleşir. TANIŞMA konusunun linkini gönderdim ki kayıt olduğunuzda da size mesaj olarak gelmiştir. Ama okumamışsınız anşaşılan.

Li-pol pilde kısa devre

sali memi' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba r/c model uçak işine yeni başladım.Zagi yaptım. Herşey çalışıyordu ama dikkatsizliğime geldi. pili esc ye yanlış bağladım.Anlık kısa devre oldu hemen çektim kabloyu. Fakat şimdi çalışmıyor. Pil mi bozuldu yoksa esc mi. Esc yi açtım yanan bir şey ya da devre kopukluğu yok. cevaplarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.

Bizim forum biraz farklıdır, ortam her ne kadar sanal olsada bizler değiliz haliyle. :RCKolik:
Salih bey, mesleğiniz gereği, ki elektrik-elektronik öğretmenliği imiş, elinizde avometre vardır muhtemelen. Pilinizi ölçün sıkıntı varmı yokmu anlarsınız, ayrıca sadece esc de mi sıkıntı var, yoksa alıcınızda mı çalışmıyor ? Alıcınızı kontrol ettiniz mi? eğer ters akım verdiyseniz hem esc, hem de alıcınızı yakmış olabilirsiniz.
:saygilar:

Li-pol pilde kısa devre

Kurallari olan forum burasi ve evet herkes bir sekilde tanidik oluyor zaman icinde.

Pile bisey olmus olma olasiligi daha dusuk, esc'nin ucmus olma olasiligina gore. Hic tepki yok mu escden? Bipleme falan?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Li-pol pilde kısa devre

Pilin bu şekilde bozulacağını sanmam. Ters bağladıysanız esc yanmış olabilir. Ya da herhangi bir parçası.
Ama nasıl ters taktınız ki. Kullandığınız konnaktör nedir

Li-pol pilde kısa devre

Forum da yeniyim diğer forumlara benzememesi beni sevindir di. Evdeyim şimdi yarın atölye ye gidip ölçeceğim pili. Arkadaşlar hiç bir ses yok.alıcınında normalde kırmızı bir ledi vardı o da yanmıyor. İşin kötüsü çarşamba günü uçuracaktım. cevaplarınız için çok teşekkür ederim. sağolun

Li-pol pilde kısa devre

Cahit Kaş' Alıntı:
Pilin bu şekilde bozulacağını sanmam. Ters bağladıysanız esc yanmış olabilir. Ya da herhangi bir parçası.
Ama nasıl ters taktınız ki. Kullandığınız konnaktör nedir

dalgınlığıma geldi pili monte etmemiştim bir de kablosu yoktu uçlarını temas ettiriyordum

Li-pol pilde kısa devre

Pili yakabilmiş olsaydınız muhtemelen, şuan itfaiye ye haber vermek durumunda kalırdınız mazallah, aman dikkat

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Li-pol pilde kısa devre

sali memi' Alıntı:
Forum da yeniyim diğer forumlara benzememesi beni sevindir di. Evdeyim şimdi yarın atölye ye gidip ölçeceğim pili. Arkadaşlar hiç bir ses yok.alıcınında normalde kırmızı bir ledi vardı o da yanmıyor. İşin kötüsü çarşamba günü uçuracaktım. cevaplarınız için çok teşekkür ederim. sağolun

sali memi' Alıntı:
dalgınlığıma geldi pili monte etmemiştim bir de kablosu yoktu uçlarını temas ettiriyordum

konnektör dediğiniz nedir:eek:

Geçmiş olsun. :embarras: