Li-pol pilde kısa devre

Li-pol pilde kısa devre

Ben o zaman esc ve alıcı alayım bulunsun fazladan lazım olur. sizlerin önerebileceği bir alışveriş sitesi var mı uçuz ve gönderimi hızlı olan

Li-pol pilde kısa devre

sali memi' Alıntı:
Ben o zaman esc ve alıcı alayım bulunsun fazladan lazım olur. sizlerin önerebileceği bir alışveriş sitesi var mı uçuz ve gönderimi hızlı olan

Salih bey, kullandığınız kumanda cihazı nedir?

Li-pol pilde kısa devre

Turngy 2.4g 9 ch kumanda 40 a lik bec li bir de esc var

Li-pol pilde kısa devre

sali memi' Alıntı:
ara bağlantı kablosu yok :)

:saygilar:

Li-pol pilde kısa devre

sağolun teşekkür ederim esc ler sanki çok pahalı bu siteler de :)

Li-pol pilde kısa devre

Aynı şeyi ben de yaşadım. Pilde şişme vb. yok ise pek sıkıntı yoktur. ESC yanmıştır. Ben de elimde soket olmadığı için kablo lehimleyip yapıyordum. 3/4'ünü düzgün bağlayıp birisini ters bağlayınca yakmıştım. Sağ olsun Cahit Kaş Hocam sayesinde bulabildim. Taktım ve bugün 11. uçuşunu gerçekleştirmiş bulunmaktayım. %p

:saygilar: :saygilar:

Li-pol pilde kısa devre

Dostlar pili ölçtüm çıkış vermiyor.Ama hücrelerin ikisi sağlam diğeri değer göstermiyor.Hücreler seri bağlı olduğu için çıkış yok.Sistemi güçlü bir güç kaynağı ile denedim.Çalışıyor çok şükür. Bataryanın bir hücresinde sıkıntı var.Lİ-po pil tamir edilebilir mi ?
Bu kadar hassas ve pahalı bir malzemenin kısa devre koruması yok mu belki içinde siğorta felan vardır ?

Li-pol pilde kısa devre

sali memi' Alıntı:
Dostlar pili ölçtüm çıkış vermiyor.Ama hücrelerin ikisi sağlam diğeri değer göstermiyor.Hücreler seri bağlı olduğu için çıkış yok.Sistemi güçlü bir güç kaynağı ile denedim.Çalışıyor çok şükür. Bataryanın bir hücresinde sıkıntı var.Lİ-po pil tamir edilebilir mi ?
Bu kadar hassas ve pahalı bir malzemenin kısa devre koruması yok mu belki içinde siğorta felan vardır ?
Güzel en azından elektronikleriniz kurtulmuş. Li-Po tamir edilir mi? edilir ama hiç o toplara girmeyin zira aynı değerde ve ölçüde tek hücre bulmanız çok zor. Yanlız sadece bir anlık kısa devre olmakla hücrenin ölmesi de ilginç, daha önceden sıkıntı varmış bence, bir de hiçbir li-po da sigorta (fabrikadan) görmedim malesef. ;)

Li-pol pilde kısa devre

Seçkin Albamya' Alıntı:
Aynı şeyi ben de yaşadım. Pilde şişme vb. yok ise pek sıkıntı yoktur. ESC yanmıştır. Ben de elimde soket olmadığı için kablo lehimleyip yapıyordum. 3/4'ünü düzgün bağlayıp birisini ters bağlayınca yakmıştım. Sağ olsun Cahit Kaş Hocam sayesinde bulabildim. Taktım ve bugün 11. uçuşunu gerçekleştirmiş bulunmaktayım. %p

:saygilar: :saygilar:
Evde yatan ESC nin işine yaramasına sevindim. :)

Li-pol pilde kısa devre

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için farklı uçlu konnektörler kullanmak en iyisi .. Muhtemelen esc niz yandı .. Geçmiş olsun ..

Li-pol pilde kısa devre

Sali
eğer Lehim yapmayı biliyorsan
dikkatli bir şekilde Pili aç
kısa devre anında bazen seri bağlantı kabloları kopabiliyor
onu lehimlemen yeterli
yada kablolar sağlamsa
ölü tek hücreyi ayır ve (nimh) ile balansız olarak 1a ile şarj et şarj oluyorsa kurtulma ihtimali var
kolay gelsin