Raptor G4 motor değişimi

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaşlar.
Ben Raptor G4 helimi aldığımdan beri üzerindeki helidrive Sk3 560kv motor ile kullanıyordum. Performansı çok iyi olmasa da uçuruyordum bir şekilde.
Daha önce değiştirmeyi çok istesem de biraz üşengeçlikten biraz da çıkabilecek olası sorunlardan dolayı erteledim.
Geçen gün Doğukanın satışa çıkardığı 750mx 450kv motorun şaftı da tam uyunca aldım motoru. Gücü de bana yeter bu motorun. Mevcut YEP 120HV esc ile beraber de sorunsuz kullanabilirim diye aldım.
Yalnız KV değeri düşük olduğundan 11T olan pinionu 13T işe değiştirmem gerekti. Henüz pinion elime ulaşmasa da bu gün 11T ile havalandırdım heliyi. ESC nin program kartı olmadığından gov ayarlamadım. O da gelecek inşallah.
İlk izlenimlerim şöyle. Daha önce yetersiz geldiği için %100 Throtle değerinde kullandığım heliyi %90 da kullanmama rağmen performansı daha iyi gibiydi. Sanki kafa devri de daha yüksekti. Elimde takometre olmadığından kesin değer veremiyorum. Belki de psikolojikti.
Mobius kameranın hafızası dolmuş o nedenle video 2. Dakikada kesilmiş. 13T pinion geldiğinde tekrar dener ve bu konuda video paylaşırım.

Raptor G4 motor değişimi

Hayırlı olsun Cahit hocam [emoji106]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raptor G4 motor değişimi

Cahit abi hayırlı olsun tekrar , 13T pinion takarsan %100 gaz verme sakın çok devirlenir ;D

13T pinion taktıktan sonra devirleri ayarladıktan sonra uçarsan daha sağlıklı olur :agreed:

Raptor G4 motor değişimi

Doğukan Ocak' Alıntı:
Cahit abi hayırlı olsun tekrar , 13T pinion takarsan %100 gaz verme sakın çok devirlenir ;D

13T pinion taktıktan sonra devirleri ayarladıktan sonra uçarsan daha sağlıklı olur :agreed:
13T yi takınca %80 lerde kullanırım. Sorun çıkmazsa hafta içi gens pillerle denerim. Piller sıfır değil ama iyi performans vereceğine inanıyorum.

Raptor G4 motor değişimi

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Hayırlı olsun Cahit hocam [emoji106]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler Celalettin Bey

Raptor G4 motor değişimi

Hayırlı olsun. Zaten gov modda 83 - 84 uygun kafa devrini bulmandı lazım. İstersen bi kafa devri proğramı ndan uygun pinyon ve kafa devri ni daha iyi bulursun.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raptor G4 motor değişimi

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Hayırlı olsun. Zaten gov modda 83 - 84 uygun kafa devrini bulmandı lazım. İstersen bi kafa devri proğramı ndan uygun pinyon ve kafa devri ni daha iyi bulursun.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler Erhan. İlker Hocanın açtığı konuyu dikkatle okudum. MrMell HS Calculatöre göre %80-85 aralığında 2100 RPM elde edilmeli.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Raptor G4 motor değişimi

Yeni motor hayirli olsun Cahit hocam :thumbup: Ozellikle pinyon degisimi sonrasi ucus videosunu merakla bekliyoruz :halay:

Raptor G4 motor değişimi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yeni motor hayirli olsun Cahit hocam :thumbup: Ozellikle pinyon degisimi sonrasi ucus videosunu merakla bekliyoruz :halay:
Teşekkürler Mehmet Bey. Ben de Merak ediyorum açıkçası
Bunu bi ayara sokayım daha Goblinin pinyonu değişecek.

Raptor G4 motor değişimi

Cahit abi hayırlı olsun yeni motor %p
Pinion değişimi deneyimlerini bekliyorum.
Umarım istediğin şekilde verim alabilirsin :saygilar:

Raptor G4 motor değişimi

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Cahit abi hayırlı olsun yeni motor %p
Pinion değişimi deneyimlerini bekliyorum.
Umarım istediğin şekilde verim alabilirsin :saygilar:
Teşekkürler İbrahim. Ben de öyle umuyorum

Raptor G4 motor değişimi

Yeni motor hayırlı olsun Cahit hocam. İnşallah çok güzel olacak. :thumbup:

Raptor G4 motor değişimi

Türker Akgün' Alıntı:
Yeni motor hayırlı olsun Cahit hocam. İnşallah çok güzel olacak. :thumbup:
Çok teşekkürler Türker. İnşallah dediğin gibi olur.