S500 Quadcopteri belli bir irtifada nasıl tutarım?

Yusuf TIKMAN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar,

Quadcopteri otonom olarak kaldırıp 15m'ye gelince havada sabit kalması için hangi modları kullanmalıyım?
Throttle versem bile o irtifadan kayıp olmamalı.
Kısaca drone'u take-off moduna alıp o irtifaya gelince sabit durup daha sonra landing moduna almam gerek.
Bunu position hold,altitude hold veya loiter ile yapabilir miyim?

Teşekkürler.

Kontrol Kartınız
Pixhawk Cube Orange
Model Sınıfı
S500
Motor, Pervane ve ESC
Sunnysky x2212 980KV Motor, 9045 pervane , Littlebee 30A ESC
Kumanda Alıcı ve Verici
Radiolink AT9
Extra Ekipman
GPS,TELEMETRİ
Merhaba,

Pixhawk da take-off ve landing i kullanıdığımı hatırlıyorum. Tam emin olmamakla birlikte, Take-off un yüksekliğini belirleyen parametre veya App ten ayar kısmından istediğiniz yükseliği ayarlayabilirsiniz diye düşünüyorum. landing de sıkıntı olmaz tuşa basınca veya ilgili switch i çekince kalkış yaptığı noktaya iner. Ama throttle versem bile o irtifadan kayıp olmamalı kısmı olmayabilir. En azından benim tecrübemde standart clone (Apm-Pixhawk) bir kartta kumandadan müdahale her zaman işlerdi diye hatırlıyorum. Belki de bir şekilde kumanda devre dışı bırakılabilir ve yalnızca tablet veya telefondan kalkış ve iniş yapılabilir. Ben telefondan take-off yaptırmak istediğimde kumandayı açmam gerektiği uyarısı aldığımı hatırlıyorum. Hiç ihtiyacım olmadığı için kumandayı devre dışı bırakma yönünde bir araştırmam olmadı.

Havada Sabit tutma işi de;
Posh hold ve Loiter modu ile olur.
Alt hold modu ile olmaz.
Sebebi de Alt hold ta Quad yüksekliği tutar ama sağa sola öne arkaya gezer. Bir nevi irtifayı tutup aynı yükseklikte hava da yüzer gibi düşünebiliriz.

Loiter a örnek:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari