Patlar Motorlu İlk Modelim için Uçak, Motor, Servo Seçimi

Sümer hocam ile aynı fikirdeyim. Starter için acele etme derim. Ya da şimdilik ikinci el bulmaya çalış. Daha sonra kaliteli bir şey ararsın. Küçük motorlar için şarjlı matkaba takabileceğin uygun bir başlıkla uzun yıllar mutlu olursun.
Ama: AA pil ile çalışan kızdırıcıdan uzak dur! Sümer hocanın imalatı olan cihazı tek geçerim. Fiyatı da gayet uygun.
Lipo pili biraz pahalı buldum. Yarı kapasite olanından iki tane alabilirsin, birini de kızdırıcı için kullanırsın.
Bir adet kalitelisinden koli bandı, bir adet çok akışkan (bildiğin standart), bir adet de orta akışkan (aktivatörü ile birlikte satılan) japon yapıştırıcısı takım çantasının olmazsa olmazı! Yedek buji, yedek pervane, yakıtı doldurmak için el pompası ve bunu da kullanabilmek için bidonun kapağına yerleştirebileceğin nipelleri unutmuşsun. Ayrıca mutlaka yanında en ucuzundan bir paket ıslak mendil veya güncel adıyla temizlik havlusu olmalı.

Sümer abi, bu vantilatör işi pahalı iş! Uzak duralım biz... :p

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Her nefis bir gün helici olacaktır :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sümer hocam ile aynı fikirdeyim. Starter için acele etme derim. Ya da şimdilik ikinci el bulmaya çalış. Daha sonra kaliteli bir şey ararsın. Küçük motorlar için şarjlı matkaba takabileceğin uygun bir başlıkla uzun yıllar mutlu olursun.
Ama: AA pil ile çalışan kızdırıcıdan uzak dur! Sümer hocanın imalatı olan cihazı tek geçerim. Fiyatı da gayet uygun.
Lipo pili biraz pahalı buldum. Yarı kapasite olanından iki tane alabilirsin, birini de kızdırıcı için kullanırsın.
Bir adet kalitelisinden koli bandı, bir adet çok akışkan (bildiğin standart), bir adet de orta akışkan (aktivatörü ile birlikte satılan) japon yapıştırıcısı takım çantasının olmazsa olmazı! Yedek buji, yedek pervane, yakıtı doldurmak için el pompası ve bunu da kullanabilmek için bidonun kapağına yerleştirebileceğin nipelleri unutmuşsun. Ayrıca mutlaka yanında en ucuzundan bir paket ıslak mendil veya güncel adıyla temizlik havlusu olmalı.

Deniz abi merhaba.Pil biraz pahalı evet ama yurtdışı fiyatı.En azından kargo ücreti ödemem diye düşünmüştüm.Bu arada Nipel dediğimiz parça nasıl birşey?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elimdeki yakıt pompasının ucundaki aparatlar bu.Bahsettiğiniz parça böyle birşey mi Deniz abi?

Tamer Photobucket ilave ettiğin resimler ben de gözükmüyor ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tamer Photobucket ilave ettiğin resimler ben de gözükmüyor ?
Bende de görünmedi sonradan farkettim Mehmet abi kusura bakmayın.Farklı bir siteye yükledim sorun düzeldi.Teşekkürler.

Aslında elindeki yeterli. Ama her dolumda bidonun kapağını açıp kapatmak zorunda kalacaksın. Yakıt ne kadar az havaya maruz kalırsa o kadar iyi. O yüzden bidon kapağına iki tane (birisi nefesliktir, diğeri ise bidonun dibine kadar iner ve ucunda clunk vardır) bu iş için üretilmiş nipel takılır. Böylece bidonun kapağını açmadan pompayı doğrudan kapaktaki bağlantıya takabilirsin. İşin bitince de kör bir hortumla kapatırsın.

Aslında elindeki yeterli. Ama her dolumda bidonun kapağını açıp kapatmak zorunda kalacaksın. Yakıt ne kadar az havaya maruz kalırsa o kadar iyi. O yüzden bidon kapağına iki tane (birisi nefesliktir, diğeri ise bidonun dibine kadar iner ve ucunda clunk vardır) bu iş için üretilmiş nipel takılır. Böylece bidonun kapağını açmadan pompayı doğrudan kapaktaki bağlantıya takabilirsin. İşin bitince de kör bir hortumla kapatırsın.
Deniz abi çok teşekkür ederim.Link vermeniz mümkün mü acaba? Baktım ama bulamadım.İngilizce ismini bilmediğim için bulamadım sanırım.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Her nefis bir gün helici olacaktır [emoji38]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Cevap gecikmemiş[emoji4]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamer Öztürk' Alıntı:
Deniz abi çok teşekkür ederim.Link vermeniz mümkün mü acaba? Baktım ama bulamadım.İngilizce ismini bilmediğim için bulamadım sanırım.

Örneğin:
Ya da: , ,
Bunlar gibi bir şeyler...

Tamer Deniz abinin bahsettiği parçalar

TR de bulma imkanın da var ben bir ara THK dan almıştım site bakımdaymış link veremedim.

Sümer abinin ilk link tam senlik fiyat olarak çok uygun.

MMY'yi telefonla arayıp teyid almadan sipariş verip ödeme yapma sakın.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Cevap gecikmemiş[emoji4]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rahmetli babam derdi ki: "Fırtınalı sularda açılma"... :islik:

Tamer merhaba.Aradığın Nipel takımı Technomodel de Anderson marka olarak mevcut.Ben bunu kullanıyorum ve memnunum.

Murat Evitan' Alıntı:
Tamer merhaba.Aradığın Nipel takımı Technomodel de Anderson marka olarak mevcut.Ben bunu kullanıyorum ve memnunum.

Technomodel hala var mı??? Varsa da böyle şeyler bulunduruyor mu??? Süpermiş.